זמן פוליטיקה: מי יצטרף למשלחת ללונדון?

אם יהיו יותר מ 3 זה רק בשביל להגדיל

באופן מלאכותי כדי שלא יגידו שהייתה ירידה של 30 אחוז בגודל לעומת בייג'ין

אבל גם לפני שנה כתבתי בדיוק אותו דבר

אי אפשר פתאום לאפשר 10 צעירים בקריטריון המיוחד רק כדי שיוכלו להגיד שיש שוב פעם 40 נציגים באולימפיאדה
ברור לך שיש כאן טעם לפגם

nitsansh

New member
עוד אין לו אפילו קריטריון B, ומקריטריון A הוא

רחוק כ-30 ס"מ... רק קפיצה יוצאת מהכלל יכולה להביא אותו ללונדון, ואין לו שום סיבה להקלות...

nitsansh

New member
בדיעבד היו ארבעה, כי במועד ההחלטה נמרוד שפירא

לא היה מועמד... פורמלית הוא נחשב ל"הישג חריג" ולא על תקן של צעיר...

myaron

New member
שלושה צעירים יוספו

למה להוסיף את סוסו שפספס בכלום נקודות את הקאט-אוף זה בעייתי בעיניך?
גם על מצקין וגניאל אפשר להתווכח, אבל המקרה של סוסו חייב להיות מאושר לדעתי.

אני דווקא רוצה 40 ישראלים

אבל זה מטעמים אגואיסטים שיש לכל ישראלי שלא רוצה שישעמם לו ושיהיו כמה שיותר נציגים מקומיים במשחקים.
ברור לי שאובייקטיבית לשבור את הטאבו שנקרא הקריטריון הישראלי (מטעמים של הגדלת הנבחרת באופן מלאכותי ) יהיה בכיה לדורות ובעתיד נצטער על כך.
אם בעבר ספורטאים שהיה חסר להם עשירית, סנטימטר או מקום אחד בשביל להגיע לאוליפיאדה לא נשלחו, זה פשוט לא יהיה פייר לשלוח עכשיו את כולם

nitsansh

New member
איך אפשר להזכיר שעמום ואולימפיאדה באותו הקשר?

אני ממש לא חושב שה"ישראלי הממוצע" חושב כמוך... הוא לא רוצה לראות ישראלים מפשלים באולימפיאדה, ומבחינתו עדיף היה שלא ישתתפו...
אין סיבה להגדיל את המשלחת באופן מלאכותי כדי לעמוד באיזה יעד כמותי... צריך להחליט על כל ספורטאי באופן פרטני בלי קשר לאחרים...

apy ape

New member
ושוב אני חוזר על הטיעון שלי

אני חושב שהוכח בבייג'ינג סופית שאין קשר בין משלחת איכותית וקריטריון נוקשה להצלחה במשחקים. גם אתונה לא הייתה להיט. וגם לא אטלנטה. רק סידני זכורה לטוב. בימי ברצלונה לדעתי עדיין לא היה קריטריון ישראלי.

בינתיים השיטה לא ממש הוכיחה את עצמה... אולימפיאדה מוצלחת אחת מתוך 4 זה לא סטטיסטיקה טובה במיוחד. ושוב, הקריטריון הבינ"ל הוא מספיק נוקשה בכדי לסנן את הפחות טובים

nitsansh

New member
קריטריון ישראלי קיים כבר מ-1972, כאשר עוד לא

היו קריטריונים בינלאומיים... הוא הוקשח מ-1988 כאשר הונהגו קריטריונים בי"ל בכל הענפים, בעקבות הקמת היחידה לספורט הישגי וכלקח מהמשלחת המנופחת והכושלת בלוס אנג'לס...
יש מקרים בודדים (נמרוד שפירא בבייג'ינג למשל) של ספורטאים שהצליחו באולימפיאדה לאחר שקיבלו "הנחה" בקריטריונים...

אם תשאל את הישראלי הממוצע מה הוא חושב על סידני (אם הוא עוד זוכר), הוא יזכור את הכמות החריגה של "כמעט מדליות" ככשלון ולא כהצלחה...

למעלה