זקוקה לעצה: איך בוחרים דק?

זקוקה לעצה: איך בוחרים דק?

מצד אחד אני רוצה שלא יעלה לי הון תועפות (כי יש לי שטח די גדול לשים עליו דק) מצד שני אני רוצה שיהיה עמיד ויחזיק מעמד. ניסיתי לקרוא קצת ברשת וראיתי שיש מליון סוגים ואפשרויות. מה הכי כדאי? לאיזה כיוון כדאי לי ללכת? אמרו לי שזה עולה 600 ש"ח למ"ר. יכול להיות? זה המון!!!!!!!!!!!

אני עושה לך ב 250 ש"ח , זה בסדר ?

תחסוך לעצמך את כל הריצות והבירורים , בסוף תגיע למסקנה כמוני , שדק מעץ אורן הוא הכי משתלם במחיר של דק איפאה או דק סינטטי תוכל להחליף את לוחות עץ האורן 3 פעמים . דק איפאה ( כל שאר העצים לא שוים ) כדאי לעשות רק במקום שצפויה בו שחיקה גדולה ושימוש רב לוחות איפאה בטיפול לא נכון יראו על הפנים דהויים עד כדי אפור הבדלי הצבעים בין הלוחות הם גדולים מבהיר מאוד ועד לכהה . עוד סוד קטן למפחדים מכך שלוחות אורן נשחקים יותר הוא : שאפשר להפוך את הלוחות ובכך לנצל אותם עוד פעם . עוד סוד קטן הוא לצבוע את הדק בצבע של FLOOD , הוא לא מייצר שיכבה אלא חודר לעץ וזה נותן תחזוקה נוחה יותר , צביעה חוזרת כל 3 שנים , לעומת צבעים או שמנים אחרים המצריכים צביעה כל שנה . דרך אגב אין שום צורך בעץ מטופל לבסיס ואין צורך ביציקות בטון

פיטנגו4

New member
כל שאר העצים לא שוים ? ../images/Emo13.gif

אני מאמינה שלא תתנגד לקלב דק מעץ טיק. נכון?
ויש עוד כמה סוגי עצים "נחשבים". זול זה לא... אבל נחשב ? כן, ועוד איך !

למה טיק ? אני רוצה מהגוני , הרבה יותר יפה

הבעיה עם העצים הללו שבכדי לקבל את המראה היפה שלהם צריך לצבוע אותם בלכה מבריקה זה יפה בשנה הראשונה ולאחר מכן הטיפול וחידוש הצביעה יעלה כמו משכורת חודשית של פועל לא נחשבים - מבחינת יחס איכות /עלות , הכוונה לכל תחליפי האיפאה קמרו וכו' ויש עוד כמה , קצת יותר זולים מהאיפאה הם כבר ממש לא טובים , אם כבר אז לעבוד עם איפאה . עם אורן יש בעיה אחרת הוא בא מיערות מתחדשים ואיפאה בא מיערות לא מתחדשים לפחות את המדרגות שלי בניתי ממהגוני ובכך תרמתי לבריאותו של כדור הארץ זה מדהים איך עץ כזה , בקוטר של 3 מטר ניכרת בדקות ספורות

אני מכיר את המוצרים שיש בארץ

כמו חברת אביב ובול דק המוצר שלהם לא עומד בציפיות ויקר בעץ ועצה יש מוצר קצת יותר טוב אבל הוא יקר יותר מאיפאה בגלל זה אני ממליץ על אורן בלבד עם צבע של FLOOD

ohad1981

New member
המוצר של החברה שהבאתי כאן

מיוצר בבלגיה וכבר מוכיח את עצמו גם בפרויקטים בארץ מאוד עמיד - עד כדי כך שאתה יכול לשים אותו גם במקלחת! :) זה חומר ירוק -ממוחזר מחומרים פולימרים -מבודד מעולה -טרמי ואקוסטי נתון ללחצים של 150 ק"ג לס"מ (אין שום רקפט שעומד בלחץ כזה - 125 הכי גבוה ) אם יש שריטה עליו - מאוד קל ופשוט לתקן בקיצר קצת יקר אבל מוצר איכותי וחזק

הבעיה היא רמת הדהיה של הגוון

והשארות כתמים לאחר שלוח נרטב במקצת בפרמטרים הללו לוחות איפאה וחצי סינטטיים לא עומדים . אני לא מכיר את המוצר שהבאת כאן

ohad1981

New member
יש כמה מסעדות בארץ שהתקינו פרקט כזה

מאוד חזק ומאוד עמיד גם בדהיה ממליץ לך בחום ליצור קשר עם אחד מאנשי השיווק שם - יגיעו עד אליך הביתה יתנו לך דוגמאות והסברים איך מיישמים את הביצו וכו'

ohad1981

New member
במקום פרקט

עדיין לא ידוע לי שהתקינו את זה בתור דק אלא ביינתיים התקינו רק במקום פרקטים פנימיים

ש ג ה

New member
לא ברור לי משהו...

"עם אורן יש בעיה אחרת הוא בא מיערות מתחדשים ואיפאה בא מיערות לא מתחדשים לפחות את המדרגות שלי בניתי ממהגוני ובכך תרמתי לבריאותו של כדור הארץ זה מדהים איך עץ כזה , בקוטר של 3 מטר ניכרת בדקות ספורות " כל המשפט הזה משום מה נראה לי הפוך...

זה בגלל שאתה ירוק ישן

זה היה משפט הפוך אילו היינו בשנות השישים של המאה הקודמת שאז היה צריך לפעול ולהציל את כדור הארץ מידי בני האדם היום זה כבר מאוחר מידי ועד שיתעורר מישהוא אם בכלל , המצב יהיה בלתי הפיך לכן כדאי לזרז את התהליכים , זה ההגיון של המשפט הזה . בכל מקרה יערות הגשם ניכרתים באין מפריע כמעט בברזיל מתעוררים קצת אבל ברוני הסויה עדיין רוצחים את המתנגדים שלהם . באמזונס מרגישים ירידה בכמויות המים בנהר כבר כמה שנים, עקב כריתת העצים שהם מקור ל 50% מהגשם . למרות הברדק אצל המדענים ( שקרים וסילופים ) והתעמולה הנגדית של חברות האנרגיה האומרת שאין התחממות גלובלית , בכל מקום בעולם הקרח נמס בקצב הרבה יותר גדול. את זה אי אפשר להכחיש . http://www.youtube.com/watch?v=3F9FbdqGRsg&feature=related

ש ג ה

New member
אם כבר אז אני ירוקה ישנה../images/Emo13.gif

ועכשיו הבנתי את ההגיון...אבל כמו שאני מכירה אותי אין סיכוי שאני אוותר גם אם זה היה העץ האחרון על פני הכדור היפה הזה גם המטבח שלי עשוי מאוקומה - למרות שבקשתי במפורש מהנגר שלא, האדיוט עשה בדיוק את מה שהוא מכיר למרות זאת... נכון אין ספק שכד"א הארץ מתחמם...אני גם לא מבינה איך הם לא רואים את זה השאלה היותר גדולה אולי - היא האם כדו"א לא היה מתחמם בכל מקרה - הרי עידן הקרח היה פה ממש מעבר לפינה (אם הזכרון חזר אלי - לפני 20,000 שנה ) ואולי ההתחממות מאז עדין לא נגמרה...וגם אם זה נכון עדין לא אומר שהשינוי שאנחנו עושים הוא בסדר - עצם זה שכורתים עצים בני מאות שנים ומכחידים מאות חיות כל יום מהעולם..זה רע באותה המידה... כמו שרומא נפלה...גם אנחנו ניפול בבוא העת - העולם גדול עלינו (מה שמחזק את מה שאמרת מלכתחילה
)

ב 10 השנים האחרונות לא נמדדה התחממות

זה נותן כר פורה למתנגדים האינטרסנטיים של השואה הגלובלית להרים קול . העולם לא גדול עלינו אלא קטן עלינו , לקיום המין האנושי במצבו הנוכחי צריך עוד כ 10 פלנטות כמו כדור הארץ

avi5199

New member
יש הרבה איטרסנטים שמרויחים הרבה כסף

מההתחממות הגלובלית , הדבר הפך לאישיו פוליטי , כבר אי אפשר לדעת למי להאמין. ב 10 השנים האחרונות יש התקררות גלובלית ולא התחממות גלובלית וזה לא קשור לקרחונים כי הטמפרטורה שמודדים היא הטמפרטורה הממוצעת בעולם ולא הטמפרטורה בקטבים דווקא... ויש עוד ועוד דעות לכאן ולכאן. אותי דווקא שיכנעו אלה שאומרים שיש מחזזור קבוע של התחממות בטווח של אלפי-עשרות אלפי שנים, אבל לאדם וגם ל CO2 אין שום קשר לכך, ושזה מחזור טיבעי שקורה במחזוריות כבר מליארדי שנים, ואחרי ההתחממות תמיד באה התקררות ועידן קרח חדש... וגם זה לא יהיה בגלל האדם ( אם בכלל יהיה אדם עד אז)... ושמעתי גם שמדענים אומרים שביערות האמזונס על כל עץ שכורתים גודלים הרבה חדשים, ותפוקת החמצן עולה ולא יורדת כשכורתים יער עתיק, כי היער החדש הרבה יותר סבוך וצפוף... וככל שריכוז ה CO2 באויר עולה זה דווקא מעורר גדילה של יותר צימחיה .

למעלה