זקוקים לדעה

spspspsp

New member
זקוקים לדעה

זוג סטודנטים לקראת סיום, הכנסה של כ-11000 יחד נכס 910 אש"ח משכנתא 580 אש"ח צירפתי קובץ המפרט את ההצעות שקיבלנו, מה דעתכם על כל אחד מהם? מה עדיף? למישהו יש הצעה לתמהיל יותר טוב? אשמח לתשובה מהירה ממביני הענין תודה

לא רואה שום קובץ

בכל אופן כרגע המשכנתא גדולה, עדיף אולי להמתין שנה להתייצב במקומות עבודה מכניסים ולתכנן על בסיס ההכנסה החדשה את גודל המשכנתא הרצוי.

אז כפי שכתבתי

המשכנתא גדולה בשלב זה עליכם. את יודעת זאת לפיכך לקחת ל 25 שנים. הבנק יודע זאת לפיכך הציע לך תמהיל גרוע ויקר.

ofergpr

New member
היי, רוצה להמליץ לך

לברר בעוק בנקים לפי שאתם לוקחים החלטה. משכנתא זה לא עניין פשוט, כדאי מאוד לקרוא באתרים של הבנקים, או באתרי מידע של משכנתא וכו'... בהצלחה!

דעתי

1. בניגוד לעמיתיי בהתחשב בכך שאתם סטודנטים עם שכר כזה, אני דווקא רגוע לגבי המשכנתא הכוללת שאתם לוקחים כי גם השכר כנראה לא מייצג. 2. הצעה של בנק א' לא מעניינת גם בגלל הפיצול הגדול מדי בין תקופות הזמן של המסלולים שמייקר את המשכנתא. 3. ריבית משתנה לא מעניין לקחת למעט חלק קטן במשתנה כל 5 שנים. התמחור של אופציה ב' בהתאם הוא על הפרצוף 4. הייתי בוחר ב-ג'. אם יש לכם אפשרות כלכלית לעמוד בהחזר מייצג (עוד 2-4 שנים) של כ-3800 ש"ח לחודש, הייתי מבצע את התמהיל כדלקמן: 45% פריים ל-25 שנה, 20% צמודה משתנה כל 5 שנים ל-25 שנה ו-35% בצמודה קבועה ל-20 שנה. אם יש לכת יכולת גם להחזיר יותר מזה להערכתם, אז תקצרו את הפריים והמשתנה ל-20 שנה כמו הקבועה.

spspspsp

New member
מודה לך על תגובתך, 2 שאלות נוספת ברשותך

1. קיבלנו הצעה נוספת שלדעתי היא יותר אטרקטיבית מהאחרות: 100K משתנה כל 2.5 שנים 1.6% (עוגן0.99+מרווח0.61) 145Kפריים ל-25 שנים P-0.8 335K קבועה צמודה ל 25 שנים 3.9% החזר חודשי התחלתי 2750 ש"ח כל תמהיל אחר אפשרי עם אותן ריביות 2. ושאלה יותר חשובה: כיצד מחשבים את ההחזר המייצג ל X שנים קדימה???? תודה על העזרה!

למעלה