זקוקה לעצות!!!

נועה271

New member
זקוקה לעצות!!!

אני חדשה כאן והחלטתי לגולל בפניכם את מה שעובר/עבר עליי בחודשים האחרונים. אני בת 27 ולפני 7 חודשים הגיע בחור חדש לעבודה שלי, הוא בן 22 בקרוב. בהתחלה היינו ידידים ממש טובים,אני התאהבתי בו ולא סיפרתי לו על כך, חששתי קצת מפער הגילאים, מדחייה, למרות שאני חייבת לציין שהוא מאוד בוגר. ואז זה קרה, באחת השיחות בינינו הוא התוודה ואמר לי שיש לו רגשות כלפיי ושאני הבחורה הכי מיוחדת שהוא פגש בחייו, אני בתגובה אמרתי שגם לי יש רגשות כלפיו. אני חייבת לציין ששנינו הפכים גמורים!!אני טיפוס חם, משתדלת להיות אופטימית,חברותית, הוא טיפוס שקט, מופנם,ביישן וקר מאוד בהשוואה אליי עם הרבה בעיות במשפחה.למרות שהוא לא גר איתם הוא כל הזמן טען בפניי שהוא צריך בחורה חזקה שתהיה מסוגלת לעבור איתו הרבה קשיים שעוברים עליו, וזה היה ברור לשנינו שאני מתאימה. עד כאן ההקדמה, עכשיו לעיקר: במשך 3 החודשים היו לנו הרבה רגעים של כיף, צחוקים והנאות קטנות, היינו המון שעות ביום ביחד, גם עבדנו ביחד ולאחר העבודה היינו נוסעים אליו לדירה. שעות היינו ביחד, אך לא הספקנו לעשות הרבה דברים שבדרך כלל חברים עושים. ולי זה הפריע, גם לו, אבל פחות. הוא לא היה יוזם יותר מידי דברים, אפילו את החברים שלו פגשתי רק אחרי חודשיים של חברות. הוא טען שטוב לו כרגע בבועה הזאת שלי ושלו ואני מצידי ניסיתי לפרוץ אותה, בעיקר כדי להכיר אותו יותר כי כולם יודעים שעל מנת להכיר בן אדם כמה שיותר לעומק צריך לראות אותו בכמה שיותר סיטואציות ולחוות חוויות. אני ידעתי שהוא מרגיש אליי יותר ממה שאני מרגישה אליו, הוא היה מתוודה בפניי(לא הרבה), אבל אף פעם לא אמר שהוא אוהב אותי (גם אני לא אמרתי לו). במשך כל השלושה חודשים היינו לנו שיחות טלפון שלאט לאט היו מצטמצמות כי בכל זאת היינו כל היום ביחד כמעט כל יום מ8 בבוקר עד 9 בערב וכמה אפשר לדבר עם בן אדם שאתה נמצא איתו המון?? את זה אני מבינה, אבל בימים שסיימנו לעבוד וכל אחד הלך לביתו ולא שמעתי ממנו עד הבוקר הייתי מתעצבנת שהוא לא מתקשר או מינימום שולח הודעת"לילה טוב" - כאילו מה? מספיק לך שאתה רואה אותי רק בעבודה?? כשחוזרים הביתה מתנתקים לגמרי? היה לי קשה עם זה, אני באופיי בחורה עם ביטחון עצמי לא גבוה בכלל ובעיקר בכל הקשור לגברים, אני זקוקה לחיזוקים ולתשומת לב, לא משהו יוצא דופן בערך מה שרוב הבחורות היו רוצות ולא קיבלתי את זה ממנו אחרי שעות העבודה. לא לחצתי עליו יותר מידי בעניין , באיזה שהוא שלב ניסיתי לקבל את זה שככה זה האופי שלו כי הוא לא היה מייחס לזה חשיבות ולא עשה דברים בכוונה. אמרתי לו כמה פעמים שהעובדה שאנחנו עובדים ביחד לא עושה טוב לקשר, אני יודעת את זה מניסיון, הוא מצידו טען שזה יכול רק להוסיף (שנינו עובדים יחד אך אני אחראית עליו בגדול) בשבועיים שקדמו למלחמה היינו כל הזמן ביחד, גם בסופ"שים, גם בעבודה וגם לאחר העבודה. ביום שהתחילה המלחמה הוא קיבל שבוע מחלה מהרופא וידעתי שלא אראה אותו בעבודה. בסדר..לא יצאנו בסופ"ש שלפני האחרון, בסדר..חשבתי לעצמי אולי נמאס קצת לבן אדם ממני, אני יכולה להבין אבל גם שיחות טלפון בקושי היו, הוא היה מקדיש לי כמה דקות בערב (אף פעם לא במשך ה"חופש" הזה לא התקשר לפני 8 בערב) ותמיד נשמע על הפנים. שאלתי אותו לא פעם מה עובר עליו והוא אמר שהוא עייף כי הוא בקושי יוצא מהבית ובנוסף לא עובד. ניסיתי להבין, לא לחצתי. ככה במשך כמה ימים. ביום רביעי שעבר ממש התעצבנתי כי לא ראיתי שום רצון מצידו לדבר איתי, באותו היום נפלה קטיושה ליד העבודה שלי וברחתי הביתה, פחדתי, הוא מצידו התקשר לשאול לשלומי פעם אחת והיה נראה שהוא עשה זאת רק לצאת לידי חובה. באותו היום בערב התקשרתי אליו, רציתי לבוא אליו כדי לדבר איתו, לראות מה עובר על הבן אדם. הוא היה עם חברים ולא ראיתי נכונות מצידו לחזור לדירה שלו כדי לדבר איתי, אז דיברתי איתו בטלפון ואמרתי לו שהוא לא מתקשר איתי וכשהוא כן, אז תמיד הוא נשמע על הפנים ואין לו חשק לכלום.שאלתי אותו אם הוא רוצה לחתוך כי אני באמת לא מבינה מה עובר עליו, עשה רושם שהוא היה דיי בשוק מהשאלה, אמר שהוא אוכל סרטים עכשיו ושזה לא קשור אליי הוא אמר לי שהוא לא רוצה לדבר על זה בטלפון. למחרת הוא התקשר אלי בערב והזמין אותי אליו, לא הלכתי, בכוונה, החזקתי את עצמי, מטעמי אגו, למה שאני אלך רק כשהוא רוצה ונוח לו? כמובן שלא אמרתי לו את זה, רק שלחתי הודעה שאני נרדמת ונדבר למחרת. ביום שישי האחרון לא התקשר, אני שלחתי הודעה ב10 וחצי בערב, רציתי לראות אותו, הוא לא חזר אליי, אחרי שעה וחצי התקשרתי, הוא היה עם חבר( אמר ש"לא קיבל את ההודעה"), שאל מה אני עושה, אמרתי שאני רואה סרט עם חברות בבית, הוא אמר שהוא יוצא עם חבר ושנדבר למחרת, לא הציע לי להצטרף-התעצבנתי ושתקתי, אכלתי את עצמי במחשבות. יום שבת הייתי עצבנית, כל דבר קטן הרגיז אותי, אמרתי לעצמי שאני חייבת לראות אותו ושנדבר ולקחתי בחשבון שזה יכול להיות הסוף למרות שלא רציתי שזה יהיה. קבעתי איתו שאבוא אליו וכך היה. נסעתי וכל הדרך אני משחזרת מה להגיד ואיך, על מנת שאהיה הכי ברורה שיש אך מבלי להביא לסיום הקשר. התחלתי לדבר ראשונה ואמרתי שבמתכונת הנוכחית של הקשר אני לא רואה לו המשך, הוא אמר שיש לו כרגע הרבה צרות במשפחה ולא תמיד בא לא לשתף אותן אפילו איתי. הוא סיפר לי מה עבר עליו השבוע ואמר שהוא לא רוצה לפגוע בי עם ההתנהגות שלו ועדיף שנסיים את הקשר. הוא אמר שקשה לו לראות אותו פגועה ממנו ואמר שבתקופה הקרובה צפויים בחייו הרבה משברים ושהוא לא רוצה לגרור אותי לתוכם מתוך אכפתיות ודאגה, אמרתי לו שאני חושבת ומוכנה לתת לזה עוד צ'אנס, הוא אמר שאין טעם, שהוא לא יודע מתי ייפתרו כל הבעיות שלו ומתי הוא יחזור לעצמו ושהוא לא רוצה שאני אדרדר לתהום שהוא מתקרב אליה, אמרתי לו שאני לא רוצה לאבד אותו ושהוא חשוב לי, ניסיתי להבין אותו ואני מאמינה למה שהוא אומר, הוא לא שיקר ולא ישקר לי.הוא טען שאין לו כרגע זמן להשקיע בזוגיות, אמר שאני הבחורה הכי מיוחדת והכי מתאימה לו, ושהוא מתנצל על החודשים שהיינו ביחד, כאילו שהוא לא היה צריך להתחיל עם זה בכלל בכדי לא לגרור אותי למצב שהוא צפה שיקרה(בעיות משפחתיות).. התעצבנתי. אני בכיתי וראיתי עליו שהוא גם בדרך לשם, קם, הולך, יושב, ראיתי שקשה לו. ואז הוא אמר לי שהוא "רוצה להגיד לי משהו שהוא לא אמר לי אף פעם"- "אני אוהב אותך" לא אמרתי לך את זה עד עכשיו, אני לא יודע למה, אבל אני יודע את זה ומרגיש את זה כבר כמה חודשים. בכיתי..התחבקנו והתנשקנו ולא רצינו להפסיק..הוא אמר שנתראה בעבודה ושאף אחד לא נעלם ונהיה בקשר. כשנפרדנו אמרתי לו שאני מקווה שהוא יתגבר על כל הבעיות שלו בשביל שיהיה לו רק טוב, והוא ענה "בשביל שנינו" .לפנות בוקר חזרתי הביתה, ישנתי בקושי 4 שעות, לא הפסקתי לבכות. באותם הרגעים שהייתי אצלו חשבתי לעצמי מה אני צריכה את כל הצרות האלה? אני בסה"כ מחפשת מע' יחסים יציבה, פשוטה בחיים. עכשיו אני בבית לא עובדת (בגלל המצב) מטפסת על הקירות, אתמול "היום שאחרי",בכיתי כל היום ללא הפסקה, הרגשתי כאילו שאני מתאבלת עליו. נשמע קיצוני אבל גם אני מופתעת מהתגובה שלי. אני יודעת שאראה אותו בעבודה, שנינו עובדים בבנין לבד, יהיה מאוד קשה להתחמק אחד מהשני. אני רוצה אותו,לעזור לו, להיות איתו ברגעים הקשים, לתמוך אבל גם לקבל ממנו פידבקים. אני מרגישה שהוא ויתר עליי, הוא, הבן אדם שאמר לי כל הזמן שצריך להילחם בחיים על מה שרוצים, על מה שבאמת חשוב, אוהב אותי אבל מוותר עליי. קשה לי עם זה. אני הרוסה. חייבת לציין שזו המע' יחסים הרצינית הראשונה שלי. מצטערת מראש אם הלאתי אתכם בפרטים, אשמח לקבל מכם כמה שיותר תגובות/עצות. יום טוב ושקט לכולם..

ilan1998

New member
הי

תמציאי מישו יותר נורמלי מה הבעיה? את נשמעת בסדר גמור אל תכניסי את עצמך לסרטים כאלה. בהצלחה בהמשך!!!

Old Girl

New member
אפשר להגיד על זה הרבה

אבל המחשבה הראשונה שעולה לי בראש היא: לפני שהייתם ביחד, הוא אמר שיש לו ים בעיות והוא צריך בחורה חזקה שתתמוך בו. "הרגשתם שאת מתאימה", ואולי זה היה נראה לך רומנטי ומחמיא: יש לו בעיות, את תצילי אותו ותחיו באושר ועושר. מה שיוצא בפועל הוא, שהבעיות הן באמת בעיות ולא מוסיקה עצובה על רקע נוף רומנטי באיזה סרט על זוג שמתגבר על כל הקשריים. הבעיות הן בעייתיות, הן פוגמות באיכות הקשר, הן דורשות התמודדות מצדך, הן מחייבות ויתורים, הן מקשות על התקשורת... לא יודעת מה להגיד לך, אני חושבת שלא פשוט להיות משענת ולגאול מישהו מהצרות, הייתי שם אז אני יודעת איך זה. ואת צריכה באמת לעשות עם עצמך חושבים רציניים עד כמה כוחות יש לך להיות שם בתפקיד משענת - לא תובענית מדי, לא מתייחסת אליו כשווה במערכת יחסים אלא כמי שצריך יחס סלחני וכדומה. יש גם סיכון אחד שאת לא יודעת עליו עדיין - כשנכנסים למערכת יחסים תומך - נתמך, לפעמים הבעיות חולפות והצדדים מתאזנים, אבל לוקח הרבה זמן להכניס לבן הזוג לראש שאת אדם ככל אדם שצריך תמיכה. נראה שהוא אוהב אותך וקשור אליך - לא יודעת מה להגיד לך, רק את יודעת אם זה שווה את הקושי.

נועה271

New member
תודה על ההתייחסות..

היי Old Girl, את צודקת אני עושה חושבים, העניין הוא שהקשר נגמר, אני לא יודעת כמה הסיכוי שנחזור, אם יש כזה בכלל. אני מוכנה לתמוך ולהיות שם בשבילו כי עשיתי את זה בעבר כמה פעמים, ייעצתי ודחפתי אותו לעשות את הדבר הנכון בשבילו ודברים קצת השתפרו. העניין הוא שאני לא ציפיתי ממנו להכרת תודה על התמיכה שלי, כי אני נהנית לעזור ובטח שלו. אני הייתי צריכה ממנו יחס קצת יותר חם, יותר איכפתי. קשה לי עם המחשבה שבמשך כל השבוע האחרון הוא שיתף חבר שלו ולא אותי, הוא התראה עם חברים, אבל לא איתי. בשיחת הפרידה הוא היה נראה לי ממש מדוכא ואמיתי איתי כמו שהוא היה לאורך כל הקשר. עכשיו,אני מתחילה לחשוב האם זהו רק תרוץ לרצון שלו להיפרד.. אני אובדת עצות!!

Old Girl

New member
אני מסכימה עם מג'נטה

שלדעתי הקשר לא אבוד - אבל זה לא הולך להיות קל בטווח הקרוב. למה הוא שיתף את החבר ולא אותך - לא יודעת למען האמת, תיאורטית יכול להיות שהוא לא מרגיש מספיק קרוב או בגלל שהוא רוצה להיפרד, אבל לאור התגובה שלו ליוזמת הפרידה אני יותר נוטה לחשוב שהוא הרגיש מעמסה ונבוך מתפקיד המתלונן/ הבעייתי, או לחלופין שהוא פשוט מרגיש יותר בנוח לחשוף צדדים חלשים בפני חברים וותיקים מאשר בפני בת זוג שבכל זאת רוצים קצת להרשים. אולי הוא חושש שיימאס לך אם כל הזמן רק יספר לך על הבעיות. לא יודעת למה בחר לשתף אותו ולא אותך, על פניו לא נראה לי שזה בגלל שירד לו מהקשר.

magenta73

New member
היי

מערכת יחסים בנויה הרבה על תקשורת, יש לו בעיות, אבל הוא לא רוצה לדבר איתך עליהן. לא יודעת למה, אולי הוא מרגיש חלש, קטן וכו'... הוא הרי אמר לך מראש שיש לו בעיות. קשיים... הוא כביכול הזהיר אותך מראש, אבל הוא לא מסוגל לתקשר, אלא הוא מסתגר, מה שבטח לא עוזר לתחושה שלך, של איפה עומד הקשר, ואז את מתחילה להיות ריגשי, לשחק משחקים, אולי, לעשות טון דיבור נעלבי כזה וכו' (שזה טבעי) ואז זה כבר לוחץ עליו יותר מידי ולכן - יעדיף לעזוב. כבר ככה יש לו ים בעיות על הראש, הוא לא צריך עוד פרצוף חמוץ/נפגע בגללו על ידו. סוג של מעגל שכזה.... מה שכן, נשמע ששניכם מאוד קשורים אחד לשני, ושיש לו רגשות כלפייך. ואת צריכה לבחור, אם את שם או לא, כי כאמור, הוא גם אמר מראש, הוא צריך משהי חזקה. ומשהי חזקה, זה בעצם אומר, שתוציא את עצמה מהמשוואה ותהיה שם, בשבילו. גם אם הלהיות שם בשבילו זה לא להיות שם... אבל מצד שני, הוא סגור ולא מספר לך כלום, וברור שהבעיות שלו משפיעות על הקשר בניכם. אז נראה שהוא כביכול מוותר מראש. אני לא חושבת שזה אבוד, הקשר, אני כן חושבת שיש מקום לחזרה. אבל את צריכה לבדוק עם עצמך אם את מוכנה להיות שם. ומה שכן, את צריכה לנסות להתקרב, שיספר לך דברים. לבקש ממנו שיפתח. הוא חייב להתחיל לפתוח את הפה, פה זה מתחיל ופה זה נגמר, כל הבלגן שהכנסתם את עצמכם. השאלה אם הוא מסוגל... לדבר... ואם את, מוכנה, רוצה ומסוגלת להיות שם, בשבילו.

ואו

הכרתי זוג כזה..הוא בן 22, היא בת 28, ניראת צעירה יותר, בחורה מקסימה לכל הדעוות, תמיד תהיתי מה היא עושה איתו..הם נפרדו בסופו של דבר כי הוא נוסע לחו"ל, כמו חבר'ה בגילו ואז עובר ללמוד במקום מרוחק מאוד.. לפני שאת מתעסקת בו את צריכה לענות על מספר שאלות עם עצמך? האם תפקיד ה"גבר" או ה"אימא" ביחסים מתאים לך? האם לא היית רוצה מערכת יחסים בריאה שבה את לא משמשת על תקן הפסיכולוגית ואוכלת חרא של מישהו אחר בהתנדבות? בתור מישהי בת 27, האם את מתכננת להנשא בשנים הקרובות? האם את מעוניינת בקשר רציני? האם ניראה לך שבחור בן 22 עם בעיות, מקסים ככל שיהיה, פשוט יתבגר תוך לילה, כמובן עם כל העזרה המקצועית שתוכלי לספק בו וישתנה ויהפוך לגבר חלומותייך שמוכן להשקיע ביחסים האלו ובך? האם בא לך בכלל להשקיע בעזרה הזו ובשינוי הזה שתחוללי בו? בקיצור - מערכות יחסים בקשיים מתקנים אחרי שנים של אהבה מטורפת, וברצון של שני הצדדים, וגם אז זה דורש השקעה וסיבולת עילאיים. להכניס את עצמך למערכת יחסים שלא מתאימה לך מלכתחילה, עם הבחור שבהחלט לא מהווה את "השידוך" המתאים, ושיש לעבור דרך ארוכה רק כדי להגיע לנקודת התחלה נורמלית, ניראה לי לא רק חסר סיכוי, אלא שגם לא שווה את ההשקעה מלכתחילה. אני באמת מצטערת.

yuli c

New member
ככה...

אני נאלצת להסכים עם לוטוס. כמו שנאמר פה יש הבדל מאוד גדול בין קשר שקיים תקופה ממושכת ויש כבר אהבה חזקה ואז אחד מבני הזוג נמצא במצב נפשי לא טוב ובן הזוג השני תומך בו. לבין להכנס מראש למצב כזה, כי אני חושבת שמאוד קשה לבסס קשר שאחד הצדדים לא נמצא במקום של לתת מעצמו לקשר. כי תראי, המצב הזה דורש ממך למעשה לשים את הציפיות שלך ממנו כבן זוג בצד, ולהפוך למטפלת ופסיכולוגית בשלב התחלתי של הקשר. אני יכולה לומר מנסיוני שקשרים שבהם היחסים היו של תומכת-נתמך לא החזיקו מעמד הרבה זמן, לא אומרת שזה לא אפשרי פשוט יודעת מניסיון שזה יגרום לך להרבה אכזבות ותיסכולים. כמו שכבר כתבת, המתכונת של הקשר הפריע לך, אבל את צריכה להבין שזה מה שהוא מסוגל כרגע לתת. הוא לא מסוגל כרגע לתפקד כבן זוג כי יש לו את הבעיות שלו, ואז נוצר מצב שאת מרגישה שהקשר לא מספק אותך וחוזר חלילה. את צריכה גם להבין שדיכאון הוא לא מצב שנפתר ברגע שמוצאים בן/בת זוג זה תהליך שדורש טיפול מקצועי ויכול לקחת הרבה מאוד זמן. בשורה התחתונה, לדעתי כדאי שתחשבי טוב טוב אם זה הקשר שאת רוצה לעצמך.

d a n i e l 18

New member
אני חייתי את מה שאת מספרת

ואת מה שאת חווה כרגע. אומנם יש הבדלים קטנים והם שאני בת 21 והוא בן 2 הוא המנהל שלי ואני עובדת כפוף לו. את תראי שם פשוט תרפי ותניחי לזה זה יעשה לך טוב יותר הוא לא רוצה הוא לא משדר על אותו הגל אולי זה הגיל אולי זה הבעיות ואולי זה פשוט כי הוא אוהב אותך אבל לא מאוהב בך כמו שהיית רוצה. אני יודעת שגיא האקס שלי אהב אותי אולי כחברה הכי טובה כאחות אבל לא כאישה לא כבת זוג וזה איום נורא כי אני הרי לא צריכה לומר לך שמגיע לך הרבה יותר כי זה כל כך ברור הוא נמצא בשלב אחר בחיים שלו ואם את אובת אותו פשוט תרפי וזה יעשה לו טוב וגם לך תשתדלי ללכת עם חיוך רחב על הפנים ולנסות ולשדר "עסקים כרגיל"...זה יעבוד זה יעצבן אותו ואולי יעורר ואתו אבל לדעתי הכי בריא לך לא להיכנס למיטה חולה להציל אותו את הרי לא יכולה כי בסוף היום הוא הולך לישון עם האני העצמי שלו אומנם הוא יכול לחלוק איתך דברים אבל ההתמודדות היא שלו שיהיה המון בהצלחה

k e r e n m

New member
קשה לי להבין

את בת 27 ואת מחפשת מערכת יחסים בוגרת ורצינית עם ילד בן 22?? יקירתי את חיה בסרט,ולמעשה התנהגותו הזכירה לי את התקופה שאני הייתי בגילו והכרתי בנים בגילו-מאוד אופיינית לגילו ההתנהגות הזאת.בגיל הזה מעטים מחפשים מערכת יחסים יציבה,בגיל הזה מחפשים הרפתקאות, או בעיקר מחפשים ולא יודעים מה -זה שלב בחיים(ושלא יקפצו עליי ברור שיש גם יוצאי דופן) .ואת היא "ההרפתקאה" שלו.הוא מחפש כנראה מישהי מבוגרת שתשמש לו בתפקיד אמא ואת ממש מתאימה לעניין רמז: בעיות במשפחה. הלא מה חשבת לעצמך? שילד בן 22 ייצא איתך תקופה מסויימת ויציע לך נישואים? לפי דעתי את עצמך נמצאת בבעיה מסויימת,גם כתבת שזה הקשר הרציני הראשון שלך-וזה בסדר רק אם תביני, שהכל בגדר הרפתקאה ותמשיכי הלאה לחפש גבר בסביבות גילך שמוכן לקשר כמו שאת מחפשת.הצעה שלי תחתכי את זה כמה שיותר מהר כי "הקשר" הזה לא יביא אותך לשום מקום.בהצלחה

תראי חמודה

ממה שנאי רואה הכל התחיל במשחקים. הרגיז אותך שהוא לא מתקשר, שהוא לא מזמין שהוא לא בא אז החלטת גם את לשחק אותה, להחזיר לו ולא לבוא כשבעצם זו הייתה ההזדמנות המעולה שלך להיות שם בשבילו ולתמוך בו. שימי שלאורך כל הסיפור הארוך הזה לא ציינת בפנינו פעם אחת שאמרת לו שאת תהיי שם בשבילו לתמוך בו ולעבור איתו יחד את המשברים שלו. את יודעת בני זוג זה בטוב וברע לא רק בטוב וכשיש מצב כזה לא מניחים לאדם לסיים עם כל הרע שיש לו ולחזור אלייך, צרכים להיות איתו ולעבור איתו את כל זה ביחד. גם בפרידה את פסיבית. את מציינת את מה שהוא אמר שצריך להלחם על דברים. במקום זה, תעשי את מה שאת מאמינה בו ותלחמי את.

למעלה