זקוקה לעצה

קנגרi

New member
זקוקה לעצה

שלום. אני אמא לילדה בת 6. היא כרגע בגן חובה, שנה שניה אצל אותה גננת וסייעת. היום כשרותם חזרה בהגן היא אמרה לי שהסיעת הענישה אותה כי התעכבה ולא באה לעזור לאסוף את הצעצועים. העונש הגיע במהירות: כל הילדים התיישבו במעגל לקבל עוגיה(גן עירוני -35 ילדים) ורק רותם לא קיבלה. זה בנוסף לצעקות שהיא קיבלה מהסייעת שלא באה לעזור לאסוף. שאלתי היא:( לפני שאני הולכת להתעצבן על הגננת)האם דבר כזה מקובל? למנוע אוכל וחטיפים טעימים לילדים כעונש? איזה עונשים אתם יודעים שנותנים? האם עונש כזה חוקי בכלל? אני חושבת שזה עלבון נוראי לשבת ולראות את כולם מנשנשים, ורק היא לא, כי היא קיבלה עונש.היא בכתה אח"כ. מהעלבון.
עוד יש לציין שרותם היא ילדה באמת ממושמעת, ושכל פעם שאני מגיעה לגן תמיד הגננת תופסת אותי ואומרת כמה שהיא ילדה טובה, וחכמה...( באמת בלי להשתחצן..אלא שבאמת תבינו את המקרה.) אשמח לכמה שיותר תגובות ומידע...

אפרתש

New member
פגיעה כזאת בגלל איסוף?!

הבת שלי בטרום חובה עירוני. מי שעוזר באיסוף צעצועים מקבל "מדליה" (מדבקה), שהבת שלי מאד גאה בה. מי שלא עוזר - לא מקבל מדליה. ולא כעונש, לא בצורה הפגנתית. כלומר - יש שיבוח לאלה שאוספים, אין שום דיבור שלילי אל אלה שלא אוספים. ולמנוע חטיף רק בגלל שלא אספה נשמע לי אבסורד. גם נשמע לי מוזר שכולם קיבלו עוגיה והיא לא. את רוצה להגיד לי שהאי-אסיפה שלה זה האירוע הכי חמור שקרה בגן באותו יום? כל הילדים האחרים היו מלאכים? יכול להיות שזה לא כל הסיפור? לפני שאת צועקת על הגננת, אני מציעה שתשאלי אותה איך היא ראתה את האירוע.

קנגרi

New member
לומר לך למה אני מאמינה לבת שלי?

מלבד העובדה שהיא באמת ילדה אמינה, מאוד! העונש הזה הוא עונש נפוץ בגן. שמעתי על כמה מקרים של הורים שילדיהן נענשו. אני לא זוכרת מה סיפרו לי כבר על מהות השיחה, אבל זה לא רלוונטי. ידעתי על זה , ועדיין עד שזה לא פעם בדבר החשוב לי ביותר לא דיברתי. בכלל לא בטוח שזה היה הדבר הכי נורא בגן היום.., כי אם כבר שמעתי אותו מספר אמהות שחוו על בשרן.. כנראה שהשימוש בעונש הוא טרוויאלי. אני בהחלט לא מתכוונת לצעוק על הגננת.. ומקוה שלא אגיע לעימות איתה, כי בכל זאת, היא הגננת של בתי, ולא רוצה להעכיר את היחסים איתה. סה"כ אני מתכוונת לומר לה כמה שאני מסתייגת מהענישה הזו ומבקשת בעתיד, במידה ויש צורך להעניש - למצוא עונש נורמלי ( כמו נגיד.. לא לצאת לחצר.. או לא להיות בפינת בובות.. או.. לא משנה.. רק לא עונש פוגע ומשפיל)

לאה_מ

New member
ממש לא לעניין! ובאופן כללי שימוש

בענישה בדרך כלל אינו מאד יעיל, וודאי לא כשהוא נעשה לעתים תכופות. אפשר אולי לשוחח עם הגננת על מדיניות הענישה בגן. אגב, לדעתי גם לא לצאת לחצר זה עונש מאד לא נעים. ועל מה? על כך שלא אספה מספיק מהר? לא נשמע סביר. ואגב, גם בגן של בני נותנים מדבקה למי שאסף יפה את הצעצועים, ולא מענישים את מי שלא אסף.

אפרתש

New member
לא שמתי לב שכתבת שזו הסייעת ולא

הגננת. משום מה - על סייעת יותר קל לי להאמין. מגננות אני מצפה ליותר יכולת התמודדות עם הילדים.

lulyK

New member
את יכולה גם לומר לה

שאת מקפידה שאוכל/חטיפים לא יהוו עונש או פרס.

קנגרi

New member
המעמד היה כנראה באמת משפיל ביותר.

כי היא פרצה בבכי לאחר מכן. אני כבר מתה שבעלי יחזור הביתה, שאוכל להסתגר באחד החדרים בבית,בלי כל המהומה של הילדים, ואעשה את השיחה המיוחלת...

ה', איזה סיפור../images/Emo70.gif דברי עם הגננת מיד

לדעתי יש סיכוי שהיא פשוט לא יודעת, כבר שמעתי על סייעות איומות, כשיש המון ילדים בגן אי אפשר לדעת הכל, והסייעת לפעמים מנצלת את הכוח. זה נשמע לי פגיעה איומה
לך ולרותם המקסימה...

בימבילי

New member
../images/Emo26.gifנדחפת עם שאלה דומה (אולי) -

היום הלכתי לקחת את נוגה (3.9) מהגן (גן עירוני שהיא התחילה השנה והיא מאוד מרוצה). עקב המבנה של הגן וסוגיות של בטחון, כל ילד שהגננת ראתה בקצה המסדרון את ההורה שלו - נשלח אל ההורים. נוגה ראתה אותי, הגננת ראתה אותי, אבל פתאום נוגה התיישבה בחזרה (מהמרחק המדובר אני לא שומעת אותה, רק רואה). אח"כ התברר לי שהילד צריך לשבת כשהגננת שולחת אותו להורים. ונוגה קמה מעצמה. ולכן היא הושיבה את נוגה שוב, שלחה 2-3 ילדים אחרים, ואז שלחה אותה אלי. לנוגה זה בכלל לא הפריע. נראה לה הגיוני. זה דבר מקובל? זה דבר הגיוני? זה עונש? זה מלמד?

אלדורית

New member
לא מלבב אולי, אבל גם לא מזוויע

היא רוצה להרגיל אותם להתאפק ולחכות לאות ממנה לפני שהם קמים, ולכן מי שקם קודם מעוכב ביציאה. הכנה נאה לטירונות. |אייקון של אחת שזוכרת איך עיכבו אותה ביציאה מהבסיס שעתיים בגלל שהיה לה מחזור והיא ביקשה ללכת לשרותים לפני שהיא מבררת מי אחראית תורנות השמירות החדשה בשביל המכית שלא ידעה שהחליפו|

צימעס

New member
לחכות לאות ממנה לפני שהם קמים ../images/Emo5.gif

מזכיר לי אילוף כלבים.

אלדורית

New member
אבל צימעס, ברצינות, מה את חושבת

שעושות כל הגננות בכל הגנים כדי להיות מסוגלות לנהל סדר יום במידה סבירה? (כאן אני חושבת על הגן שלנו, שוב, שקשה להאשים את הגננת שלו ברסריות יתר, ובכל זאת יש כללים: למשל, לא מסתובבים עם האוכל ביד, אלא יושבים ליד השולחן עד שגומרים לאכול, ואז מבקשים רשות לקום). בגן שיש בו יותר משלושה-ארבעה ילדים מוכרחים להיות חוקים ברורים לגבי כל מיני התנהגויות, אחרת יהיה שם כאוס. וודאי שזה דומה לאילוף. כל לימוד של התנהגות שנוגדת את הנטיה הטבעית המידית של הילדים (ששואפים לסיפוק מיידי בלי מחשבה על העתיד וראיה רחבה של צרכים של אחרים) דומה לאילוף בדרך זו או אחרת. כשלעצמו זה לא דבר רע אלא הכרחי ומכין אותם לחיים (לא רק לטירונות, אלא גם לכללי התנהגות פרוזאיים לגמרי: למשל, לצלצל לנהג באוטובוס, לחכות בתור בקופה בחנות). צריך רק לבדוק שזה לא נעשה בקשיחות יתרה (כמו שנשמע לי שזה נעשה במקרה הזה).

צימעס

New member
חוקים ברורים כן.

מובן לי שזה צורך טכני. אבל אמא שלך הגיעה, וקמת אליה, אז את תשבי בחזרה עד שאני ארשה לך לגשת לאמא שלך זה כבר נראה כמו טירונות (כלומר: בצבא המשמעת נועדה לגרום לך לעשות דברים שלא היית עושה בלעדיה). רואה את ההבדל? וככה, המשפט שכתבת וציטטתי (קודם כל באמת הזכיר לי אילוף כלבים - אלה המשפטים שאומרים שם - "הוא צריך לדעת להתאפק". למשל - לא לקפוץ על האוכל למרות שהוא מוכן ובשבילו, עד להוראה של הבעלים) נראה לי כמו צורך-שליטה של הגננת, ולא צורך טכני לניהול תקין של הגן.

לאה_מ

New member
לא מסכימה איתך - בסיטואציה של גן

עירוני הגננת בשעה הזו נמצאת לעתים לבד (הסייעת עסוקה בסידור הגן, למשל) עם 35 ילדים - באחריותה שכל הילדים יגיעו בשלום להוריהם. לכן זה לגיטימי שילד שרואה את אבא או אמא שלו לא יכול פשוט לקום ולרוץ אליהם, אלא צריך לקבל סימן מהגננת. מי שצריך לשים לב שההורה הגיע ושהילד הגיע להורה זו הגננת - זו האחריות שלה. אגב, גם בגן של אורי, הילדים לא משוחררים בלי סימן מהגננת. היה איזה יום שבאתי לקחת אותו והיא שחררה ילדים אחרים קודם, ואז פתאום ראתה אותי והתנצלה, שהיה נדמה לה שראתה אותי בהתחלה, אבל פתאום נעלמתי לה והיא לא יכלה לשחרר את אורי אם היא לא בטוחה שאני לוקחת אותו. זו נראית לי שיטה שמאפשרת לגננת לוודא שאכן כל ילד נלקח ע"י ההורה שלו, ושלא יקרה מקרה שבו ילד יוצא מהגן עם אדם זר או לבד בלי שהגננת תשים לב. אגב, אאל"ט, בסיפור כאן היה איזה סוג של "עונש" שבו הגננת מכריחה ילד שקם להמתין שלושה תורות לפני שתפנה אליו שוב (כמו בקופת חולים
), וזה לא נראה לי, אבל העקרון ברור לי לחלוטין.

למעלה