זכויות יוצרים

צחי:)

New member
זכויות יוצרים

שלום רב, ראשית אני מתנצל שאני שואל את השאלה בשנית, ייתכן ובפעם הקודמת ששאלתי, התוכן לא היה די ברור וכלל לא מפורט. בימים אלה אני במו"מ עם חברת הפקה טלויזיונית לגבי מכירת פיילוט של תוכנית. נתבקשתי ע"י ההפקה לשלוח את הפיילוט, כעת, לאחר שביצעתי שינויים אחרונים, התסריט מוכן לשליחה. שאלתי היא: מהו העיקרון המשפטי אשר עלי לפעול לפיו בכדי להבטיח את זכויות היוצר שלי וכך למנוע בעצם מצב בו חברת ההפקה תוכל לגנוב חלק מהחומר או הרעיונות המופיעים בתסריט. תודה רבה לעונים. צחי

יוסי99

New member
מאד פשוט

זכויות יוצרים אינן מצריכות אמצעים משפטיים, כדי להיווצר. כלומר, אתה אוטומטית מוגן. אלא מה - אתה צריך להיות מוגן מבחינה מעשית (ראייתית), ולא רק בתיאוריה. ישנן הרבה שיטות, אך כמה דרכים נפוצות: 1. חשוב - לסמן סימן של זכויות יוצרים על התסריט (C בתוך עיגול = copyright) , ולכתוב במפורש שכל הזכויות שייכות לך, ואין לעשות שימוש ללא רשותך וכו (תעתיק את הנוסח מכל ספר, בעמוד הראשון בצד הפנימי). זאת לא כדי ליצור זכות, אלא כדי לוודא כי היה ברור שלא וויתרת על זכויותיך (הרי לעתים אנשים כן מוותרים על הזכויות, ולא זה המקרה). 2. כדי להוכיח כי הרעיון היה שלך במקור: - אתה יכול לשלוח לעצמך בדואר עותק של התסריט, ולהשאירו במעטפה חתומה (עליה מופיע התאריך). - אפשר באופן דומה להפקיד בנאמנות אצל עו"ד, למשל (יותר יקר - לא הרבה יותר יעיל לדעתי). 3. אפשר גם לשקול חתימת הסכם סודיות עם החברה, במידה והרעיון מקורי במיוחד. מקובל לעשות זאת בייחוד לגבי המצאות ופטנטים, אבל אני מניח שאין סיבה שלא תוכל לערוך הסכם דומה גם בנוגע לתסריט. (אינני עו"ד, והידע שלי בתחום ז. יוצרים אינו רב)

igalgolan

New member
הצעה נוספת

הזמן את חבריך להקרנה ותעד את היום. הם תמיד יוכלו להעיד שראו את הסרט (כולל הרעיונות) באותו תאריך. יגאל גולן

למעלה