זקוקים להתיעצות- דחוף!

galitkash

New member
זקוקים להתיעצות- דחוף!../images/Emo36.gif

שלום לכולם שמי גלית ואני מידי פעם נכנסת לפורום. צח נולד לפני כחודש ועכשיו הוא עם הגבס השלישי שלו. את הטיפול אנו עושים אצל ד"ר בור בעפולה. היום הראשון של הגבס הוא יום קשה לכולנו בעיקר לצח שכל היום בוכה וצורח מכאבים. אתמול היה לנו יום כזה ועכשיו הוא כבר רגוע וישן. כפי שכבר כולכם יודעים הגבס מגיע עד למפסעה. וכמעט שלא מותיר מקום לטיטול. בעקבות כך נוצר מצב שההפרשות של צח נוגעות בגבס ולדעתי אף מחלחלות פנימה. אני חוששת שמא יהיו לו זיהומים. כששאלנו את ד"ר בור האם אפשר לעשות את הגבס ס"מ אחד יותר נמוך הוא אמר שאין כאן הנחות. בינתיים כבר בגבס הקודם ראיתי שיש לצח אדמומיות קשה במקום שמסתיים הגבס. אנחנו לא יודעים מה לעשות. איך מתמודדים עם הצרכים שלו ועם הגבס כך שלא יחלחלו פנימה. אנחנו ממש מודאגים וזקוקים לעזרתכם גלית ולוני

היי גליתוש!!! עצרי!!!!!../images/Emo9.gif

לפני שאת נכנסת ושואלת, תמונה של צח! ולא, אין כניסה
קודם כל תקחי בחשבון שהיום הראשון של הגבס לא נח לצח בגלל שהגבס רטוב וכבד עדיין, כמו שאת אומרת, ביום השני יהיה יותר טוב תמיד. גם אצלנו הגבס הגיע עד למפסעה (ועוד היו לנו 2 גבסים) אצלנו לעיתים היה הגבס מתלכלך בהפרשות למינהם , היינו לוקחים מגבון ומנקים כדי שלא יווצר ריח אבל לדעתי אין אפשרות שזה יחלחל פנימה מכמה סיבות: האחת, הרי מה שמרכיב את הגבס זה בעיקר צמר גפן שמונע את החלחול ובנוסף, אולי את צריכה להגביר את זמן החלפת החיתול בכדי שאל יקרה מצב כזה. לגבי האדמומיות במקום הגבס, אין מה לעשות כל כך אולי כדאי למרוח משחה של הטוסיק או אחרת שכרגע איני זוכרת את שמה... בנוסף אולי כדאי לך להוסיף חבישה עם תחבושת דקה מאוד בכדי שתמנע את החיכוך. עדכני אותנו מה עשית ואני בטוחה שלקראת הצהרים ואחריהם המומחים יגיעו עם עצות טובות לא פחות. בינתים תהני שהוא ישן ושיהיה במזל טוב אורית

אני יוסיף לדברי גן עדן

שלום לכם ומזל טוב שאולי גם החיתול לא מתאים והרבה פעמים מזיעה יש אדמומיות שהחיתול עושה ולווא דווקא ההפרשות . בנוסף אם נראה לך שיוצאות הפרשות מהחיתול אז אולי המידה לא מתאימה , לא תמיד צריך להסתכל רק על המשקל . כדאי וחשוב לרענן את התינוק עם מגבונים מסביב לגבס . מקווה שעזרתי נילי

ilana k

New member
לנו לא הייתה בעיה כזאת

אבל אני ממליצה לך לנסות להחליף חיתול. אני יכולה להמליץ על האגיס האדומים. הסיבה לכך פשוטה, הם נראים כמו תחתונים, והם לא גדולים כל כך, אבל סופגים יפה. אני בהתחלה השתמשתי בפמפרס, אך כאשר גיליתי את האגיס האדומים עברתי עליהם, כי הם "תופסים" פחות מקום על הילד. בהצלחה

nlanxner

New member
כתבתי והמחשב מחק../images/Emo4.gif

בקיצור, כתבתי שגם אצלנו לפעמים ההפרשות נזלו לתוך הגבס ופשוט ניקינו עם מגבון כמה שאפשר. לא נראה לי שזה יכול לעשות זיהום. כדאי לנסות באמת להחליף חיתול. אנחנו ממליצים על האגיס הרגיל - לא מאכזב אף פעם. על האדמומיות תנסו למרוח משחת "אדינול" שמורחים גם על הטוסיק - אצלנו זה מעלים סימנים כאלה ממש מהר.

רחליקה1

New member
טוב, בנוסף למזל טוב,

ממליצה גם כן לנגב הרבה עם מגבונים ולהחליף בתדירויות גדולות. שירגיש טוב, שם מקסים. רחלי

galitkash

New member
../images/Emo13.gif תודה לכולם

גם לצח יש שני גבסים וקלאב פוט קשה בדרגה -6 החלטנו לחזור לטיטולים הקודמים שלנו שהם אגיס האדומים. וכמובן להחליף טיטולים בתדירות גבוהה יותר - למרות שגם קודם החלפנו בתדירות גבוהה. בנוסף החלטנו שלא להלביש לצח מכנסיים על הגבס על מנת שהאיזור של סיום הגבס יהיה יותר מאוורר. כמובן שקנינו משחה שמיועדת לאדמומיות שנוצרה. וזהו אנו מקווים שבקרוב מאוד האדמומיות תעלם. אני מרחמת על הקטן החמוד הזה גם גבסים וגם אדמומיות והוא בינתיים מתגבר על הכל די בגבורה ואני זאת שלוקחת ללב. בכל אופן תודה לכולם ובקרוב נפרסם תמונה של צחון. גלית ולוני

גלית שלוום ומזל טוב../images/Emo95.gif

הגעתי בסוף וכולם נתנו עצות נבונות. לא הרגשתי בבעיה הזו כשטל היה תינוק מגובס אבל אם זה קצת ליכלך אז ניגבנו במגבונים לחים מייד. מעבר לזה, השתמשי בפנטן כדי להרגיע את האדמומית. גם אלוורה יעילה מאוד. נדמה לי שלמתן של רחליקה זה היה כשנולדה וגם היא התמודדה עם הפריחה האדמומית הזו בעזרת משחות. בהצלחה, יעל

baluri

New member
אהלן

אנחנו ההורים של זוהר. הוא כבר בן ארבעה חודשים וכבר אינו עם גבס אלא עם סד פלסטי. בזמן הגיבוסים היו לנו בעיות דומות ולכן = 1. נגבנו עם מגבונים את הגבס אם התלכלך . 2. הדבקנו על הגבס פלסטרים ואז אותו אזור לא ספג "קקים" והיה יותר קל לנגב אותו.

למעלה