זקוקה למידע על מסגרות חינוך לילדים עם CP

זקוקה למידע על מסגרות חינוך לילדים עם CP

שלום רב, לצורך עבודת דוקטורט בנושא הקשר בין תנועה והתפתחות השפה, אני זקוקה למידע על סביבת הילד שסובל משיתוק מוחין, מלידה עד הגיעו לגיל בית הספר. אילו גנים קיימים? פרטיים/ציבוריים? מאיזה גיל? איזו עזרה מקבלים ההורים מהמדינה (טיפולים פרטניים, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, שיקום, קלינאות תקשורת וכו') מה לגבי מסגרות גן לתינוקות עד גיל שנה? מסגרות פרטיות? ציבוריות? אילו גני עיריה קיימים? מאיזה גיל ? וכו'... כל אינפורמציה בנושא תוכל לעזור לי (ניתן גם לפנות אלי במסר). המון תודה מראש על שיתוף הפעולה
שיהיה שבוע נפלא! ענבל

go bananas

New member
כמה תשובות

ילדים המוגדרים כסומטיים אמורים לקבל סל בריאות מורחב יותר הכולל כמה טיפולים פרא רפואיים שצריך. אל המסגרות מתקבלים רק אם המצב "גרוע מספיק". זאת אומרת שהילד זקוק לטיפולים במספר תחומים. למשל: ילד עם המיפלגיה קלה, שאין לו בעיות שפה ואיחור במשחק או בעיות סוציאליות, וזקוק "רק" לפיזיותרפיה לא יתקבל למסגרות חינוך מיוחד היקרות. אמא שלו תצטרך ללכת איתו לטיפולים בקופות החולים בדרך כלל פעמיים שלוש בשבוע. אבל ילד שזקוק לפיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק וקלינאות תקשורת ילך למסגרת מיוחדת שתטפל בכל אלה במקום. אך הוא עדיין זכאי עוד טיפולים מהקופה בשעות אחר הצהריים, לפי הצורך. מסגרות: מגיל 3 חודשים עד גיל 3: מעון יום שיקומי גנים ובתי ספר: בירושלים יש מספר מסגרות שחלקם אפילו מהגן עד גיל 21 כמו הגן השיקומי, מש"י, נווה צבי, אילנות, עלה וכו.. אני לא ממש מכירה מחוץ לירושלים. מחלקים שם את הכיתות על פי גילאים/רמה מוטורית/רמה קוגנטיבית. חינוך מיוחד מקבלים חינוך חינם עד גיל 21 טיפולים פרא רפואיים בסל עד גיל 18 (ואז 12 בשנה כל שנה) אחרי זה אני לא ממש בקיאה

למעלה