זקוקה לעזרה ועצה..

mitzipitzi1

New member
זקוקה לעזרה ועצה.. ../images/Emo4.gif

אני כותבת בשמה של קרובת משפחה- אין קשר לכרטיס האישי שלי. אשמח לקבל דעות או עצות, מה לדעתכם כדאי לה לעשות מכאן, אם תוכלו לייעץ לה למי לפנות, מה לעשות. אני בת 42. בסביבות גיל 30 לאחר ניסיונות כושלים רבים להכנס להריון, פניתי לרופא, התחלתי בניסיונות הפריה חוץ גופית, ואז התגלו לי בצילום רחם הידבקויות. עברתי 2 ניתוחים לפתיחת ההידבקויות, והמשכנו בניסיונות ההפרייה. לאחר 3 חודשים עברתי עוד צילום רחם והתגלתה דלקת באחת החצוצרות, שהתפשטה במהירות לכל חלל הבטן, וכבר לאחר מס' שעות הייתי במיון, שם ניתחו אותי והורידו לי חצוצרה אחת, מחשש לפגיעה באיברים אחרים. לאחר מכן המשכנו בניסיונות ההפריה. 3 פעמים עברתי ניתוחים להסרת מחיצה ברחם. המשכתי בניסיונות, בשלב מסויים הרופא החליט שיש להסיר את החצוצרה השניה, מחשש שהיא מפרישה חומר שלא מאפשר לעובר להיקלט ברחם. המשכתי בניסיונות, ואז עברתי בדיקת היסטרסקופיה ברחם, והתגלו 2 פוליפים קטנים, והרופא אמר שלא לגעת בהם. עד היום אני ממשיכה בטיפולי הפריה. כל 16 הטיפולים שעברתי היו ללא הריון. החזירו לי גם ב-8 חלוקות ולא נקלט אצלי. אין לי הרבה ביציות, בכל פעם יוצאות 3,4 והמקסימום שיצאו היה 9, מתוכן יצאו 2,3 טובות שהופרו. בעלי עבר פעם אחת בדיקת זרע ולא התגלתה בעיה. הוא לא עבר בדיקות גנטיות וגם אני לא. לא הסבירו לי מעולם מה הבעיה בדיוק אצלי. לפעמים אומרים שייתכן שהביציות זקנות, ייתכן וזה גילי- למרות שהניסיונות התחילו כשהייתי בת 30. לא אובחנתי באופן מדוייק ולא הגיעו מעולם לשורש הבעיה. האם מישהו נתקל בקשיים מסוג כזה? מה לעשות? למי לפנות? האם ניתן לאבחן במדוייק מהי הבעיה? מהן האפשרויות העומדות לרשותי מניסיונכם? המון תודה למגיבים

וואו

נשמע קשה ומתסכל, וכיוון שאני לא מבינה בזה, אני רק יכולה להחזיק אצבעות ולשלוח אנרגיות חיוביות ולקוות שחברתך לא תשבר. כל הכבוד על ההתמדה, אני מעריצה אותה. באמת. מקווה שתקבלי תשובות מהמומחיות בקרוב. בהצלחה

YaSi29

New member
ראשית ../images/Emo201.gif גדול ליקרה לך

על הדרך הארוכה והקשה שעברה. לצורך מתן תשובה מדוייקת ונכונה יותר כדאי שנדע עוד פרטים: מה היו הפרוטקולים השונים? אילו בדיקות נעשו במהלך השנים ומתי? יש הרבה דברים שניתן לבדוק ולעשות ורק כדוגמאות ראשוניות אמנה את שיטת ברטוב, בדיקות קרישיות מקיפות, DHEA, קריוטיפ, פרוטוקולים ללא דיכוי והרשימה עוד ארוכה.. נשמח אם תוכלי לספר פרטים נוספים בכדי שעזרתנו תהיה מקסימלית

mitzipitzi1

New member
תשובות

איזה פרוטוקולים- היא לא יודעת.. לא אמרו לה איזה בדיקות- אחת לשנה היא עושה בדיקות א.ק.ג, דם כלליות, בדיקת דם ביום השלישי של המחזור, PAP SMEAR, בדיקת HIV.. אלו בדיקות שנותנים כדי שהיא תהיה מוכנה להפריה ולהרדמה וכו'. את כל שאר הבדיקות פירטתי בהודעה הראשונה.. תוכלי לכוון אותנו? מה לעשות? מה לבדוק, אצל מי, איך לבחור את המומחה? שמעתי על זיידמן אבל אני לא יודעת לפי מה לבחור את הרופא..

YaSi29

New member
אני בטוחה שהיא יודעת../images/Emo8.gif

פרוטוקול הוא תכנית הטיפול אותה קיבלה
אני מניחה שהיא זוכרת מה היה בכל טיפול בקשי ממנה שתערוך רשימה של הטיפולים יחד עם הפרטים הנ"ל (או אפילו בכלליות איזה טיפולים עברה- בכדי לנסות ולהבין מה ניסו אצלה ומה עדיין לא) איזה דיכוי קיבלה (דקאפפטיל/סינרל/צטרוטייד), איזו סטימולציה (גונל/פרגניל/מונוגון/וכו') האם קיבלה אוביטרל/פרגניל לביוץ, מה היה סוג התמיכה שקבלה (אוטרוגסטן/אנדומטרין/גסטון וכו') האם נלקחו תרופות נוספות במהלך הפרוטוקולים?: סטרטאידים? DHEA? אספירין? ומה היו כמות הביציות שנשאבו?, כמה הפריון היו?, מה היתה דרגת העוברים?, האם הוקפאו?, האם גודלו בלסטוציסטים?, כמה עוברים הוחזרו בכל פעם? ןלגבי בדיקות: בדיקות קרישיות מקיפות? שיטת ברטוב לגבר? האם היא הגיעה ליעוץ אצל אחד מהמומחים הגדולים להיסטרטסקופיות? (גולדנברג/ פנסקי) מה רמת ה FSH היום? בקיצור.. כמו שאת רואה.. זה רק על קצה המזלג..
ברור שיש מה לעשות.. אבל בשביל להבין לאן לכוון.. כדאי שנשמע בדיוק מה עברה במדויק
באופן כללי נראה כי את צריכה לגשת אל אחד מה"תותחים הכבדים" הרופא מספר 1 ביצירתיות הוא ד"ר בר חווה אשר מתמחה גם בתגובה שחלתית ירודה כמו כן מומלצים נוספים בתחום הם פרופ' משיח ופרופ' זיידמן. מחכה לעדכונים

שינובו

New member
דרך ארוכה עברת...

לפעמים קשה לשים את האצבע על הבעיה במדוייק, ולפעמים אין תשובות בכלל. במקרה שלך, זה יכול לנבוע מהרחם, מהביציות, או משילוב של שניהם. בשלב ראשון אני הייתי עושה בירור רציני לגבי מצב הרחם. לדעתי אין טעם להמשיך בטיפולים אם לא בטוחים שהרחם במצב תקין לקלוט הריון - הייתי הולכת לאחד המומחים הגדולים - פרופ' גולדנברג למשל ידוע בתור ה-מומחה. לגבי הביציות, לצערנו עם הגיל חלה ירידה גדולה בכמות ובאיכות, ו-42 כבר גבולי מאוד... מקווה שאני לא מצערת אותך עוד יותר, אבל אני הייתי מתחילה גם להתחיל קצת לבדוק אופציות נוספות לאימהות - תרומת ביציות ו/או פונדקאות. אני מנסה לשים את עצמי במקומך, ואני הייתי מוודאה קודם כל שאכן הרחם תקין ומסוגל לקלוט הריון, ואם ה- FSH לא מאוד גבוה ויש עדיין תגובה שחלתית, הייתי מנסה אולי עוד מספר פעמים. שיהיה המון המון בהצלחה

לא קשורה לכאן, שאלה על ניתוח מחיצה

איך יכול להיות שהיא עברה 3 פעמים ניתוח להסרת מחיצה ברחם? עברתי את הניתוח והבנתי שאין לי כבר את המחיצה, לא? אודה לתשובה

למעלה