זמן אימון - שאלה של מתחילה

lockpick1

New member
זמן אימון - שאלה של מתחילה

הי אני אצנית מתחילה למדיי. הגעתי לריצות של 6K ומעוניינת כעת להגיע ל-10K לאט ובלי פציעות. קצב הריצה שלי הוא בערך ק"מ ב-7 דק'. מצאתי תכנית שנראתה לי באחד האתרים (מצ"ב) - אך יש לי שאלה לגביה: האימונים, בעיקר בהתחלה, אורכים פחות משעה (למשל, לפי קצב הריצה שלי 4K אעשה בערך בחצי שעה) השאלה היא: האם לא רצוי וכדאי שאימונים יארכו לפחות כשעה? כמובן, אין לי בעיה לרוץ חצי שעה ולחזור הביתה - אבל אימון כ"כ קצר מרגיש לי לא יעיל.. האם אני טועה? לתגובתכם אודה :)

Gooli32

New member
התכנית מצויינת

זו הדרך הנכונה להתאמן, התכנית בנויה בצורה טובה, ונשמעת מתאימנ מאוד לרמתך. לא ניכנס למדוע אימון כזה או אחר מועיל, אלא מסתכלים על התמונה הכוללת - השבועית - החודשית - והתכנית כולה, כדי להוריד מחששותייך, גם לרצי מרתון יש אימונים של חצי שעה :) בהצלחה

lockpick1

New member
תודה רבה :) + שאלונת קטנטונת נוספת

מתי כדאי להתחיל לעבוד על קצבי ריצה שונים (כלומר, בעצם לשפר מהירות)? תוך כדי האימונים עצמם לנסות להגביר ולהוריד מהירות? כי בנתיים אני לא חושבת על זה יותר מדיי - אבל נראה לי ששומרת על קצב קבוע.

Gooli32

New member
אם היה צורך

אם היה צורך באימוני מהירות, היה מפורט על כך בתוכנית, ומכייוון שלא, אז לא צריך בשלב הזה לגוע באימוני מהירות. הרעיון המרכזי הוא ליצור בסיס אירובי רחב במידת האפשר, ולאחר מכן להתחיל עבודה על מהירות בצורה שמרנית כזו או אחרת, בקיצור לעבור לתכנית מקדמת יותר, בשלב זה זו התכנית המומלצת בשבילך :) את גם יכולה להתחיל אותה משבוע 4 לצורך העניין, במידה ושבוע-1 לוקח אותך אחורה, בהצלחה

למעלה