זקוקה לעצת הפורום

SagisS

New member
זקוקה לעצת הפורום

שלום לפורום הנכבד. זקוקה לעצתכן בבקשה. אני מעצבת גרפית שגם בונה אתרים עבור לקוחות פרטיים. לפני כמה זמן נפגשתי עם לקוח שרצה להרים ולהעלות לאוויר את אתר האינטרנט של החברה. ישבתי עם הלקוח, ועם שאלון מסודר שאני שואלת אותו בכדי לקבל מידע על מה הוא רוצה. שלחתי הצעת מחיר מסודרת ובתוכה פירטתי את כל תהליכי העבודה ותנאי התשלום. הלקוח הסכים והכל עבר בסדר ולבסוף האתר הושלם ועלה לאוויר. טרם שולם לי הכסף, וכבר התקשרה המנהלת של החברה ואמרה לי שהיא לא אוהבת את האתר. יש לציין שאותה מנהלת לא היתה מעורבת בתהליך הכנת האתר ופתאם "צצה" בשטח. היא דיברה בצורה מאד אגרסיבית יש לציין. אני עבדתי מול נציג אחר מטעם החברה ולא מול הגברת. הסברתי לה שעשיתי מה שביקשו ממני ושאין בעיה לשנות את האתר אם היא רוצה. אבל (כמובן) כיוון שכבר בניתי את כל האתר ועשיתי הכל זה יעלה לה עוד כסף. כמובן שהיא התחילה לעשות פרצופים ואמרה "מה - עכשיו זה יעלה לי עוד פעם אותו סכום?". הצעתי שניפגש ונדבר על זה. סיכמנו להפגש שבוע הבא ולדון בנושא. וכאן ההתלבטות שלי - מגיע לי עכשיו מלוא הסכום על העבודה שלי (כמו שנכתב וסוכם עם הלקוח מראש). אם היא תרצה שינויים קלים בלבד יהיה לי קל לתמחר את התוספות האלה. אבל נראה לי שהיא רוצה שינוי מוחלט וטוטאלי. האם עלי לגבות שוב מחיר מלא? אני כמובן מסתכנת באיבוד לקוח. מדובר בלקוח שעד היום שילם בלי בעיות והיחסים איתו היו מצויינים. אבל נראה לי שעכשיו, עם הגעתה של המנהלת החדשה, אם אדרוש סכום גבוה, אני אאבד את הלקוח ויותר גרוע (כולם יודעים שאחת הדרכים היעילות ביותר להשיג או לאבד לקוחות זה שיטת פה לאוזן). כמו כן - כיוון שעדיין לא שולם לי הסכום המגיע לי - היא יכולה לעשות לי בעיות בהעברת הסכום. בקיצור - איך יוצאים באלגנטיות מהמצב? למישהו יש עצות מה עלי לומר בפגישה, איך להיות דיפלומטית בגישה שלי ולמצוא פתרון שכולם יהיו מרוצים ממנו?

beky1

New member
../images/Emo127.gif כמו עם כל לקוח

הכי חשוב שלקוח יהיה מרוצה , תראי עד היכן ניתן להתפשר איתה גם ברמת השינויים וגם ברמת הכסף. היי מוכנה לפגישה הבאה איתה בכך שתכיני לעצמך רשימת המשימות שאותם את מוכנה לשנות או לעדכן ועד איזה גבול כספי את מוכנה להתפשר. נוסח השיחה יכול להיות כך: "אני מאוד מבינה כי בשלב אפיון האתר לא היית שותפה לתהליך , את הדברים האלה והאלה לא ניתן לשנות אך ניתן לבצע עדכונים או שינויים במקומות הנ"ל, הדבר כרוך לא בתשלום מלא אלא חלקי, הכל תלוי במידת השינוי שאותו את מבקשת לבצע. הוא נראה על מה בדיוק מדובר ואוכל לתת לך הצעת מחיר ריאליטת , בסך הכל אני רוצה שאתם תהיו מרוצים". במידה ואכן יוחלט לבצע שיפורים או עדכונים , החתימי אותה על מסמך שינויים שבו יכללו כל הפרטים שסוכמו לשינוי והעבירי אותו כנספח להסכם או להצעת המחיר הראשונית שהגשת לחברה. ובה לציון גואל....

למעלה