זקוקה דחוף לכל עיצה

מצב
הנושא נעול.
זקוקה דחוף לכל עיצה

זקוקה דחוף לכל עיצה
היי, עבדתי כשנה וחצי כמזכירה יש לציין כי הועסקתי לפי שעות ללא תנאים היחס היה מחפיר, משכורות לעולם לא שולמו בזמן עבור שעות נוספות לא קיבלנו תשלום... ונשארתי מחוסר ברירה (אני גרושה ומפרסת יחידה שכר דירה מחייה חובות וכו'...) לא מקבלת מזונות אין לי ילדים... למרות שעשיתי את עבודתי נאמנה והייתי חרוצה ואחראית ויעידו מעסיקיי גם אני כמו שאר העובדים חטפתי צעקות. כמה פעמים אף הרשה לעצמו לקלל אותי. לפני החג הוא שוב קילל אותי בנוכחות אנשים המוכנים להעיד על כך. ואמרתי לו שאינני מוכנה להמשיך לעבוד בצורה כזאת ומבקשת את הפיצויים והמשכורת שלי הוא אמר לי "שלום" תקבלי כל מה שמגיע לך. אין לי מכתב פיטורים ביד מה עליי לעשות??? נואשת אנא עיזרו לי וסליחה שיצא ארוך מדי.

../images/Emo53.gifבבקשה התייחסות...

זקוקה דחוף לכל עיצה
היי, עבדתי כשנה וחצי כמזכירה יש לציין כי הועסקתי לפי שעות ללא תנאים היחס היה מחפיר, משכורות לעולם לא שולמו בזמן עבור שעות נוספות לא קיבלנו תשלום... ונשארתי מחוסר ברירה (אני גרושה ומפרסת יחידה שכר דירה מחייה חובות וכו'...) לא מקבלת מזונות אין לי ילדים... למרות שעשיתי את עבודתי נאמנה והייתי חרוצה ואחראית ויעידו מעסיקיי גם אני כמו שאר העובדים חטפתי צעקות. כמה פעמים אף הרשה לעצמו לקלל אותי. לפני החג הוא שוב קילל אותי בנוכחות אנשים המוכנים להעיד על כך. ואמרתי לו שאינני מוכנה להמשיך לעבוד בצורה כזאת ומבקשת את הפיצויים והמשכורת שלי הוא אמר לי "שלום" תקבלי כל מה שמגיע לך. אין לי מכתב פיטורים ביד מה עליי לעשות??? נואשת אנא עיזרו לי וסליחה שיצא ארוך מדי.
בבקשה התייחסות...
אני נואשת, לאף אחד אין עיצה בשבילי???

שיר ורד

New member
איזו תשובה את מצפה לקבל

זקוקה דחוף לכל עיצה
איזו תשובה את מצפה לקבל
מהסיפור שלך לא ברור אם את מפוטרת או מתפטרת. האם את רוצה לעזוב את מקום העבודה?

כן אבל...

איזו תשובה את מצפה לקבל
מהסיפור שלך לא ברור אם את מפוטרת או מתפטרת. האם את רוצה לעזוב את מקום העבודה?
כן אבל...
ברור שאני רוצה לעזוב בגלל היחס וחוסר התנאים המינימלים (משכורת בזמן וכו'...) מה אני יכולה לעשות כדי לקבל את הפיצוים או לפחות וחשוב יותר זיכוי לדמי אבטלה

Buba30

New member
את צריכה לבוא אליו עוד היום

כן אבל...
ברור שאני רוצה לעזוב בגלל היחס וחוסר התנאים המינימלים (משכורת בזמן וכו'...) מה אני יכולה לעשות כדי לקבל את הפיצוים או לפחות וחשוב יותר זיכוי לדמי אבטלה
שיתן לך מכתב פיטורין. אל תצאי בלי מכתב. קחי איתך טיפ מנהלים ותגידי : "אמרת לי שאתה מפטר אותי ושלא אבוא יותר אך לא נתת לי מכתב פיטורין". אל תתמהמהי! ובלי שום קשר, דלת נסגרת נפתחת דלת ובטח יותר טובה מהגהנום שהיית.

זה נכון..

שיתן לך מכתב פיטורין. אל תצאי בלי מכתב. קחי איתך טיפ מנהלים ותגידי : "אמרת לי שאתה מפטר אותי ושלא אבוא יותר אך לא נתת לי מכתב פיטורין". אל תתמהמהי! ובלי שום קשר, דלת נסגרת נפתחת דלת ובטח יותר טובה מהגהנום שהיית.
זה נכון..
קודם תודה עלהעידוד אני גם מאמינה שדלת נסגרת טובה יותר נפתחת אבל עדיין כל כך חוששת ונלחצת מה הייה חודש הבא... מקווה שאסתדר. לגבי העיצה שלך , חשבתי לחכות עד ה-15 עד אז חייב לתת לי משכורת אז אדרוש מכתב (משתדלת להימנע מללכת לגיהנום שם לא רוצה ללכת אפילו פעם אחת מיותרת) ואז לפנות להסתדרות העובדים - זה הדבר היחידי שיכול להרתיע אותם. השאלה שלי היא אם לא אקבל מכתב פיטורין לא אוכל לתבוע? הרי היחס הוא מחפיר, גם אם יטען שלא פיטר אותי אני לא יכולה לעזוב ולקבל פיצויים על כל ההשפלות והסבל שעברתי???

Buba30

New member
לך היום. הוא יגיד שאת החלטת לא לבוא

זה נכון..
קודם תודה עלהעידוד אני גם מאמינה שדלת נסגרת טובה יותר נפתחת אבל עדיין כל כך חוששת ונלחצת מה הייה חודש הבא... מקווה שאסתדר. לגבי העיצה שלך , חשבתי לחכות עד ה-15 עד אז חייב לתת לי משכורת אז אדרוש מכתב (משתדלת להימנע מללכת לגיהנום שם לא רוצה ללכת אפילו פעם אחת מיותרת) ואז לפנות להסתדרות העובדים - זה הדבר היחידי שיכול להרתיע אותם. השאלה שלי היא אם לא אקבל מכתב פיטורין לא אוכל לתבוע? הרי היחס הוא מחפיר, גם אם יטען שלא פיטר אותי אני לא יכולה לעזוב ולקבל פיצויים על כל ההשפלות והסבל שעברתי???
ואל תסמך על אף עמית לעבודה. כשזה נוגע לכיס שלהם הם לא יעידו לטובתך. תזכרי את זה. הייתי באה איתך, אך אני בהריון. באיזו עיר את עובדת?

../images/Emo24.gif

ואל תסמך על אף עמית לעבודה. כשזה נוגע לכיס שלהם הם לא יעידו לטובתך. תזכרי את זה. הייתי באה איתך, אך אני בהריון. באיזו עיר את עובדת?

קודם כל תודה על האכפתיות, כייף לדעת שיש עוד אנשים טובים! ברור לי שלא ניתן לסמוך על חברים מהעבודה אבל יש הוכחות זו לא הבעיה. טוב האמת אני ערה מ-4 בבוקר ובכיתי מספיק להיום אז שוב אני מוותרת כרגע לעצמי ואמשיך להתעסק עם זה יותר מאוחר. אני גרה בחיפה.

Buba30

New member
למה את בוכה? על מה?

קודם כל תודה על האכפתיות, כייף לדעת שיש עוד אנשים טובים! ברור לי שלא ניתן לסמוך על חברים מהעבודה אבל יש הוכחות זו לא הבעיה. טוב האמת אני ערה מ-4 בבוקר ובכיתי מספיק להיום אז שוב אני מוותרת כרגע לעצמי ואמשיך להתעסק עם זה יותר מאוחר. אני גרה בחיפה.
למה את בוכה? על מה?
על מעביד שמתנהג בגסות? את מצחיקה. תתקלחי תעזרי כח ותדאגי לעצמך. לכי לשם. שיתן לך מכתב, הרי לא תראי את המקום הזה יותר. אני מבקשת שתלכי. את חייבת. את תראי מה הוא יעשה. יגיד שאת לפתע לא הגעת. קדימה, ללכת. או.קי?

שיר ורד

New member
זה בעיה

כן אבל...
זה בעיה
מהדו-שיח שתארת, לא ברור האם את מתפטרת או מפוטרת. אם בתגובתך על הקללות לא היית מבקשת מיד את הפצויים, אלא רק היית אומרת לו, אני לא מוכנה להמשיך לעבוד בתנאים כאלו, והוא היה אומר לך שלום, זה היה מתאים יותר למקרה של פיטורים, מאחר ויחד עם אמירתך שאינך מוכנה לעבוד בתנאים כאלו, דרשת את הפצויים, יוצא שלכאורה את המתפטרת, אך הוא קיבל את התפטרותך מיד, כשאמר לך שלום. זו הפרשנות שלי לדו-שיח, אך כל אחד מהצדדים , ובהמשך בית הדין עשוי לתת לדברים פרשנות שונה. גם אם את מתפטרת , את זכאית לדרוש פצויים, כי התפטרותך נובעת מתנאים בהם לא ניתן לצפות מהעבוד שימשיך לעבוד. ככלל, הצד המפטר/ מתפטר צריך לתת לצד השני הודעה מראש. אם לא נתן הודעה כזו, רשאי הצד השני לקבל את השכר שהיה מגיע לעובד בתקופת ההודעה המוקדמת. ישנם מקרים נדירים בהם יכיר בית הדין בפיטורים או התפטרות מידיים. במקרה שלך, אם תתקבל הפרשנות שלי, יוצא שאת התפטרת בעידנה דרתחא, אך לא נתת למעסיק תקופת הודעה מוקדמת מוגדרת, אך "מן הסתם" אם היית מתבקשת לכך היית ממשיכה לעבוד בתקופת ההודעה המוקדמת הנדרשת על פי חוק. מצד שני כאשר המעביד אמר לך "שלום" לפי אותה פרשנות שלי, הוא קיבל את התפטרותך , אך ויתר על שירותיך בתקופת ההודעה המוקדמת, ולכן חייב לשלם לך שכר בגין תקופה זו. לפי הפרשנות שלי, את עדיין נחשבת למתפטרת , ולכן אינך זכאית למכתב פיטורים. לכן, הביטוח הלאומי יחייב אותך בתקופת המתנה של 90 יום לפני קבלת דמי אבטלה. את זכאית למכתב מאת המעסיק המאשר את תקופת עבודתך ואת יום סיומם. מכתב זה, יקבע לביטוח הלאומי את יום סיום יחסי עובד מעביד, אך אם יהיה כתוב בו שאת התפטרת, הוא יחייב אותך בהמתנה של 90 יום. אם ההתפטרות היא בנימוק שציינתי, אזי אינך צריכה להמתין 90 יום עד לקבלת הפצויים, אלא שבדרך כלל, הביטוח הלאומי לא ממהר להכיר בסיבה כזו להתפטרות ויתכן שתצטרכי לתבוע גם את המעסיק לקבלת פצויי פיטורים וגם אץ הביטוח הלאומי לביטול תקופת ההמתנה. מאחר ויש סיכוי סביר שתביעתך לקבלת דמי אבטלה ללא המתנה תתקבל, עלייך להתיצב בלשכה , מתוך הנחה שזה המצב, אם לא תתיצבי, הרי גם אם בדיעבד תתקבל תביעתך, תפסידי את אותם 3 חודשי דמי אבטלה. בגלל חוסר הבהירות במצבך, כדאי שתוסיפי רקע, לגבי העבר, האם דרשת ממנו בעבר להפסיק לקלל, האם איימת בהתפטרות בגלל זה, האם התנהגותו הפעם היתה חריגה במיוחד וכדומה. כדי להמשיך את התהליך תצטרכי כנראה לבקש ממנו מכתב פיטורים וכדי להנחותך נכונה איך להגיב במקרה שיטעון שאת המתפטרת, כדאי לפרט פרטים אלו. אני מציעי שמעכשיו תקליטי כל שיחה עם המעסיק.

מצב
הנושא נעול.
למעלה