זקוקה לייעוץ, עזרה, משהוף

זקוקה לייעוץ, עזרה, משהוף../images/Emo10.gif

שלום, מצב כלכלי במשפחתי על הפנים. יש לנו מסגרת אשראי של 30,000 ש"ח, כאשר אנו חיים ממש בקצה שלה 29,700- נכון להיום. משכורת חודשית בממוצע 8.5-9 אלף ש"ח. ויזה מגיעה בממוצע ל- 5-5.5 אלף ש"ח כאשר כל תשלומים של ארנונה, גז וכו' עוברים דרכה. אין לנו כמעט מזומן, אנחנו משתשמים בעיקר בכ"א. הוצאות חודשיות: משכנטא 3000 ש"ח חשבונות (חשמל וכו') 800 ש"ח לחודש. גן ל- 2 ילדים 2600 ש"ח (גן פרטי) בשנה הבאה שניהם הולכים לגן עירייה וההוצאות יהיה בערך 1000 ש"ח לשניהם. את YES הקפאנו לתקופה של 4 חודשים. הוצאות רכב בערך 1000 ש"ח לחודש מזון, מאוד קשה לי להעריך אבל לא מעט בגדים חדשים כמעט ולא קונים כמו גם צעצועים מסעדות אין, רק אם מזמינים לאירוע משפחתי אבל זה פעם ב-3-4 חודשים הוצאה של 500 ש"ח. איך אפשר לצמצם את המינוס בבנק? אני בפניקה, ב- 10 לחודש שכחו להעביר לבעלי את המשכורת אז המינוס היה הרבא ממה שמותר, למרות שלמחרת המשכורת נכנסה, הצ'ק עבור הגן חזר ותשלום חודשי לכ"א שלי נדחה ועל זה שילמנו 110 ש"ח. איך אפשר לשכוח להעביר משכורת!!!???
שוב מבקשת את עזרתכם ויעוץ
ביותר

yair24

Member
אין פה יותר מדי ברירה

לפי מה שכתבת ההוצאות שלך בהנחת אוכל של 1000 שקל לחודש עומדות על 12600 שקל. וההכנסות 8500-9000 נלך על 9000 לצורך העניין. זאת אומרת גרעון של 3600 שקל כל חודש מה שאומר שתוך שנה את נמצאת במצב של מינוס 40000 שקל. למעשה כבר עכשיו את במינוס הזה. יש כמה פתרונות אבל בשביל לדעת איזה פתרון יתאים לך צריך לדעת כמה דברים: את עובדת? אם לא, אז תמצאי עבודה וכבר יש לך עוד 3000 שקל לפחות. אם את כן עובדת אז מצבך קשה כי אין כמעט מאיפה לצמצם וכל דבר שתצמצמו יגרום לירידה ברמת החיים שלכם שגם ככה כבר די נמוכה בינינו, (אפילו שיש לכם בית ואוטו והכל) ההורים שלכם יכולים לעזור לכם בכסף? אם כן אז תחילו לקחת מהם אבל אתם חייבים להתחיל להתנהג בצורה יותר אחראית יש לכם הוצאות גבוהות יותר מהכנסות שלכם ואתם תגמרו לא טוב אם לא תיקחו את עצמכם בידים. בהצלחה בכל מקרה.

תודה על התייחסות להלן התשובות:

אני התחלתי לעבוד וההכנסה שכתבתי היא בערך של שנינו, כאשר בעלי מקבל כ- 7.500 לחודש ואני (עובדת בחנות) בסביבות 2000-2500 לחודש אבל זה רק במשכורת הבאה
. מה שכן, יש לי דוכן פעם בשבוע ואני מרוויחה שם בממוצע 300 ש"ח לשבוע, שזה בערך 1200 ש"ח לחודש. אז בע"ה בעוד חודש או קצת יותר ההכנסה שלנו תהיה 11,200 בערך וזה עדין לא מספיק. אני רק מקווה שהחל מספטמבר יהיו פחות הוצאות עבור הגן. אם יש עוד עצות מאוד אשמח לקבל

yair24

Member
אוקי לגבי החל מספטמבר שיהיו פחות הוצאות על

הגן, זה כבר דבר טוב. 1600 שקל זה לא הולך ברגל, ואם זה יקרה בספטמבר זה מעולה. אם נעשה שוב פעם חישוב נראה שההוצאות שלכם בספטמבר יהיו: 11000 שקל לפי הנחה של 1000 שקל על אוכל. (הנחה שככל הנראה היא שגויה כי 1000 שקל זה מעט למשפחה עם 2 ילדים.) וההכנסות יעמדו על 11200 השאלה היא האם אפשר לסמוך על זה שלאורך זמן יהיה לכם הכנסה של 11200? בשלב השני בשביל שנדע באמת כמה הוצאות יש לכם אני הייתי מבקש ממך למלא את האקסל ששמתי פה ותמלאי אותו לפחות על 5 חודשים אחורנית, ואפשר לעשות את זה כי באתר של הבנק רואים את הפעולות של החשבון עד 5 חודשים אחורנית.

yair24

Member
לגבי רכב

את מניחה שיש לך הוצאות של 1000 שקל בחודש על רכב אני חושב שאת טועה גם בזה. לא מזמן היה כתוב בגלובס שהוצאות על רכב דרגה 2 למשפחה עומדות על 32000 שקל לשנה. תחלקי את זה ל12 ותראי שהוצאות אמיתיות על רכב עומדות על 2600 שקל לחודש שזה כולל ביטוח. ייתכן שהביטוח נכנס לחישוב שלך על הישראכרט שכתבת ואז צריך לחשב את זה אחרת. בכל מקרה כשתמלאי את האקסל ששמתי פה באחת ההודעות הקודמות שלי אז שום הוצאה לא תברח לך ואז את תראי בכמה באמת המינוס שלך גודל כל חודש.

goldy

New member
האים את מוציאה ע"ח מה שיכנס?

כלומר: מיצד אחד את בוכה שאת במינוס היסטרי, אבל מיצד שני את אומרת "עוד מעט תיכנס לי 5000 ש"ח משכורת (ועוד ליפני שהיא ניכנסה) אז אני יכולה להוציא 4500 ש"ח ". האים זה מצבך? עלייך לירשום במדוייק הכל! העיקרון המנחה: קודם הכסף ניכנס, אחר-כך מוציאים אותו.

לגולדי, לא ממש הבנתי אותך../images/Emo4.gif

חוץ מזה שהטון שלך מעליב, וזו לא ההודעה הראשונה שלך עם טון כזה. הויזה יורדת ב- 10 לחודש, המשכורת נכנסת ב- 10 לחודש. בויזה יש את תשלומי החשבונות הפלאפון שהוא בערך 160 ש"ח לחודשיים, ביטוחים של הרכב בערך 350 ש"ח לחודש, דלק, אוכל וזהו וכך אנו מגיעים ל- 5000- 5.500 ש"ח. אנחנו לא מושכים מזומן בכלל, המזומן היחיד שיש לנו זה מהדוכן ואותו אנחנו מפיקים בסוף החודש (בערך 1000 ש"ח בחודש).

goldy

New member
../images/Emo32.gifמה מעליב מה?../images/Emo46.gif

אני מנסה לעזור ואים זה לא מיתחרז עים "את בסדר העולם דפוק" אז אני מעליב? שאלתי שאלה שיתכן והיא המפתח למינוס הכרוני: מרוויחה יפה ומודעת להוצאות - הכל בסדר וזה לא עובד. לא רוצה את עזרתי לא צריך: מותר לך ליכתוב "אני מחפשת משהו אחר" וכו'.

כנראה שאתה צודק, בכל אופן

אני לא מוציאה סכום כסף לפני שהוא נכנס, אני גם לא יודעת במדויק כמה יכנס כל חודש, הכל תלוי בשעות עבודה של בעלי, אני מרוויחה פחות או יותר אותו דבר, האם תוכל להסביר למה כוונתך? אם אנחנו חיים בצימצום כמו שכתבתי ולא מתבזבזים על שטויות ובילויים וזה עדין לא מספיק, איך אפשר לצמצם בכל זאת את המינוס, ואם בעוד חודשיים יש פחת בהוצאות ב- 1800 ש"ח, האם זה יפתור את הבעיה? אני מרגישה שאני בלולעה אין סופית, בעבודה אני עובדת משמרות (חנות) הילדים חייבים להיות בגן עד שעה 5, כאשר ילדים יעברו לגן עירייה אז אצתרך לקחת מטפלת שתשמור עליה עד שעה 5? מעצבן ומתסכל שאני לא מצליחה למצוא עבודה בתחום
. מאוד מפחיד שהמשכנתא יכולה לחזור
. תודה לכם על ההקשבה

100 שקלים

New member
המלצה שלי ../images/Emo130.gif

אני לא מאמין בפיתרון לטווח ארוך מאוד. אני מאמין כי אתם חייבים לתת פיתחרון כאן ועכשיו. נתחיל בכך שמה שלא מייצר הכנסה להיפטר ממנו אפשר למכור את הרכב ולהסתדר בתחבורה ציבורית למשך תקופה קצרה. אני מניח שאת צריכה רכב עבור אותו דוכן - אולי עדיף לשלם לבעל דוכן אחר שיעמיס עוד דוכן וסחורה זה יכול להתשלם לשניכם. למכור מה שלא צריך !!! יש המון אתרי די שנייה ברשת : ספרים , דיסקים צעצועים , מוצרי חשמל ועוד... לשבור חסכונות !! הריבית על המינוס היא יותר גבוהה מהריבית על החיסכון !!! :) לדבר עם בני הבית על צימצום הצריכה לגבי טלפונים סלולארים - פשוט לא להרבות בדיבור : יש תוכנות מסרים מעולות וחינם !!! בהצלחה !!

ל- 100 שקלים

אני לא יודעת היכן ניתן לצמצם עוד, באמת, אין מסעדות אין בילויים, אין בגדים חדשים, אין צעצועים חדשים, אין רהיטים חדשים, אין שיפוצים, הרכב נועד לבעל בשביל העבודה (400 ש"ח החזר דלק לחודש) הרכב ישן וניתן למכור אותו ב- 7000 ש"ח, כך שלא ממש יפתור את הבעיה, ובזמן הקרוב לא תהיה אפשרות לקנות רכב אחר (חוץ מזה יש לי רגשות סנטימנטליים כלפיו, הרכב שייך לאבי ז"ל ואני ממש לא רוצה שמישהו אחר ישתמש בו
). מוצרי חשמל אין כאלה שלא בשימוש הכל במינימום (למכור מעבד מזון בן 6 שנים ב- 50 ש"ח זה יעזור?) אין ספרים (רק ספרות ילדים ברוסית ואת זה אף אחד לא יקנה, במיוחד במצב הזה) תודה על העצה אבל כמו שאומרים בשביל למכור מה שהוא מיותר, צריך קודם לקנות משהו מיותר
ואנחנו לא במצב כזה

כרטיס אשראי =אסון

פה לפי דעתי מתחילה הבעיה. יש לי שאלה לפני שאני ממשיכה: יש אפשרות לפעמים להגיע להסדר הלואה בבנק לכיסוי החוב. נניח בהחזרים של 1000 ש"ח. האם זה אפשרי? תבדקי אחרי זה נדבר.אם זה אפשרי תכיני מספריים לחיתוך הכ"א

נועית10

New member
אני אשמח לנסות לעזור לך

ראשית היתי מציעה לך לקחת טבלה ולעשות בה 12 עמודות. כל עמודה מיצגת חודש. מתחת לכל חודש את רושמת את ההוצאות הקבועות שלך+עתידיות(רשמי עד השקל הכי קטן כולל חיוב הוראות קבע של קופ"ח). תנסי להעריך את הסכומים הממוצעים של החשבונות חשמל מים ועוד ורשמי בטבלה. לגבי ההוצאות שרשמת להלן התיחסותי: משכנתא 3000 ש"ח- לבדוק אם אפשר להפחית את המשכנתא,עד כמה שידוע לי אפשר לעשות הסדר בבנק להאריך את תקופת הזמן ולהקטין את הסכום החודשי. חשבונות- פרטי לך בטבלה כמה את משלמת על כל דבר ומה בחודש זוגי ומה יורד באי זוגי, שימי לב שיש תשלומים כל חודש ויש תשלומים של חודש כן וחודש לא ולכן זה משפיע על ההוצאות בבית. גן ל- 2 ילדים 2600 ש"ח (גן פרטי) בשנה הבאה שניהם הולכים לגן עירייה וההוצאות יהיה בערך 1000 ש"ח לשניהם. את YES הקפאנו לתקופה של 4 חודשים. הוצאות רכב בערך 1000 ש"ח לחודש- נסי לצמצם הוצאות דלק ונסיעות שלא חשובות. מזון-חובה לשבת ולבדוק מה אתם מוציאים על מזון, האם את קונה אוכל קפוא, האם את קונה הרבה שימורים, האם כל האוכל שאת קונה נאכל או שאתם זורקים חלק כי לא מספיקים לאכול, בדקי אם את יכולה לבשל בבית ולחסוך ברכישת מזון קפוא, ירקות ופירות רכשי אצל הירקן ולא בסופר, עשי השוואות בין הסופרים בקרבת מגורייך ובדקי היכן הכי זול ומשתלם לך לקנות ושווה לך לעשות רכישה מסודרת ביום קבוע לפי רשימה מאורגנת שאת מכינה בבית ורוכשת רק מה שצריך. אני תולה על המקרר פנקס ועט ולפני שהמוצרים עומדים להגמר אני רושמת ועורכת את הקניות לפי הרשימה. כשיש לך רשימה הסיכוי שתרכשי מוצרים שאת לא צריכה קטן מאוד ומקסימום תוסיפי עוד 3-4 פריטים שאת לא צריכה לעומת קנייה ללא רשימה שקונים המון דברים שלא צריכים. בגדים חדשים וצעצועים- אל תקנו כרגע רק אם זקוקים ואת יכולה לברר על מבצעים ולעשות השוואות מחירים. מסעדות- אפשר להקטין את הסכום למרות שזה פעם בכמה חודשים, את יכולה לבדוק איפה יש מבצעים והנחות וקופונים באתר של המסעדות www.rest.co.il את צריכה להחליט שמהיום לא רוכשים בכרטיס אשראי כלום רק במזומן. ברגע שתנהלי רישום של כל שקל ואפילו חצי שקל שאת מוציאה ומתי, את תוכלי להתאזן ולהתנהל בהתאם. המנעי מכל מה שאת יכולה לרכוש כגון מותרות, נסי לחסוך בעלויות חשמל ומים. המינוס לא יעלם תוך חודש או חודשיים ואת צריכה להחליט שאת מתחייבת להתהליך כל כולך כדי להוריד את המינוס מהר וגם אם זה יקח כמה חודשים אז במהלך החודשים הנ"ל תיהי עם יד על הדופק על כל הוצאה הכי קטנה שלכם ותרשמי הכל. ברגע שיש רישום יודעים לקראת מה צועדים. מצרפת לך דוגמא לטבלה שבנה און פייר מנהל פורום מחפשי עבודה ב- YNET קראי את המסמך ונסי להעזר בו. בהצלחה

אנסה להוסיף קצת משלי

ראשית, רוצה להגיד שיש המון מה לעשות. אבל לפני שנכנסים לפרטים הטכניים. ישנם לא מעט עניינים עקרוניים. העניין העקרוני הראשון הוא שלא מוציאים יותר כסף ממה שיש. נקודה. זו החלטה לא פשוט עבור משפחה (למרות שנראה שמסגרת האשראי החליטה זאת עבורכם. מגדירים מה התקציב החודשי שאתם יכולים להרשות לעצמכם (בהנתן ההכנסות) ולא חורגים ממנו. ותמיד יש ממה לחסוך, אוכל, חשמל, טלפון, אינטרנט. זה רק ענין של החלטה. צעד נוסף לכיוון זה הוא לקחת את כרטיס האשראי ואת פנקסי השיקים ולהפקיד אותם אצל אדם שאתם סומכים עליו. תתפלאי כמה כסף יחסך לך ע"י הצעד הפשוט הזה. דבר שני הוא נושא ההכנסות, ברור שלטווח הארוך יותר אין מנוס מלהגדיל את ההכנסות של המשפחה (כי קיצוץ ההוצאות הוא כואב מדי). אם הבנתי נכון את השתלשלות העניינים יהיו חסרים לכם כ 1500 ש"ח. (לא כולל סכומים שאתם צריכים כדי לכסות את המינוס). נכון? האם יש עבודה צדדית נוספת שתוכלו לקחת על עצמכם? והאם העסק שלך בעל פוטנציאל סביר להניב הכנסות גבוהות יותר? כי אם התשובה היא שלילית. שווה לשקול לסגור את העסק, לעבור לעבוד כשכירה ולהפוך את העיסוק שלך לתחביב או להכנסה צדדית. אני יודעת שזו החלטה כואבת אך לעיתים היא בלתי נמנעת. ואגב מקום עבודה ששכח לשלם משכורות, יכול להעיד על בעיות תזרימיות של מקום העבודה. במצב כזה שווה להזהר. צעד ראשון שהייתי עושה ליתר בטחון זה להתקשר לחברה שבה יש לו קרן השתלמות או ביטוח ולוודא שכל התשלומים הופקדו כסידרם. מקוה שלא יהיו לכם שם הפתעות לרעה. בהצלחה.

הילית111

New member
ל-2 ילדים 2300 שח??

משפחתון פרטי לילד אחד יעלה לי 2300 שח שנה הבאה. ברעננה. אצלי זה עד 17.00 איך לשניים סכום כזה?

ariri

New member
את זקוקה לאימון בכלכלת משפחה

המקרה הזה מאוד נפוץ בארץ ואת לא יחודית עם הבעייה. משפחות מתנהלות עפ"י דפוסים שגויים בעזרתם האדיבה של הרשתות הבנקים ומפרסמים למינהם. צריך לשנות גישה. במקרה הזה הצעת צימצום ההוצאות בסעיף כזה או אחר לא תסייע לאורך זמן. בנזק כלכלי כזה למשפחה עם מחירים התנהגותיים את חייבת סיוע מבחוץ.

מה זאת אומרת סיוע מבחוץ?

אני מתארת לעצמי שלסיוע מבחוץ גם משלמים כסף, לא? אשמח לקבל הסבר
תודה

למעלה