זקוקה לעזרה בנושא אלים

BB bsot

New member
זקוקה לעזרה בנושא אלים../images/Emo92.gif

אני מחפשת מידע על אלים מרובי פרצופים, מאמרים, לינקים או כל דבר בנושא מכל המיתולוגיות. תודה |פאח|

gwizard

New member
הינדו

במיתולוגיה ההודית ישנם הרבה אלים שהם בעלי יותר מפרצוף אחד. קאלי(Kali) היא דוגמה טובה. אם אני לא טועה, הקאטה(Hekate) (מיתולוגיה יוונית) היא גם בעלת שלושה פרצופים. מעבר לזה אני לא זוכר כרגע. תנסי גוגל על השמות שנתתי ואני בטוח שזה יתן לך עוד. אלון.

Dia Leoghann

New member
מרובי פרצופים?

האם אתה מתכוון לאלים שהם גם טובים וגם מזיקים, או לאלים שיש להם שני ראשים, או אלים עם פנים מקדימה ומאחורה, או מה בדיוק?

BB bsot

New member
אתה? ../images/Emo12.gif

פעם אחרונה שהסתכלתי למטה, עדיין היה שם חור...
בכל אופן, כל האלים שהם מרובים הפרצופים, אני אלמד את התכונות שלהם ואז אראה איזה מהם אני צריכה
אני זוכרת שגם לשלושת אלי ההינדו הגדולים היו 3 פרצופים, אני לא זוכרת איזה מהם, וישנו, שיווה או בראהמה..

אלים מרובי פנים:

באופן המילולי של המילה: כמה אלים הודים: http://www.saigan.com/heritage/gods/godimages/anjaneya.html -אנייניה, הידוע גם כהנומאן (בקישור, תמונה תחתונה משמאל מראה אותו כבעל מספר ראשים) -ברהמה, בעל 4 או 5 ראשים אלים הודיים רבים מסוגלים לפשוט וללבוש צורות שונות, הידועות גם כ-Avataram, או פשוט Avatars באנגלית. במיתולוגיה היוונית אנו פוגשים את הקטה, אשר היא מתוארת כבעלת שלושה ראשים. אצל הרומים - יאנוס (על שמו חודש ינואר), אשר היה בעל שתי פנים - הצופים לקדימה ולאחור.

למעלה