זקוק להסבר מהתחלה ועד הסוף.....

• פותח הנושא TBNT
  • פורסם בתאריך

TBNT

New member
זקוק להסבר מהתחלה ועד הסוף.....

קודם כל שלום לכל חברי הפורום. קוראים לי גדי, אני בצבא ובעל כישרון ציור. אז ככה, אחרי שנים שאני מצייר, החלטתי שאני מוכן להוציא ספר שילמד אחרים איך לצייר. לכן יש לי כמה שאלות : 1.מה התהליך שאני צריך לעבור מהרגע שיש לי את כל החומר שאני רוצה להכניס לספר (מולי,על דפים מפוזרים)ועד לרגע שהוא יוצג על המדפים של חנויות הספרים (תשובה ארוכה ומפורטת תתקבל בברכה) ? 2.האם צריך להרשם כעמצאי, גם אם זה חד פעמי ? תודה רבה מראש לעונים.

טלולה1

New member
מנסה לעזור

הוצאת ספר כרוכה בהשקעה כספית גדולה הן בהדפסת הספר (גלופות והדפסת עותקים) והן במערך שיווק. (אפילו אם תדפיס ספר אתה יכול לפנות לסטימצקי ולהתקל בסירוב מצידם להפיץ אותו בחנויות שלהם או שיגידו לך לספק להם כמות לחנויות ואחרי שבוע תקבל את כל העותקים חזרה כי המכירות לא משביעות רצון וזמן מדף בחנות שווה כסף) לא רוצה לייאש אותך אבל לא הייתי מציעה לך להכנס לזה בעצמך. פנה להוצאות ספרים ותציע להם את החומר. במידה והספר ראוי הם ישמחו להוציא אותו אתה במקרה הזה לא תוציא שקל ואף תהנה מתמלוגים. אם הם יסרבו משמע הספר לא מספיק טוב במקרה כזה מזל שלא הוצאת אותו בעצמך וזרקת אלפי שקלים לחינם. האתר שלי חודש!!! כולם מוזמנים

TBNT

New member
קודם כל ,תודה רבה רבה !!!

שנית כל, נגיד פניתי להוצאה לאור והם הסכימו. מה ,אני לא מוציא אפילו שקל אחד ??? איך אני מתמחר את זה ? מה אני מקבל, אחוזים, לפי כמות,חד פעמי ????? מה הם מקבלים ?? הם גם משווקים לבד ?

טלולה1

New member
הוצאות ספרים

הוצאות ספרים עושקות אותך אתה לא מתמחר כלום החוזים סטנדרטים ואתה מקבל תמלוגים מגוחכים ביותר על כל עותק שנמכר אבל עדיין זה עדיף על השקעת אלפי שקלים בספר כשבסופו של דבר תוכל רק לחלק מתנה לקרובים וחברים. בשורה התחתונה כסף לא ממש תראה קצת גאווה ופירסום-כן. מצטערת אם אני מוציאה לך את הרוח מהמפרשים אבל עדיף שתהייה ריאלי ולא תצטער על סכומי העתק שילכו לאיבוד. ושיהיה בהצלחה. (אגב יש הוצאות שינסו למשוך אותך להשקיע כסף בספר תמורת אחוזים יותר גדולים -אל תתפתה. הם רוצים למזער סיכונים והם לא פראיירים...אל תשים שקל)

TBNT

New member
עוד משהו קטן..........

1. איך אני בודק שאכן אני מקבל את מה שמגיע לי על כל עותק(האם יכול להיות מצב שהם יוציאו ספרים ולא יגידו לי בכלל) ? 2. כמה אחוזים אני מקבל על כל עותק שהם מדפיסים או על כל אחד שנמכר (מה הממוצע בשוק. לדוגמא ספר שעולה 50ש"ח וספר שעולה 100ש"ח) ? עוד פעם תודה רבה על ההתיחסות.

טלולה1

New member
תשובות

אני לא זוכרת בדיוק כמה אבל זה אחוזים בודדים על מנת לבדוק את העניין אתה צריך לדאוג שבחוזה יהיה סעיף שמאפשר לבא כח מטעמך (רואה חשבון) גישה לספרים שלהם. אני באופן אישי הכנסתי סעיף כזה ולא מימשתי למרות שאני יודעת בבירור שספריי ממשיכים להמכר למרות שהוצא לי מכתב מההוצאה שהמלאי נגמר ולא יודפסו עוד אני לא תובעת רק בגלל שהתגמולים כל כך מזעריים שלא שווים לי את העצבים וכאב הלב אתה יכול להכנס לאתר שלי בחתימה יש שם בין כל שאר העבודות שלי גם חלק מהספרים שלי

יונית א

New member
תשובה מא-ת

יש שתי שיטות בסיסיות להוציא ספר לאור אחת במימון עצמי השנייה במימון הוצאה לאור. לגבי השיטה של מימון עצמי- אתה מכין את הספר מההתחלה ועד הסוף (גרפיקה,העמדה לדפוס, עריכה לשונית וכו) ומביא מוצר מוגמר לבית הדפוס. מדפיס כמות רצויה לך של עותקים וצריך למכור את העותקים הללו. אם מדובר בספר זכרונות של סבא מפולניה לא צריך למכור אלא מחלקים לחברי הקיבוץ ולדודים באמריקה. אם מדובר בספר "מסחרי" אתה צריך למצוא מפיץ שיסכים להפיץ את הספרים שלך. המפיץ אינו קונה ממך את הספרים אלא מקבל אותם ב"השאלה" ממך. אם מצליח למכור אתה מקבל את הרווח שלך, ואם לא -הם חוזרים אליך מבויישים בקופסא. יש מעט מפיצים בארץ, וקיימת קרטליזציה של ההפצה. מעבר לכך- ההשקעה הכספית כולה שלך ,ואם מדובר בספר גראפי עם צבעים -ההשקעה לא קטנה (עשרות אלפי שקלים). הרווח של המפיץ הוא כ60% מהמחיר בחנות. צא וחשב לבד כמה עותקים אתה צריך למכור כדי לכסות את ההשקעה שלך. השיטה השנייה היא למצוא הוצאה לאור שתתלהב מהספר שלך ותוציא אותו לאור. ההשקעה שלך-אפס הרווח שלך בערך אותו סכום. כי...ההוצאה לאור צריכה לכסות לעצמה קודם כל את ההשקעה,והיות והיא לקחה את כל הסיכון הכלכלי היא גם מרוויחה את רוב הרווח. מחיר עותק של ספר שנמכר ב200 שקל נניח בחנות למחברו כ3 שקלים לעותק (אחרי 1000 או 2000 או 3000 ספרים ראשונים שאמורים לכסות את עלות ההדפסה). איך אתה בודק? קשה מאד. אתה לא יכול לעשות מעקב על המכירות ,אלא אם ועל פי הדווח שאתה מקבל. מעבר לכך מוסר התשלומים בענף הוא שוטף +360 בערך. ובגלל השליטה בשוק של אותם מפיצים,אתה כבול בידיהם בלי יכולת תמרון מרובה. אז כסף, לא תראה מזה לפחות אל תפסיד. יש מאמר נהדר של אוריאנה מלמד על תהליך הפקת ספר , קצת מייאש אבל כולו אמת וניסיון חיים. ו....גם קראתי פעם ספר של צביקה רייך -ספר בסיס למי ששוקל הוצאת ספר לאור, ללמוד מטעויות של אחרים(ולעשות את שלך לבד אחר כך).

שr

New member
לגבי רישום כעצמאי -

קראתי שאתה עובד מול הוצאת ספרים ולא מדפיס עצמאית - אז אתה לא צריך, בינתיים, להירשם כעצמאי או לפתוח תיק. כשתקבל סכום כלשהו זה ייחשב שכר סופרים/תמלוגים, ואז, לפני שיתנו לך שקל, הם יבקשו ממך להביא ממס הכנסה אישור על ניכוי במקור. כלומר - האם הם רשאים לתת לך את כל הכסף, או שמס הכנסה יבקש מהם להעביר חלק מהכסף אליהם, כדי שלא תתחמק ללא תשלום מס. אם ינכו לך סכום כלשהו, תוכל להגיש דוח בסוף השנה למס הכנסה ואולי תקבל החזר. אזהרה
לעולם, במקרים כאלה, לא מגישים דוח לפני שמבררים היטב היטב אצל איש מקצוע אם באמת מגיע לך הכסף חזרה, או שבמקרה תידרש לשלם אתה למס ההכנסה... בהצלחה.

TBNT

New member
טלולה1, יונית ושr.....

תודה רבה לכם !!! קיבלתי את רוב המידע שהייתי צריך, עזרתם לי מאוד !!!

בובי

New member
כיוון אחר

מה דעתך לעשות ספר אך במקום להדפיס אותו תעשה אותו ספר אלקטרוני ובמחיר סביר כך כולם יהנו. לא תצטרך להשקיע כספים מיותרים ויהיה אפשר לקנות אותו במחירים זולים מאוד והרווח כולו שלך. בהצלחה

תמיד יש לך את האפשרות להדפיס

בדפוס דיגיטלי מאה ספרים לניסיון... ואם מצליח תמשיך הלאה בהשקעה קטנה יחסית זו. אם יהיה לך ענין פנה אלי במסרים.

e y a l 1 7 7

New member
אבל מה קורה עם הצבא?

יש לך אישור עבודה צבאי? אם צריך כזה? כי אני הבנתי שצריך!

איש קטן גדול

אתה 10, יופי שבדקת ואתה לא מתחייב לדברים שאתה לא יכול לעמוד בהן יום אחד תצליח בגדול תפנה אלי אני אשמח לטפל בך בבוא היום אנשים ועסקים משגשגים - זה הכי הכי עדן אליעד-יועצת מס 050-2744762

נסיון - מר..

אדם מאד קרוב אלי הוציא ספר מושקע (אלבומי, כרומו, תמונות, כריכה קשה) שנמכר בחנויות ב 80-100 ש"ח !! התגמולים שלו היו 4.5 ש"ח לספר.. בספר נוסף שהוציא (ספר קריאה) , הוצאת מעריב, עלות בחנות לצרכן 60 ש"ח והסופר קיבל 3.4 ש"ח לספר. אין שליטה על כמה נמכר - צריך להאמין לחתול ששומר על השמנת..

נתמזל מזלו של בעל הנסיון המר

או שהוא סופר מעולה שמו"ל הוציא את הספר על חשבונו והוא מקבל תמלוגים. רק שהתמלוגים הם בדרך כלל עשרה אחוז ולא חמישה אחוז.

אם זכרוני אינו מטעה אותי

הוא קיבל תשלום "פיקס" מראש, ומנגון של אחוז לפי מהדורות, תחילה 5% וכאשר המכירות עוברות מהדורה ראשונה, האחוז עולה בהתאמה. אגב, במדובר בעיתונאי וסופר, לא אלמוני לחלוטין..

יונית א

New member
אכן זו שיטת תיגמול מקובלת לחלוטין

וגם המחירים שנקבת הם ריאליים. (לכל מי שחושב שסופרים במדינת ישראל עושים "הון")

למעלה