זמן מסירת דירה לאחר ביצוע עיסקה-מה מקובל?

efibau

New member
זמן מסירת דירה לאחר ביצוע עיסקה-מה מקובל?

אדם רכש דירה לצורך השקעה והמוכר מתכוון לפנות אותה כ 10-12 חודשים לאחר ביצוע העיסקה.
האם ישנו פרק זמן סביר מרגע ביצוע העיסקה שממנו על המוכר לשלם שכ"ד לקונה (או לקזז את שכ"ד ממחיר הקנייה)?
או שזה תלוי אך ורק במה שסיכמו ביניהם?

לטעמי מה שחשוב הוא לא "זמן ביצוע העסקה"

אלא מועד תשלום עיקר הכסף.
לו אני הייתי משלם את עיקר הכסף על דירה,
הייתי מצפה לקבל עליה שכירות מאותו יום.
&nbsp
אם מוכר הדירה אינו רוצה לשלם שכירות אז שיסתפק בנתיים
ב- 20% ממחיר הדירה שקיבל בעת חתימת החוזה. אי אפשר לאכול את
העוגה ולהשאירה שלמה וגם לא לאחוז במקל בשני צדדיו.
&nbsp
לו הייתי מחפש דירה להשקעה, הייתי מתרחק כמו מעסקה כמו זו שתיארת.
זה מקור לצרות. השקעה צריכה להניב תוך זמן קצר ולא בעוד חודשים.

מה שנחתם בחוזה, זה מה שקובע. כששני אנשים מבוגרים חותמים על

חוזה על שניהם לכבד את החתימה שלהם, שנעשתה בפני עו"ד

מי קונה להשקעה ומקבל חזקה בעוד שנה?

תשובה: רק משקיע שמחפש בעיות.משקיע בב״ש

aeonf

New member
או משקיע שקונה במחיר נמוך במיוחד

גילוי נאות: קניתי נכס שהפינוי שלו הוא עוד כ3-4 שנים ממועד הקנייה (וגם זה לא בטוח).
&nbsp

מאד לא בטוח !

לא הייתי ממליץ לאף אחד סיכון כזה.
מחיר נמוך במיוחד תמורת פינוי רחוק
מצלצל לי בכל הפעמונים של עסקה בעייתית.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

יש דברים שאם השכל הישר

לא מלמד..... אז הניסיון מלמד.כמאמר הפתגם:ניסיון זה מה שמקבלים,נכשלו מקבלים מה שרוצים.משקיע בב״ש

aeonf

New member
וזה באמת עבודתם של העו"ד

אנשי עסקים לוקחים סיכונים, מזה עושים כסף (או שמפסידים אותו).
&nbsp

יש לזה משמעות כספית שקל למדי לחשב. על מה כל הרעש?

זה לא לחפש בעיות ואין שום הבדל בין פינוי בעוד 3 חודשים לפינוי בעוד 12 חודשים. מה עוד שבמספר ערים די מקובל פינוי כעבור שנה.

הבנתי השואל מדבר על דירה להשקעה

אלא אם כן יש דיסקאונט רציני על המחיר תמורת הסיכון הזה אז אולי.... מישהו כאן כתב שהוא בכלל קנה דירה שיקבל עליה חזקה בעוד 3-4 שנים (אלא אם כן זה דירה מקבלן, הראציונאל לא ברור לי, גם כמשקיע לא ברור לי הסיכון שבקניה מקבלן).

אני כמשקיע לאן להשכב כסף מקובע ליותר מדי ללא תשואה וללא אפשרות לנייד אותו, עיסקה שטרם הושלמה מחייבת אותי לנעול כסף "בהמתנה" ולהימנע לבצע עימו שינויים. לעומת זאת אם מצב השוק משתנה ואני רוצה לממש אני גם תקוע כי טרם יש לי חזקה, בניגוד לעיסקה בה קיבלתי חזקה "מידית" (יחסי).

רק בשנים האחרונות ראינו שינויים רבים בשוק הנדל"ן:
פטור ממס שבח למכירת שני דירות בפטור.
עליית מס רכישה מ 3.5-5%
שינויים במינוף קודם מ 90% מקסימלי ל- 70% מקסימלי וכיום בכלל ל 50% מקסימלי.

תאר לך כיצד זה תוקע אותך בתור משקיע שאתה רוצה לבצע מהלך בהתאם לשינוי השוק אבל אינך יכול כי הנכס בכלל לא בידיך והכסף לטובתנו נעול.

אני כמשקיע, אוהב דינאמיות ואוהב לשמור לטובתי את מרכיב השינוי וההשתנות וההסתגלות לשוק.... מי שלא חשוב לא הדינאמיות, לטעמי עושה טעות ומגדיל את מרכיב הסיכון בעיסקה, כי יש מרכיב חוסר הוודאות גדל, במקום שייקטן.

משקיע בב"ש

מה שנחתם בין הצדדים, זה מה שמקובל.

אנחנו קנינו דירה למגורים, והתנאי למכירה בסכום שהסכמנו עליו, היה שהמוכרים ימשיכו לגור בדירה עוד שנה ממועד החתימה, וחצי שנה ממועד קבלת 90% מהתשלום.
עורכי הדין, גם שלנו וגם שלהם, הבהירו לנו שהחוק מגן עלינו הרבה יותר כקונים שלא מסרו להם את הדירה, מאשר כמשכירים שהשוכרים שלהם לא התפנו.

במסגרת המשא ומתן, היית צריך לקזז את השכ"ד ההיפוטאתי ממחיר הקניה. אם חתמת, כבד את ההסכם.

הנוהג שונה מעיר לעיר. אין חוקים.

בת"א 3-6 חודשים זה זמן סביר. פינוי ארוך מזה צריך לבוא לידי ביטוי במחיר (מין סוג של שכ"ד אם תרצה).
בערים אחרות, למשל ראשל"צ פינוי בעוד שנה מקובל למדי.

אין פה חוקים ותצטרך לקבל החלטה לגבי מה מתאים לך ובאיזה מחיר מתוך הבנה שלמועד פינוי יש משמעות כספית.

בשום מקרה לא ממליץ לך לקבל דירה עם דייר בפנים. ברוב המקרים זה בסדר אבל לפעמים זה מתכון לצרות. עדיף שהתשלום האחרון בעסקה יתבצע כנגד קבלת דירה ריקה ופנויה מכל אדם וחפץ.

למעלה