זקוקה מאוד לחיזוקים - תינוק שלא מחזיק את הראש

מוליש1

New member
זקוקה מאוד לחיזוקים - תינוק שלא מחזיק את הראש

הי, אני יודעת שאני נשמעת הסטרית, אבל היינו אתמול אצל רופא ילדים והוא אמר שהתינוק לא מחזיק את הראש מספיק טוב. הוא בן 5 שבועות. הוא אמר לחזור עוד חודש לביקורת. אני יודעת שהוא עוד קטן, וגם לא שמנו אותו כמעט בכלל על הבטן בגלל שהוא מתנגד מאוד, אבל לצערי עשיתי חיפוש בגוגל וראיתי שלפי מחקר חדש, שאמנם נבדקו בו תינוקות מגיל חצי שנה, מצא קורלציה מובהקת בין אי אחזקת ראש לאוטיזם. ללא כל סיבה הגיונית, אוטיזם זה הפחד הכי גדול שלי לגבי התינוק. אשמח לשמוע אם אני משוגעת או שזה נפוץ שהם לא מחזיקים את הראש כנדרש בגיל הזה והאם זה משתפר לבד. תודה
 
אוי מוליש

הלכת לדוגמה כל כך קיצונית וחבל.
חיפוש בגוגל מניב פעמים רבות תוצאות קיצוניות .
ראשית אתחיל עם המונח "לא מחזיק ראש" - יש למשפט הזה כל כך הרבה פירושים החל מקושי להרים ראש בגלל שהוא עדיין לא התאמן על כך וכלה בהיפוטוניה קשה.

אני לא יודע אם אצליח להרגיע אותך למרות שאני מאד רוצה אבל אני יכולה לספר לך שתינוק בעל גוף תקין לומד מהר יחסית ולכן תתחילי לאפשר לו בבית להתנסות בזקיפת ראש ובמידה ואת מרגישה שקשה לך רגשית כרגע בגלל החששות הכבדים שאת מוכרחה לסלק מהראש פשוט קבעי פגישת הדרכה .

אני יכולה לומר לך שכמעט תמיד אני רואה שיפור כבר במהלך הפגישה הראשונה וכפי שכתבתי קודם השיפור הזה הוא הסימן שאני מראה להורים שהילד קולט מהר ושהגוף תקין .

אני מצרפת לך תרגילים שתוכלו לבצע בבית ואת מוזמנת לעדכן על ההתקדמות
http://www.metaplim.co.il/a.asp?a=95043

וגם הסבר על תהליך הלמידה
http://www.metaplim.co.il/a.asp?a=94452

כל טוב
ענת
 

מוליש1

New member
תודה על התגובה והקישורים

מה שרופא אמר שיש לו "הד לג" - הבדיקה שהם עושים כאשר מרימים את התינוק מהידיים והראש הולך אחורה. אנסה את התרגילים. תודה
 
החזקת ראש

ערב טוב,

אחלק את תשובתי ל-2:

1. קודם כל, בכדי לפתח החזקת ראש טובה, חיוני להשכיב את התינוק כמה שיותר על הבטן, בזמן עירנות. כאשר ילד שוכב על הבטן הוא מרים את הראש, מחזק את השרירים ומפתח שליטה.
כדי להתעקש איתו, אפילו עם הוא בוכה ומראה התנגדות.

2. לחששותיך בנוגע לאוטיזם, לאוטיזם יש מאפיינים רבים. אולי יש מחקר אחד או שניים אשר וצאים קשר בין החזקת ראש לאוטיזם, אך זה לחלוטין לא מאפיין.


גלי קמפנר, פיזויתרפיסטית התפתחותית
מרכז "גלגל הצלה", כפר סבא
http://www.galgalhatzala.co.il/
 

chen ba

New member
חייבת להרגיע אותך

הילד שלי הרים את הראש רק בגיל חודשיים+
לא היה מוכן לשכב על הבטן בכלל!!!!
אני ממליצה לך להניח אותו (כמובן בהשגחה) על כדור פיזיו מול מראה, וכך הוא ירים את הראש בלת- ברירה... וגם הנדנוד נעים להם...
בכל מקרה, אל תדאגי!!!! היום הוא זוחל, הולך ורץ והכל בסדר....
 
למעלה