זקוקה לטיפים

זקוקה לטיפים

טוב מי שזוכר אותי ומי שלא, אני עדי בת 15 וחצי ויש לי (בין היתר) פחד מטיסות. הטיסה האחרונה שלי הייתה לפני 4 שנים, ואז ממש לא פחדתי אך עם הזמן פיתחתי םחד נוראי נגד טיסות. אני מתכננת לטוס בעוד כחודש בערך, ואני ממש רוצה אבל אני ממש מפחדת מהחלק של הטיסה. חוץ מכדור טשטוש שכנראה אני אקח, איזה עוד דברים יכולים לעזור לי

talik

New member
האמת...

שחודש זה די מעט זמן, אבל יש שיטה שנקראת "דה-סנסטיזציה", שבה בעצם המטפל מסייע לך בהדרגה, על ידי דמיון מודרך והרגעה, להשתחרר מהפחד, דבר שעובד בחלק גדול מהמקרים. אולי כדאי לחפש מטפל קוגנטיבי שיוכל לעזור לך בעניין?

talik

New member
האמת שאני לא יודע, אבל אני בטוח

שאנשים אחרים יוכלו לעזור לך, אולי אפילו בפורומים של סה"ר, שם יש אנשים שעוברים טיפול.

דנה צ

New member
פחד מטיסות

אני שמחה בשבילך שאת הולכת לטוס בעוד חודש, ולא רק כי תמיד כיף להיות בחו"ל אלא גם כי זאת הזדמנות בשבילך להשתחרר מהפחד מטיסות. הרי את מספרת שטסת לפני 4 שנים ודווקא לא פחדת, לעומת זאת, הפחד נוצר והתגבר דווקא בתקופה בה בכלל לא טסת. זה ידוע שאי אפשר להתגבר על חרדה כל עוד נמנעים מהדבר ממנו חרדים כי כך לא נוצרת ההזדמנות להתמודד עם החרדה ולראות שלא קורה כלום. דווקא למי שמפחד מטיסות מומלץ לטוס כמה שיותר כי בכל פעם שמתמודדים עם הפחד ועוברים את הטיסה רמת החרדה הולכת וקטנה. מה שאני יכולה להמליץ לך זה בזמן שנותר לך עד הטיסה להתאמן על שיטות הרפיה שבהן את מרפה את שרירי הגוף ועובדת על נשימות נכונות. את יכולה לנסות בזמן ההרפיה לדמיין את הטיסה (כל שלב ושלב - החל בהגעה לשדה התעופה וכלה בהמראה) כשהמטרה היא להגיע למצב שהגוף נותר רגוע לאורך כל משך הדמיון, כי הרי חרדה והרפיה אלו שני מצבים מנוגדים שאינם יכולים להתקיים בו זמנית. כל עוד תצליחי להשאיר את הגוף רפוי ורגוע החרדה לא תוכל להשתלט. כמובן שזה דורש להיות מתורגל בטכניקה של הרפיה... יש שיטה של הרפיה שאת מכירה?

תודה דנה.

בסוף אמא שלי מצאה פסיכולוגית שיודעת לעזור במצבים כאלה, ואני מקווה שהיא תוכל לעזור לי. ההחלטה של הטיסה באה ממני, ואני מאוד רוצה לטוס (מתכוונת לטוס רק עם אחותי הגדולה) אבל הפחד מהמטוס הורג אותי. אני רק חושבת על זה וישר אומרת לעצמי "אין מצב שאני עולה על מטוס". אני מאוד מקווה שהפסיכולוגית תוכל לעזור לי, ונראה לי שאני בכל מקרה אקח כדור טשטוש. תודה על העזרה, אשמח לעדכן

למעלה