זכויות בהריון

מצב
הנושא נעול.

almonit222

New member
זכויות בהריון

זכויות בהריון
שלום, אני נמצאת בחודש החמישי להריוני. אני עובדת במקום העבודה שלי כ 4 שנים ומאוד רוצה לצאת לחופשה לפני הזמן (ביולי במקום באוקטובר). הדרך היחידה שחשבתי עליה היא לקחת חופשה ללא תשלום עד לחופשת הלידה. האם זו דרך טובה? מה ההשלכות של דרך זו? כמה זמן מראש עלי להודיע על כך? מה זה בעצם אומר שאני לא אקבל משכורת עד מועד הלידהואז אקבל דמי לידה? האם מותר לפטר אותי בזמן הזה? אם יש עוד אינפורמציה שעלי לדעת בהקשר הזה אשמח לקבלה או לקבל קישור אליה. תודה מראש

שיר ורד

New member
תשובות

זכויות בהריון
שלום, אני נמצאת בחודש החמישי להריוני. אני עובדת במקום העבודה שלי כ 4 שנים ומאוד רוצה לצאת לחופשה לפני הזמן (ביולי במקום באוקטובר). הדרך היחידה שחשבתי עליה היא לקחת חופשה ללא תשלום עד לחופשת הלידה. האם זו דרך טובה? מה ההשלכות של דרך זו? כמה זמן מראש עלי להודיע על כך? מה זה בעצם אומר שאני לא אקבל משכורת עד מועד הלידהואז אקבל דמי לידה? האם מותר לפטר אותי בזמן הזה? אם יש עוד אינפורמציה שעלי לדעת בהקשר הזה אשמח לקבלה או לקבל קישור אליה. תודה מראש
תשובות
המעביד לא חייב להסכים לתת לך חופשה ללא תשלום לפני הלידה ואז נותרת לך הברירה להתפטר (ואז את מפסידה גם את הפצויים). מאחר ואין חובה לתת לך חל"ת , אין משמעות להודעה מראש לפני יציאה לחל"ת. להתפטרות את צריכה להודיע חודש מראש. לא ברור האם מותר למעסיק לפטר אותך אם אשר לך חל"ת (בעקרון , בתקופת חל"ת מותר למעסיק לפטר עובד - למעט עובדת שיצא לחל"ת לאחר לידה על פי החוק, מצד שני, אסור למעסיק לפטר עובדת בהריון - אם הפיטורים הם בגלל ההריון, מאחר והחל"ת ניתן בגלל ההריון, אזי אסור לפטר את העובדת שקבלה את החל"ת אם הפיטורים הם בגלל החל"ת. אך אפשר חפטר אותה מסיבות אחרות - למשל , סגירת סניף). לא תקבלי משכורת עד ללידה, אך תקופה של 6 שבועות לפני הלידה תחשב כחלק מחופשת הלידה, כך שתוכלי לחזור לעבודה 6 שבועות לאחר הלידה (אם בכלל תרצי בזאת).

מצב
הנושא נעול.
למעלה