זקוקה קצת לעזרה מנסיון אישי

זקוקה קצת לעזרה מנסיון אישי

קצת עלינו: אני בת 40, הוא 29. כבר שנתיים ביחד. התחלנו טיפולי פוריות (בגלל בעיה שלו), ובמהלך הבדיקות התגלה אצלי סרטן הרחם. נסיונות לשמור על הרחם, נכון לעכשיו, לא מצליחים, וכנראה אין מנוס מכריתה. אני מוגדרת כמי שגילו אצלה את הסרטן בשלב מוקדם. לפי מה שהבנתי אחוזי השרידות אחרי ניתוח כריתה של חולות במצבי מגיעים ל-90-95%. במצב הזה, שילוב הבעיות של שנינו כנראה יביא אותנו למסלול של אימוץ. אני מבינה שאימוץ בארץ אינו אפשרי בגלל גילי. מה לגבי אימוץ בחו"ל. ובעיקר מה שאני רוצה לדעת זה: 1. האם אנחנו צריכים להיות שלוש שנים ביחד לפני שאנחנו בכלל מגישים בקשה? 2. כמה זמן התהליך לוקח? 3. זה ריאלי להתחיל אותו עכשיו או שלוותר מראש? 4. והשאלה העיקרית - עד כמה מצבי הבריאות משפיע על אפשרות האימוץ? האם זה נתון לשיקול דעת של מישהו? האם זה פוסל לחלוטין? האם זה אומר שאני צריכה לחכות 5 שנים עד שהרופאים יקבעו שאני בריאה? איך מקבלים תשובה מוסמכת בענין הזה. תודה על כל עזרה.

אולה *

New member
קודם כל - מאחלת לך החלמה שלמה

ומהירה!
במקומך הייתי מדברת עם נציג אחת העמותות ושומעת תשובות מהם. הם יודעים שם הכי טוב.

י י ל נ ה

New member
רפואה שלמה, שהכל יעבור חלק

וללא בעיות! לגבי אימוץ חו"ל, ברגע שאת מחלימה, לדעתי, לא תהיה כל קשר למה שעברת. עם זאת, כפי שכתבה לך אולה, עדיף לשאול ולהתיעץ עם העמותה לאימוץ. הם בכל מקרה יהיו לצדך. בהצלחה ורפואה שלמה!

אבל מתי אני מוגדרת כ"מחלימה"?

ברגע שעברתי את הניתוח (ושאר הטיפולים אם צריך)? או אחרי חמש שנים (כך רופאים מגדירים "החלמה" כאשר מדובר בסרטן).

נעמי 17

New member
העמותה תדרוש אישור רפואי

מהרופא שלך, שאומר שאין מניעה לאימוץ. רופא העמותה ירצה לשוחח עם הרופא המטפל בכדי לקבל חוות דעת, לכן כדאי כבר עכשו להתחיל לדבר בנושא עם הרופא המטפל עוד לפני העמותה. החלמה מהירה

נעמי 17

New member
עוד דבר

האם אתם נשואים? אם אתם נשואים יש ארצות שמבקשות נשואין בשלוש שנים האחרונות, זה תלוי במדינה- לברר בעמותה.. אם אינכם נשואים אולי הפתרון שהבנזוג יאמץ כאב יחידני?

ברצינות? אנחנו לא נשואים

אנחנו מתכננים להתחתן בחודשים הקרובים, אבל לא ממש מיהרנו עם זה. כנראה שכדאי שלא נמהר לפני שנעשה את השיחה הזאת.

English

New member
ברוכה הבאה, מוריגיין ../images/Emo140.gif

קודם כל רפואה שלמה לך. מצטרפת לממליצים לפנות לעמותות ולברר איתן את כל הסוגיות: הבריאות, הנישואין וכו'. למיטב ידיעתי אם אינכם נשואים רק אחד מכם מאמץ בתור הורה יחידני ולכן כדאי גם לבדוק עם העמותה אם יש עדיפות בעניין של מי יהיה המאמץ. אגב, אין הבדל באימוצי חו"ל אם אתם מאמצים כזוג נשוי או כיחידנים - ההליך והניירת וגילאי הילדים לא ישתנו (שלא כמו בארץ). שיהיה בהצלחה ובעיקר בבריאות.

י י ל נ ה

New member
כן, במחינת הניירת זה לא משנה

אבל מבחינת הנכונות השופטים לאפשר אימוץ לחד-הורי, זה מאוד משנה! העניין הזה מאוד אינדיווידואלי ומאוד תלוי בדעה סובייקטיבי ובמידת הפתיחות אצל כל שופט ושופט.

דיאנה*

New member
ברוכה הבאה מוריגיין

לדעתי דרך האימוץ פתוחה בפניכם גם בארץ וגם בחו"ל. באימוצי הארץ ההפרש בין גיל ההורה וגיל הילד צריך להיות לא יותר גבוה מ-43. אתם יכולים להמתין שם בתור של ילדים עם צרכים מיוחדים (ראי הסבר מפורט בשאלות הנפוצות). בשני המסלולים אתם צריכים להיות נשואים כדי לאמץ יחד. כיום מצב אימוצי חו"ל בעייתי וככל ששמענו יש קושי באימוץ על ידי אבות חד הוריים. מאחלת לך לעבור בשלום ובהצלחה מלאה את כל ההליכים הרפואיים הממתינים לך. דברי עם הרופא שלך על המלצות אפשריות ולאחר שיעבור הניתוח בשלום - פני למסלול העדיף עליך. בשום פנים ואופן אל תוותרי, אבל המתיני עד לאחר הניתוח, כדי שתוכלי להגיע למפגשים בשירות או בעמותה כשהדברים ברורים. ההליך בעמותות לוקח היום כשנה וההמתנה בארץ לילד במסלול של צרכים מיוחדים עומדת על כשנתיים לפחות. אין לי תשובה לשאלה של כמה זמן אתם צריכים להיות מוגדרים כזוג לפני הגשת הבקשה. במידה ויש קושי בעניין הזה, אולי תחליטי לאחר הניתוח, להחליט ללכת על אימוץ חו"ל כחד-הורית. בהצלחה!

תודה על התשובות

ממה שלמדתי, כדאי לחכות עם החתונה עד לפגישה בעמותה ולקבלת מלוא המידע.

ברוכה הבאה../images/Emo140.gif

מצטרפת להמלצות לבדוק את שאלותייך אצל העמותות. בהצלחה ורפואה שלמה!

למעלה