זקוק להסבר בנוגע לעבודה נדרשת

Shaq018

New member
זקוק להסבר בנוגע לעבודה נדרשת

שלום לכולם, לאחר ראיון אצל המעסיק החדש, הוא הבהיר לי כמה סעיפים בנוגע למענק עבודה נדרש, וזה הולך ככה. למענק 3 תנאים: תנאי ראשון, סוג העבודה. מדובר בתדלוק, לכן אני עומד בתנאי זה. תנאי שני, מינימום תקופת עבודה, סעיף ברור לחלוטין. הבעיה היא בתנאי השלישי, זכאות לדמי אבטלה. לפי האתר של היחידה להכוונת חיילים משוחררים, הנוסח הוא כזה: "אם תתחיל לעבוד בעבודה הנדרשת הראשונה תקופה כלשהי, במהלך השנה הראשונה לשחרורך , עמידתך בתנאי זה מובטחת." לפי דברי המעסיק, לא מדובר בשנה הראשונה לשחרור, אלא מדובר בשנת מס. ובמילים אחרות: מכיוון שהשתחררתי ב 4 לדצמבר, יש לי תקופה של פחות מחודש להתחיל לעבוד, אחרת אכנס לשנה השנייה למעשה ולא אעמוד בסעיף הזה עד שאשלים X ימי עבודה במקום אחר. האם הדבר נכון?

לא. מדובר בשנה מהשחרור

משמע עד ה4.12.10. אם אתה רוצה להיות בטוח תתקשר ליחידה להכוונה.

DoubleD

New member
המעסיק לפעמים לא יודע

כמו במקרה שלך. מהיום בו השתחררת, אותו יום שגזרו לך את החוגר, שהחזרת מדים שהתחלת לנשום עם ריאות מלאות... זה היום בו מתחילה השנה הראשונה לשחרור שלך. וגם אם אתה מתחיל לעבוד ב31 לדצמבר (2009) או ב14 לפברואר (2010) זה לא משנה- יש לך שנה שלמה לעשות זאת. 365 ימים. רק לוודא לשמור תלושי משכורת ולהחתים בתום 150 ימי עבודה את המעסיק על הטפסים הנדרשים (יש באתר של ביטוח לאומי). בהצלחה :)

Shaq018

New member
יכול להיות..

אבל הוא פשוט עשה רושם של אחד שעברו תחתיו מאות חיילים משוחררים.. הוא מכיר את כל הטפסים שצריך לחתום עליהם וכל המסביב.. הוא טען שזו ממש חלמאות, אבל משרד הבטחון לא הוציא עדיין את החוברות החדשות לחיילים המשוחררים שמכילים את הניסוח הנכון וזו הסיבה שהרבה חיילים טועים.

תתקשר ליח' להכוונה

ותבקש מהם שיפקססו לך את החוק הנוכחי על עבודה מועדפת. או שתחפש באתר שלהם, רק תוודא שהוא מעודכן.

tomer391

New member
תחילת חישוב לצורך קבלת מענק

כל עוד תתחיל עבודתך עד 4.12.2010 , עמידתך בתנאי מובטחת.כך תישמר לך הזכות לסיים את העבודה עד 4.12.2011 . מאחד שיודע.

למעלה