זקוקה לרעיון לחנוכיה לבן שלי

נירה63

New member
זקוקה לרעיון לחנוכיה לבן שלי

אוףףףףףף איזו אמא פולניה אנוכי, כל שנה נשבעת שאת כל הפרויקטים של בניית סוכה וחנוכיה ו...לא יודעת עוד מה אשאיר לבן שלי שיחשוב ויבנה לבד אבל לאאאאא, אז מגיע סוכות ואני עוזרת לבנות סוכה, והנה הודיע לי היום:" אמא, יש לנו משימה ביתית". מה? שאלתי, לנו או לי יש משימה ביתית?!! מה הפעם שאלתי? חנוכיה מקורית לביה"ס.!!! ענה לי בחיוך הילד המדהים שלי. וכי אני, אני יכולה לסרב? לאאאאאא!!! ולכן כל הסיפור הארוך הזה, מה עושים? איזו חנוכיה לבנות איתו? תודה מראש.

חנוכיה - הכי קל שיש

קני שקית צלולייט (גבס עמיד ונוח לעבודה) ותבנית פלסטיק בצורת חנוכיה (ניתן להשיג בחנויות פנאי לי למניהן) צקו יחד את החנוכיה וא"כ תני לו לצבוע אותו כרצונו. אפשר להכין גם מחמרן - עם חריטה אבל זה יותר מורכב ואם הילד גדול אז אפשר בוויטראג'. בהצלחה

12רוניתי

New member
רעיונות

לקחת תפוזים לחצות אותם ללתקוע נר במרכז לקחת קערת מים לשפוך צבע מאכל למים נניח כחול בתוך הקערה לשים נרות והם יצופו על פני המים בקערה לאפות עוגה לחתוך אותה בצורת מגן דוד ולתקוע ותוכה נרות אפשר ממבחנות קטנות ומכל חומר בבית

anat15

New member
יציקת גבס לחול

יוצא מקסים!!! בפורום אומנות שימושית הראה שם מישהו את כל השלבים, כדאי לראות!!

אחלה חנוכיה משולבת סביבונו של ביבי

סביבון מתומן ( 8 צלעות ) ועל כל צלע רשום (במקום נס גדול היה פה...) זקנים ילדים נכים חד הוריות חינוך בריאות ביטחון עניים כעת יש לוח בדומה לצלחת ומסביב למעגל הצלחת הזו ...דולקים כבר 8 נרות החנוכה ( זו חנוכיה הפוכה בה כל הנרות דולקים ) המשמעות ... כאן מכבים את הנס ... ופח השמן לא רק שלא מספיק ל- 8 ימים, אלא אפילו לא ליום אחד... ובכן להמשך המשחק... כל נר מקבל כינוי אחד מהנושאים המפורטים בנ"ל.... כעת מסובבים את (סביבונו של ביבי) במרכז הצלחת וממתינים עד לעצירתו ... ... אז מכבים את הנר שעל נושאו נעמד הסביבון ... זה אשר מסיים את כיבוי כל הנרות במספר ההטלות המצומצם ביותר ... הוא זה הזוכה לתואר הנכסף "ביבי" ליום אחד... תודו שזה לא מקורי... ביבי המציא זאת קודם....

גילי חן

New member
הרעיון הכי חדיש אצלנו בפורום

קונים או משיגים בקבוק זכוכית מרובע, אתן לך קישור לבקבוקים שאני מתכוונת אליהם. מדביקים עליו בתי נר. ממלאים את הבקבוק בזרעים שכבה שכבה(צבעוני ויפה) או בשמן זית עם ענף עץ זית. והרי לך חנוכייה

רעיונות נוספים

אתם קרובים לים, אז.. חנוכית צדפים, לקחו קרטון והשאירו רק דופן תחתונה וניצבת לה, על הדופן הניצבת ציירו ים, דגים, אצות.. אם אני זוכרת נכון היו גם חלקים של רשת.. גם את הדופן התחתונה צבעו כחול.. הדביקו עליה צדפים ועל כל צדף נר.. זה היה מרשים מאוד וגם לא קשה לביצוע על אותו עקרון אפשר גם בכל תחום עניין שלו חנוכיית ממתקים, על שיפודים תוקעים מרשמלו, סוכריות טופי.. את השיפודים נועצים בעוגת הבית.. והעיקר.. שיהיה חג שמח

רוניתי 12! הרעיון יפה אך......

התפוזים ישקעו במים!!! וגם העוגה, והכל יתפורר. אבל... שמעת על פלסטלינה צפה??. אז... בהחלט ניתן להכין חנוכיה מפלסטלינה צפה, בקערת מים. אפשר לפסל לדוגמא: פרח , באמצע בית נר +נר צבעוני, לפזר בקערת מים עם נגצים(אבני זכוכית), או צבע מאכל והרי לך מים צבועים.+קישוט לקערה. שתהני. מיכל.

שלום ל- נירה 63--- רעיון לחנוכיה!!!

שולחת לך / לכם רעיון מעניין , ומהנה... חומרים: ****** 1 - ק"ג קמח (רגיל) חצי חבילת מלח גס. חצי חבילת קורנפלור כוס שמן. מים פושרים, על פי הצורך...( כמו הסבתות...) ללוש הייטב לבצק אחיד ונעים. את הבצק ניתן לשמור במקרר בשקית נילון, סגורה --- הרבה זמן. ועכשיו ***** לפיסול! אני נותנת יד חופשית, לתלמידים, אפשר לקרוץ צורות, (מקורץ עוגיות) לפסל דמיות, סופגניות,+ צלחת ( והכל מהבצק) ** את הבצק ניתן להשאיר באויר- הוא יתייבש- תלויי במזג האויר אצלכם, ** ניתן לאפות בתנור על חום נמוך! רק ליבוש!! **צביעה- בצבעי גואש זוהרים, ** צבעי אקריל, ** לכה על בסיס מים. *** כמובן ש.. בזמן הפיסול יש להכין מקום לבית הנר. *** אפשר להכין כבר את הבצק צבעוני, ע"י הוספת ציבעי מאכל בזמן עירבוב הבצק.(צבעי מאכל באבקה! ) צובענים. בהצלחה. לשאלות נוספות אפשר ורצויי לפנות אלי בכייף! חג חנוכה שמח! מיכל.

12רוניתי

New member
שאלה למיכל נחום

מיכל שלום אני מכירה את הרעיון הזה . זה מקסים וילדים אוהבים לעבוד בו. שאלה- מישהי שמפעילה חוגים אמרה לי להשממש במלח .,מים חמים ,וקמח האם חייבים שמן וקורנפלור???

רוניתי 12- ע"פ ניסיון...

רונית, ע"פ הניסיון שלי... כן! הבצק הרבה יותר נוח , ונישמר. אני עכשיו הכנתי בצק, עם צובענים, ויצא - 10! (אבל... מוכנה מחר לנסות בלי קורנפלור, ושמן ולדווח.) מיכל.

12רוניתי

New member
נחום מיכל-המשך למתכון הבצק

מיכל שלום. למעשה המתכון שקיבלתי הוא: 1- כוס מלח 1-כוס מים רותחים 2- כוסות קמח ללוש להוסיף צבעים זה בבית לכמות קטנה יותר. ולכן שאלתי אותך את השאלה קודם בכל אופן מודה לך. נראה לי שעוד אתייעץ עימך בהמשך. ברשותך.

ר-י-ק-י עמר!!!!!!!!!../images/Emo24.gif

תודה לך על סלט טעים!! אך אני כמעט ש... סיימתי במיון!! (רק עכשיו ראיתי את תגובתך...) מיכלי.

ל- רוניתי 12!! ולכלל!!!

בשמחה, אני לרשותך/ם לכל פנייה! המתכון שהבאת מאוד דומה, אך לא תקבלי נפח!. את הנפח תקבלי בזכות הקורנפלור. היום הכנתי ע"פ המרשם שלך... ויצא כמו לחמניה....(לא זו הכוונה , בעבודה הזו) מה את מלמדת? כי יש לי שפע של מתכונים- ולא רק לבצקים. שתהני. מיכל.

12רוניתי

New member
לנחום מיכל מרוניתי

מיכל שלום.אני מחנכת כיתה ומשלבת הרבה מאד מהתחום היצירתי ובדרך כלל העלויות פשוטות ןעבודות משגעות. לא אתנגד לרעיונות.

למעלה