זכויות עובדת לאחר לידה

מצב
הנושא נעול.

IZI7

New member
זכויות עובדת לאחר לידה

זכויות עובדת לאחר לידה
שלום! מספר שאלות: האם ניתן לומר לאישה בהריון כי היא מפוטרת טרם לידתה-ללא קבלת מכתב רשמי שדן בכך? נאמר לי בעבודה [מהמעסיק] כי עליי לחזור לעבודה לאחר חופשת הלידה למשך 45 ימים לפחות כדי להיות זכאית לקבלת זכויותיי מביטוח לאומי ודמי אבטלה- כמה נכון הדבר??? [חשוב לציין כי אינני מעוניינת לחזור לעבוד, כמו כן המעסיק. אז מדוע, מבחינת החוק, כפי שנאמר לי, אני צריכה לחזור לעבוד ל45 ימים??] תודה מראש

תשובות

זכויות עובדת לאחר לידה
שלום! מספר שאלות: האם ניתן לומר לאישה בהריון כי היא מפוטרת טרם לידתה-ללא קבלת מכתב רשמי שדן בכך? נאמר לי בעבודה [מהמעסיק] כי עליי לחזור לעבודה לאחר חופשת הלידה למשך 45 ימים לפחות כדי להיות זכאית לקבלת זכויותיי מביטוח לאומי ודמי אבטלה- כמה נכון הדבר??? [חשוב לציין כי אינני מעוניינת לחזור לעבוד, כמו כן המעסיק. אז מדוע, מבחינת החוק, כפי שנאמר לי, אני צריכה לחזור לעבוד ל45 ימים??] תודה מראש
תשובות
אסור לפטר אישה בהריון ללא אישור המפקחת על עבודת נשים. המעביד שלך טועה בעניין ה- 45 ימים. ימים אלו הם הימים בהם, לאחר שחזרת מחופשת לידה, המעביד אינו יכול לפטר אותך ללא אישור המפקחת.

שיר ורד

New member
יש בכל זאת צדק בדברי המעסיק

זכויות עובדת לאחר לידה
יש בכל זאת צדק בדברי המעסיק
אני מבין שמדובר במעסיק שאיננו רוצה להמשיך ולהעסיק את העובדת לאחר הלידה. אבל, הוא איננו מוכן לשלם לה שכר בלי שתעבוד. מאחר והחוק מחייב אותו להחזירה ל 45 ימי עבודה, אין הוא יכול לפטר אותה (בלי להפסיד סתם כספים) אלא לאחר שהיא תחזור ל 45 ימי עבודה. אי לכך, העובדת צריכה לבחור בין התפטרות לצורך טיפול בילד, או חזרה לעבודה ל-45 יום+תקופת הודעה מוקדמת ואז להיות מפוטרת. במקרה של התפטרות , היא תצטרך כנראה להמתין 90 יום לפני שתהיה זכאית לקבל דמי אבטלה. במקרה של פיטורים , היא תהיה זכאית לקבל דמי אבטלה מיד בתום יחסי עובד מעביד.

מצב
הנושא נעול.
למעלה