זקוק להכוונה בבחירת תואר ראשון

XpHunTeR

New member
זקוק להכוונה בבחירת תואר ראשון

השתחררתי מהצבא לפני כחודשיים ואני מרגיש דיי אבוד בכל הנוגע לבחירת תחום לימודים. אני יודע שאני רוצה מקצוע שיניב משכורת טובה, יהיה בעל יוקרה מסויימת, ואני מוכן להקדיש את הזמן ללמידה בשביל המטרה הזו, אך עם זאת רוצה מקצוע שבאמת יהנה ממנו. אני עדיין לא יודע איזה תחום מתאים יותר לאופי שלי, אבל עברו לי בראש תחום של חשבונאות או הנדסה מסויימת שקשורה/לא קשורה למחשבים. שמעתי גם על מכונים ואתרי אינטרנט שניתן לעשות מבחנים שיבדקו את זה, ואני כמובן מוכן להשקיע זמן וכסף אם זה יניב תוצאות, אבל לא יודע איזה מקום נחשב הכי טוב. אשמח לקבל עזרה שתכוון אותי יותר כלפי הידיעה מה ללמוד. תודה!

בחירת תואר ראשון - ניהול פרוייקט חייך

הי אייל, השתחררת מהצבא וזה אך טבעי שתתלבט לגבי עתידך המקצועי. כדי להרגיש קצת פחות אבוד, אני ממליצה לך להתייחס לחיפוש הכיוון כאל סוג של פרוייקט אותו אתה מנהל. כך תשלוט בסיטואציה ותרגיש כי אתה מקבל החלטה אחרי שבחנת אפשרויות, שקלת כל אפשרות ואז החלטת. התחל לחקור את עצמך קצת יותר לעומק. אמרת שחשוב לך למצוא מקצוע עם משכורת גבוהה, יוקרה ושתפיק ממנו הנאה. זה בהחלט שילוב מנצח. בחן כל מקצוע שעולה בראשך ובדוק האם כל הגורמים הללו מתקיימים בו. (למשל - האם חשבונאות והנדסה יענו לך גם על הצורך בהנאה?) נסה לדרג את חשיבות שלושת הגורמים (מה יותר חשוב לי: כסף? יוקרה? סיפוק?) נסה להיפגש עם כמה שיותר בעל מקצוע העובדים בתחומים המעניינים אותך ושאל אותם את כל השאלות המעניינות אותך. נסה לחשוב על הצלחות בעברך ובחן אותן: מה היה שם שסייע להצלחה? מה זה אומר עלי? על הנטיות שלי? על הכישורים שלי? וכו'. מכונים לאבחון תעסוקתי הם פתרון חלקי לתפישתי. הם משלימים חלק מהתמונה. עדיין נדרשת עבודה עם עצמך, כדי להגיע להחלטה עימה תרגיש שלם. כי הרי אתה מכיר את עצמך הכי טוב... ניתן כמובן להעזר באיש מקצוע כדי לבצע את הבירור הזה עם עצמך. בהצלחה! גלית שטיין

למעלה