זכויות דמי אבטלה לאישה בהריון שפוטרה/התפטרה

נ.תהילה

New member
זכויות דמי אבטלה לאישה בהריון שפוטרה/התפטרה

שלום וברכה,
תודה מראש על השיתוף בידע המקצועי שלך (-:

אנ כעת בחודש השישי להריוני.
כאשר הייתי בחודש השלישי פוטרתי אך יום לאחר תום עבודתי מעסיקי ביקש שאחזור לעבוד.
הסכמתי לבקשה בתנאי שהעבודה תהיה מוגדרת לתק' ניסיון של 3 חודשים אשר בתומם אוכל להחליט אם הנני ממשיכה או לא, ובאם לא אמשיך לעבוד אהיה זכאית לפיצויי פיטורין.
כעת החלטתי שאינני ממשיכה לעבוד (משום שהמעסיק דרש שאקבל על עצמי תחומי אחריות נוספים שאינני מרגישה שאני יכולה לעמוד בהם בתק' זו).
השאלה שלי היא:
א. המעסיק שלי אומר שהוא אינו יכול כעת לתת לי מכתב פיטורין (כן פיצויי פיטורין) אלא אני צריכה לכתוב לו מכתב רשמי שהחלטתי להפסיק את עבודתי ולאחר מכן הוא נותן לי מכתב שמאשר את הענין ועם מכתב זה אני ניגשת לביטוח לאומי. האם עם מכתב כזה אהיה זכאית לדמי אבטלה?
ב. האם הם ינתנו לי מיידית או רק לאחר 90 יום? כי אם לאחר 90 יום, אז זה יהיה כאשר כבר אקבל דמי לידה ואני מבינה שלא מקבלים את שניהם במקביל.
ג. האם אהיה זכאית לאחר חופשת לידה להתחיל/ המשיך לקבל דמי אבטלה ולהצטרף אולי לאחד הקורסים שלהם באם ארצה?

מקווה שהשאלות היו מספיק ברורות, תודה רבה מראש וכל טוב

אני משער שלא עשית הסכם בכתב לכן המעסיק

מתנער מהתחייבותו לתת לך מכתב פיטורין מכיוון שאסור לו לפטרך ללא אישור שר התמ"ת מאחר ועבדת יותר מחצי שנה אצלו, באם תתפטרי אומנם תהי זכאית לפיצויי פיטורין אך לא לדמי אבטלה מידיים אלא לאחר 90 יום, לכן אני מציע צאי לחופשת לידה 49 יום לפני הלידה המשוערת ולאחר חופשת הלידה תוכלי לנצל את דמי האבטלה באם את עומדת בתנאי הזכאות ולצאת להשתלמות מקצועית באם תתאימי לתחום שיוצע לך.

לידה קלהו בהצלחה.

נ.תהילה

New member
תודה רבהעל תשובתך
. בהמשך לתשובה חידוד נוס

לצערי לא רלוונטי למשוך את עבודתי שם 49 יום לפני התל"מ.
כמה שאלות נוספות לאור מה שכתבת:
1. סוכם ביני לבין המעסיק בע"פ כי במידה ואפוטר הדבר יהיה נחשב כפיטורין, אך כיוון שחששתי שהמעסיק יתנער מאחריות עשינו גם הסכם בכתב בו הניסוח הוא שבאם בתק' הניסיון אחליט להפסיק לעבוד הם יהיו מחוייבים להעניק לי פיצויי פיטורין (לא נוסח בכתב משו שהפסקת העבודה עצמה תחשב כפיטורין...).
האם ניסוח בכתב זה זה עדין אומר שהמעסיק יכול להתנער מהפיטורין?
2. באם אתעקש מול המעסיק והוא יסכים שזה אכן יהיה נחשב כפיטורין- למה מפריע למעסיק להשיג אישור משר התמ"ת עבור זה?
3. וכמו שכתבתי בהודעתי הקודמת אם באמת אהיה זכאית רק 90 יום לאחר הפיטורין זה אומר שזה יתנגש עם דמי הלידה. האם בתום קבלת דמי הלידה אהיה זכאית להמשיך ולחתום אבטלה ולקבל דמי אבטלה + אופציה ליציאה לקורס?

ושוב תודה רבה רבה!

למעלה