זכות הבחירה

arty

New member
זכות הבחירה../images/Emo22.gif

שלום לכולם, הייתי רוצה לדעת את דעתכם על המאמר שכתבתי: כולנו נולדנו כבני אדם, והמתנה הגדולה ביותר שקיבלנו עם המוח המפותח שלנו, שמבדיל אותנו מכל שאר היצורים החיים, היא הזכות לבחור בכל דבר כמעת בחיינו. להבדיל מיצורים אחרים, שהרבה מהם פועלים ושורדים על ידי רפלקסים, לנו יש שכל שחלקו רציונלי, והוא מאפשר לנו לחוות דברים, להעריך אותם ולבדוק האם הם מתאימים לנו או לא. וזוהי זכות הבחירה. ומשום כך, לא כמו רוב היצורים החיים, יש לנו זכות בחירה לבחור אם לשרוד, להשמיד, ליצור ולקלקל. את זכות הבחירה הזו אפשר להכיל על כל נושא בחיים: -אם ללכת לסרט או לשחק משחק כדורסל -אם להרביץ לילד הקטן המעצבן הזה או להתעלם ממנו -אם ללמוד, או להפריע למורה ולתלמידים -אם להשתתף בשיעור ספורט, או להגיד שאין בגדי ספורט -אם לבוא בכלל לבית הספר, או להמשיך לחיות את החיים המשוגעים והאפורים האלו כאן בישראל יכול להיות ששני הדוגמאות האחרונות נראות מוגזמות, אבל תחשבו על זה כל זמן שאתם עושים פעולה שנראית לכם שאתם לא בוחרים אותה: מי הביא אותי למצב הזה? איך אני קשור אליו? ותראו, שתמיד אתם בוחרים מה לעשות, ובגדול, איך החיים שלכם נראים. ואם אתם לא בוחרים? זו עדיין בחירה! משום שאתם בוחרים "לא לבחור", כך שלא משנה מה תעשו ומה יהיה בחייכם, אתם בחרתם זאת. אז מה אתם יכולים לעשות, אם אתם לא מרוצים ממצב מסוים שבו אתם נמצאים, והוא לא מוצא חן בעיניכם? אתם לא מרוצים מהבחירה שלכם? אז בחרו אחרת! בחרו לצאת מן המצב המאוס הזה! ומה אם אתם לא יודעים מה לבחור? בחרו את מה השלב אומר לכם, את מה שאתם מרגישים איתו הכי טוב, ואם רק בהתחלה אתם מרגישים טוב עם הבחירה, אז נסו בחירה אחרת! אתם יכולים לבחור בין לבחור ניסיון אחד, או לשנות את העמדה שלכם לגבי אותו ניסיון! האם פעם חשבתי על הדבר הזה בזווית כזו? או באתם אליו עם גישה חיובית ובטוחה? או ראיתם את המעלות שבו, ולא רק את החסרונות? נסו גם לשנות את גישתכם, במיוחד אם נראה לכם שאין אפשרות לצאת מבחירה מסוימת. בקיצור, היו מודעים לזה שאתם בוחרים! רק אתם עצמכם! אף אחד אחר לא יכול לבחור בשבילכם, אתם יכולים רק לבחור שלא לבחור. אז אל תעשו לעצמכם הנחות, אל תגידו שאין לכם אחריות לגבי בחירה מסוימת או שזוהי בחירה של מישהו אחד, כי רק אתם בוחרים!!! אולי עולה שאלה מהמאמר הזה, והיא: איך בחרתי לחיות בעולם הזה/למשפחה כזאת/לתקופה כזאת? מזה אפשר להגיע בקלות לנושא של החיים שאחרי המוות וגלגול נשמות, אך זה נושא למאמר אחר, ואם אתם רוצים לדעת על הנושאים האלו אתם יכולים לקרוא ספרים או לגלוש באתרים באינטרנט. בהצלחה!!!!!!!!!!!! או, ושאלה למחשבה: האם יש לנו זכות לבחור אם יש לנו זכות בחירה? והאם אנחנו יכולים לבחור אחרת? ערטל רובין.

Tal_Ya_Tal

New member
בחירה... ../images/Emo9.gif ומטרה ../images/Emo9.gif

*הבהרת המטרה שייכת להתחלה. מפני שהיא תקבע את התוצאה הסופית. *כשישנה מטרה אחת, יחידה מאוחדת ובטוחה, איך אפשר לפחד? *הספק הוא תוצאה של שאיפות סותרות. כאשר בטוחים במה שרוצים, הספק הוא בלתי אפשרי. *בכל מצב שבו איננו בטוחים, הדבר הראשון שיש לחשוב עליו הוא: "מה אני רוצה שיצא לי מזה?" "לשם מה?" *כאשר אנו רוצים בדבר מה בכל מאודנו, שום דבר אינו קשה. *אם מוערמים קשיים בדרכנו, עלינו לבדוק את התנגדותנו הפנימית להשגת המטרה ולהבהיר לנו מהי מטרתנו האמיתית. *אם מטרתנו אמיתית, אנו חווים שלום. *אם מטרתנו שגויה, נחוש ריקנות וחוסר סיפוק כאשר היא תושג. *אם ישנה מטרה ומתחילים להופיע כל מיני עיכובים ומכשולים בדרך, אולם בכל זאת אנו זוכרים את המטרה ומבינים שתחושת הנפרדות מתנגדת לשינוי. *היא מציבה מכשולים שהם התנסויות עבורנו. *מטרת אמת היא מטרה, בה כל הנוגעים בדבר יוצאים נשכרים *התודעה המוחלטת (השכינה) תעבוד אתנו כדי שהדברים יקרו *בקשר להצבת מטרות, אמונה היא דבר חשוב. *אמונה היא אנרגיה יצירתית, הגורמת לדברים להתרחש. בדרך כלל, תחושת הנפרדות היא השואלת ´מה יצא לי מזה´. אולם כאן, עלינו לדעת לזהות את המטרה. *אנו נצליח כשנבחר את הדבר שאנו עושים הטוב מכולם ונשאל, איך אנו יכולים לעזור בכך לאחרים. L&L TALYA

Tal_Ya_Tal

New member
וניסרגדתה אומר: ../images/Emo22.gif../images/Emo11.gif../images/Emo1.gif

Wherever it leads you, it will be a dream. The very idea of going beyond the dream is illusory. Why go anywhere? Just realize that you are dreaming a dream you call the world, and stop looking for ways out. The dream is not your problem. Your problem is that you like one part of the dream and not another. When you have seen the dream as a dream, you have done all that needs be done L&L TALYA

danmoses

New member
זכות הבחירה ומסגרת החופש

מאחר ואין לנו זכות בחירה - אלא יש לנו זכות לימוד על החופש שלנו, באנו לכאן לזכות את עצמינו החופש לחשוב חופש לבצע, חופש ללכת נגד הכללים. חופש לעצמינו- להעצים אותנו- להרים ולהגביהה את הרטט של עצמינו. עד שנדמה לרטט ההרמוני של הסובב אותנו ועד שאנו והסובב אותנו נידמה אחד לשני ונימשך ונתאחד - לאחד.. מיכן יצאנו ולכאן נשוב ובדרך נחשוב על כל שטות שתעקב אותנו להגיע ליעדינו. נוכל לומר ולישאול היש דבר כזה של חופש בחירה- או אין האם זה דומה או שונה וכו´. אך בגדול העם אנו יכולים להרחיב את הגבולות שלנו , על מנת להרחיב את-- חופש הבחירה (שזה בעצם חופש של המסגרת שבה אנו חיים כדאי שהתדר שלנו יוכל לקבל מרחב נוסף על מנת שיעצים את עצמו, ויעלה בתדרו. כן יש לנו חופש לבטל את המחשבה, העוצרת אותנו וממסגרת אותנו למסגרת מצומצמת של בחירה חופשית. דוגמה אסור להכאיב ואסור לרצוח, ויש לנגב ידיים לפני האוכל.. וכל מני עקבות "טובות" של תרבות המגבילות אותנו ומצמצמות לנו את חופש הבחירה ומצמצמות לנו את המסגרות שבהם אנו חיים. כל הגבלה תרבותית מדינית מחשבתית וכו´ מגבילות לנו את החופש, ואת הבחירה שזה אותו דבר רק בשם אחר. אין אני אומר שיש לשבור את המוסכמות, ואין אני מעודד את הקוראים לחצות את הגבולות. רק אני אומר שאין לנו חופש- ואנו חיים במסגרות המגבילות, ואין לנו בעצם את האפשרות של לבחור ובוודאי לא בחירה חופשית-- זה בעצם בנו ללמוד כאן בין היתר- איך להגביל את עצמינו ולהנות מין החיים.. העליתי תיזה שונה על זכות הבחירה , רק לשם דיון הבית. מקצת אחרת..! ממני דניאל

Tal_Ya_Tal

New member
בודאי שיש לנו זכות בחירה../images/Emo42.gifדן,

מה שאתה כותב נשמע מאד פטאליסטי. כאסטרולוגית, אני אומרת לך שזכות הבחירה קיימת. ובגדול!!! אני בוחרת איך יראה ´עולמי´ אני בוחרת את העולם שאני רואה. אני נותנת משמעות לכל מה שאני רואה. אני בוחרת את החוויות שאחווה בחיי הללו. אני בוחרת אם לחוות אותם בפיזי,רגשי,או מנטלי והקורס בניסים אומר: CHOOSE ONCE AGAIN L&L TALYA

danmoses

New member
הכל או כלום קיים בו זמנית

כאשר יש מקום שאין שם זמן ואין שם מרחב, והוא כולל את כל הקיים. את יכולה לומר ששם יש את זכות הבחירה.... וגם שאין שם כלום, כולל את הזכות לבחור... שם יש פטליות, קיציניות, כי ההנחה היתה שם במקום שאין כלום והכל נימצא.. כלומר הגדירי את המקום שבוא את נימצאת.. והוא יגדיר לך אך התשובות לשאלות ..כלומר ----> המסגרת שבוא את נמצאת --> כמו הספר לניסים..העולם הזה.. העולם הבא.. כל אילו מסגרות הקיימות , והכללים שלהם מגדירים את מה מצוי הבם--- > את המציאות שהם יוצרים.. אין אני סותר אותך ואין אני אומר שאני צודק, ואעין אני בא ללמד מישהו משהו.. אני רק אומר מה שבא לי, מתי שבא לי.. ואיך שבא לי..כדאי להינות מיזה.. כי החופש של המחשבה, בחירה, המסגרת שכולם אותו דבר. כולם שמות של אפשרויות בחירה, נקודות הסתכלות, מילו משמעויות והבנות של.. לא משנה איך ניקרא להם--> זה בא מאותו מקום של ההתחלה ומתפצל לכל כיוון וכוונה.. ממני שאוהב לאהוב את האהבה.. דניאל

למעלה