זכויות אם חד הורית

זכויות אם חד הורית

שלום לכולם - אני בתחילת הריון מגבר שאינו מעוניין להשתתף בגידול הילד. הייתי רוצה לדעת מה הן זכויותיי כאם חד הורית? האם הן מתחילות עוד במהלך ההריון? מה אני צריכה לעשות ולאן לפנות? אני לא עובדת ודי אבודה.. אשמח לקבל תגובות. תודה!

תודה וכמה שאלות לרותם וחגית

כתבתי כמה הודעות בשרשורים קודמים והם נעלמו להן ללא תגובה, אז אני מעתיקה אותן לכאן: • לרותם וחגית סופת רעמים / משפחות חד הוריות ו√ האם גובה המזונות והמדור וכו´ תלויים בגובה הכנסתו של האב? תודה! ועוד שאלה, מישהי יכולה לתת לי הערכה גזה מאוד של כל הקצבאות/גמלאות/הבטחת הכנסה וכו´ שאני יכולה להיות זכאית להן במידה והאב לא משלם מזונות כלל? כלומר אם אני לא עובדת, אין לי דירה, ואין לי גרוש - אשמח לקבל הערכה גסה מאוד של מה אני אוכל לקבל מהמדינה עד שאעמוד על הרגליים. כנ"ל אם אני גרה אצל הוריי? או שיש לזה איזושהי משמעות? הוריי מוכנים לתת לי לגור איתם אבל אין להם אפשרות לתמוך בי ובתינוק... בקושי מצליחים לסיים את החודש. שוב תודה. • ומה עם אבות כן ישראליים בחו"ל? סופת רעמים / משפחות חד הוריות ו√ אני בשלבי תחילת ההתלבטות של כל זה, והייתי שמחה לשמוע מה כדאי/צריך/אפשר לעשות. למשל - האם כשאלד אוכל לרשום אותו כאבא בלי שהוא יצטרך להיות שם? האם אוכל לבחור אם הילד יישא את שמו או את שמי? (בלעדיו) בהנחה שהוא לא יהיה מעורב בכלל (מה שמסתמן כרגע) - אילו זכויות יש לו אם שמו רשום בתעודת הלידה? מהן הזכויות שלי (ושל הילד כמובן) למזונות ועל פי מה נקבע גובה המזונות? האם זה יוצר בעיה שהוא לא חי בישראל? בקיצור המון שאלות. ולחגית, אני אשמח לשמוע ממך איך עברת והסתדרת כי אני כולי מלאה חרדות. • רותם אני בדיוק במצבך סופת רעמים / משפחות חד הוריות ו√ בהריון מרומן שחשבתי שהוא אהבת חיי אבל הוא החליט להיעלם ברגע שגילה שאני בהריון... וגם אני כמוך מאוד חוששת מהבדידות ולעבור את זה לבד כיוון שאני עדיין לא התגברתי ומרגישה מאוד עצובה וכל דבר מזכיר לי אותו... רק רציתי להגיד שאני מבינה אותך...

נכנסת ברעמים סופה וברקים ../images/Emo13.gif

אבל , אבל , אבל , כל התגובות היו בדפים אחרונים ולכן לא שמנו לב
. ברוכה המצטרפת סופה. ברכות ועידוד שלוחות מכאן על ההריון. העצב והבילבול הם טבעיים ולגימיטיים ואת מוזמנת להמשיך ולשתף. בשביל זה אנחנו פה. לתת כתף וירטואלית תומכת למשענת ולספוג את הדמעות.
טוב לשמוע שיש לך גם משפחה תומכת ואוהבת , אני מאמינה ( גם אם אין לה את האפשרות הכספית לתמיכה כלכלית) . לגבי ייעוץ מעשי בדבר הליכים וכל מה שאפשר או צריך לעשות מבחינת החוק , את יכולה למצוא פרטים (טכניים) רבים בקישורי הפורום שלנו , ממש כאן , באתרים שונים של הרשויות. קצת עצות לדרך מעבר לחוק היבש? גם בשביל זה אנחנו פה. מי שתוכל , אני מאמינה שתתרום ותנסה לייעץ מנסיונה. אני יכולה לאמר לך לגבי רישום האב כאב - אבל נדמה לי שרשמת שאלה לגבי שהייתו בחו"ל. אז האם הוא בארץ או בחו"ל? הרצון לרישום האב מובן , אבל את צריכה לקחת בחשבון את טיב היחסים ביניכם ואיך זה ישפיע בעתיד על קבלת החלטות שלך בנוגע לילד. כי אם יש לו חובות אז סביר להניח שהוא ירצה גם זכויות. כגון ביקורים והשתתפות בקבלת החלטות הנוגעות לגידול הילד (זה במקרה הטוב) ובמקרה הגרוע - יוכל לשים מקל בין גלגלייך ולהפריע לך בכוונה בדברים שתרצי או לא תרצי לעשות. מזונות נקבעים רק באמצעות פסק דין , וזה מה שתופס גם בביטוח לאומי לצורך תשלום על ידם , במקרה והאב לא משלם. אבל לצורך זה הוא חייב להיות רשום ומוכר כרב , כמובן. מה שחשוב לך כרגע זה לעבור את ההיריון בהצלחה ובדרך הקלה ביותר בלי לטפל ולדאוג מראש לפרוצדורות משפטיות. אולי רק לחשוב בינתיים על הדרך לעדן את המפגש "אב-חוק" כדי לא להגיע לעימותים מיותרים בעתיד. כאם חד הורית , תוכלי בעתיד לקבל מהמדינה סיוע בשכ"ד ואבטחת הכנסה , תלוי בקריטריונים שהם קובעים. ישנן רשויות מקומיות אשר מקילות על משפחות חדוריות בתשלומי מיסים ותשלומים אחרים. כל זה תוכלי לברר , כפי שיהיה מעודכן בבוא הזמן. בינתיים מאחלת לך רק בריאות והנאה מההריון.
.

קודם כל תודה על קבלת הפנים

על הלינקים בפורום כבר עברתי ומצאתי מידע שימושי. קצת לגבי המקרה הספציפי שלי - האב בחו"ל, אך הוא ישראלי. הייתי רוצה לקבל קצת יותר פרטים לגבי רישומו כאב - הוא חייב להיות נוכח לשם כך? אני יכולה להביא איזשהי הצהרה ממנו במקום? כנ"ל לגבי רישום שני שמות המשפחה של שנינו, זה אפשרי? מה צריך לעשות? לגבי האב, טיב היחסים ביננו לא לגמרי ברור עדיין. בכל אופן הייתי רוצה שהוא יוכר כאבי הילד ואני לא מאמינה שהוא יתנגד. לא יודעת אם הוא ירצה אילושהן זכויות אבל גם אם כן זה דווקא עדיף מבחינתי שלילד יהיה אבא. אחרי הכל, הוא נוצר מאהבה ולא תרומת זרע או משהו. לגבי מזונות, אנחנו יכולים להגיע להסדר לבד או שחייבים לערב את בית הדין למשפחה? ושוב לגבי מזונות, האם גובה המזונות נקבע ע"פ רמת ההכנסה של האב? קראתי באיזה מקום שלתביעה אני צריכה להוסיף 12 תלושי שכר אחרונים שלו - מאיפה אני אשיג את תלושי השכר שלו??? לגבי הדרך לעדן את המפגש "אב-חוק" הייתי מאוד מאוד מאוד שמחה לשמוע פרטים בנושא, כי אני יראה את זה מאוד. מקווה שלא נגיע לזה אבל בכל זאת צריך להתכונן לאפשרות... כעת אני מאוד מוטרדת לגבי ההריון, לעבור אותו לבד... אני לא עובדת ואין לי דירה, ואני לא יודעת איך אני אתפרנס בינתיים... ואיך אממן את הבדיקות היקרות... והציוד לתינוק... בינתיים אני פשוט מבוהלת, אבל גם שמחה! תודה!

רותם111

New member
../images/Emo140.gifאל יאוש ../images/Emo24.gif

סופת רעמים יקרה קודם כל הגעת למקום הנכון. הבנות כאן מקסימות ובזכותן אני מחייכת כבר מספר שבועות לאחר חודשים של חרדות נוראיות. מסתבר שיש המון אפשרויות. חגית אמא של אלה (בשבילי "המלאך") ושאר הבנות האדירות מהוות מקור מידע שלא כתוב בשום ספר. הספקתי בשבועות האחרונים לעשות מחקר על הזכויות ויש תקווה. לגבי המזונות, אנא קראי תגובתי לחגית מיום 31.8.02 (אני עדיין לא יודעת איך עושים קישור לתגובה קודמת על מנת שתופיעה בתוך התגובה הנוכחית). יש עזרה מהרשויות (אמנם לא אדירה) ויש הקלות במעונות ויצו. אם עברת את השבוע ה- 13 את זכאית גם להשלמת הכנסה. את בהחלט מוזמנת לפנות אלי במסר ואתן לך את מספר הטלפון שלי. אני יודעת ממקור ראשון כמה זה מפחיד ומדכא למצא עצמך כל כך לבד אבל בעצם את לא. יש כוח אדיר בשיתוף ויש הרבה מאוד נשים כמונו. אל תהססי לנצל את המקור המופלא הזה. ולשאר בנות הפורום, שוב תודה מעומק הלב על זה שאתן כאן

רותם, אסביר לך איך... זה פשוט! ../images/Emo140.gif

קודם כל, האם התכוונת להודעתך זו? את הולכת להודעה, שמה עכבר על הנקודה שלצד ההודעה ולוחצת עכבר ימני. נפתחת גלילת יישומים, את לוחצת על: העתק קיצור דרך. את חוזרת לדף ההודעה החדשה, יורדת למטה לאפשרות: "מחרוזת מתוכן ההודעה" בצד ימין את רושמת מילה או רצף מילים שיהוו את הכפתור לקישור, בהודעה בצד שמאל את רושמת את מוחקת את מה שרשום ומדבירה את קיצור הדרך שהעתקת אם את רוצה להוסיף כקישור נפרד שיופיע בתום ההודעה יורדת ל- "כתובות אינטרנט נילוות" מדביקה את הקישור בצד שמאל לאחר מחיקת מה שרשום שם ובצד ימין את מתארת - מהו הקישור. שיהיה לך שימוש קל

אולי גם אני אתחיל לחייך?

כי בינתיים אני בוכה והרבה. מוטרדת מאוד ממצבי הכלכלי הגרוע מאוד (ואם לא היה אז לא הייתי מוטרדת כמעט מכלום... לצערי זה קרה בדיוק בתקופה הכי גרועה מהבחינה הזאת שרק אפשר). אני הכי מוטרדת ממידת מעורבותו של האב, שאינה ברורה עדיין. לעזוב ולחיות איתנו - כמו שחשבתי בהתחלה - זה לא יקרה, אבל אני עוד לא יודעת אם הוא ייתן תמיכה כלכלית או שיאלץ אותי לפנות לדרך המשפטית (שאני מאוד לא רוצה). וחוצמזה מה בינתיים? מאיפה אני מגרדת את הכסף לכל הוצאות ההריון? סקירת מערכות? ציוד לתינוק? אני יודעת שאני אמנם רק בהתחלה אבל החששות והחרדות מעיקים עליי מאוד... ואני פוחדת לעבור את הכל לגמרי לבד ולראות את כל הזוגות התומכים מסביבי... זה רק מעמיק את האובדן... ואת הלבד... תודה לכולן!

לבכות זה טוב!!! ../images/Emo6.gif מנקה את העיניים

נשמה, אל תדאגי, אומרים שכל ילד מביא איתו את המזל שלו ואת מה שנחוץ לקיום שלו. קחי את הזמן שלך, זה לא סתם שהריון נמשך 9-10 חודשים זה כדי לאפשר לנו לעכל את הרעיון ולהסתגל אליו. כולם רצים לעשות היום "סקירת איברים" זה לא ממש נחוץ לעשות את הבדיקה ב- 1000 ש"ח אחותי כמעט הפילה את הילד השלישי שלה בגלל כזאת בדיקה, עשתה עוד שתיים וילדה ילד בריא ומקסים!! הייתה במעקב אחרי בעיה שאם לא הייתה מתגלה באולטרה-סאונד איש מעולם לא היה יודע שהייתה. הבדיקה השנייה שאת מקבלת מקו"ח, היא סקירת מערכות ע"י טכנאי/ת (במקום רופא) אם את מגיעה לטכנאי שאת יודעת שהוא/היא טוב/ה את יכולה לצאת עם מספיק מידע כי הם בודקים איבר - איבר. ציוד לתינוק - למעשה, לא ממש צריך כלום!!! הילד יכול לישון איתך - נוח מאוד אם את מיניקה קנגרו על הבטן - והעגלה מיותרת הרבה דברים תוכלי להשיג כאן מהבנות, מחברות שכנות וכל מי שהן מכירות או באמצעות קהילת מחרוזת - קהילה שעוסקת בסחר חליפין. כרגע, פשוט תרגעי, תבכי את כל העצב שעוד נותר בך ותשלחי את האבא לעזאזל, כי את לא חייבת לטפל בו על ההתחלה. הוא לא בורח!!! כל תביעה שתתבעי, מה שהוא חייב, הוא חייב רטרואקטיבית ללידה. אם אין לך רכב, הגישי תביעה להבטחת הכנסה - זה מעל 2000 ש"ח ואם תגורי אצל ההורים - זה די והותר. את יהונתן גידלתי על בגדים וצעצועים יד שניה. שתהיה לך שנה טובה זו שנה של אימהות, של גדילה והתבגרות שנה קסומה של ניסים והפתעות
ברוכה הבאה אלינו, היי שקטה - את לא לבד!

נאוה תודה באמת...

אני כל כך מבולבלת ולבד שהכל ממש קשה עכשיו. אתמול דיברתי עם האבא והוא אמר שיעזור... לפחות מסתמן שכלכלית הוא כן יתמוך בלי שאצטרך להגיע לתביעות ובתי משפט... לפחות בהתחלה. עד שאעמוד על הרגליים. מקווה שחלק מהציוד אצליח להשיג באמצעות הפורומים או מפה לאוזן... אני יודעת שכשהייתי קטנה אצלנו בשכונה עברו בגדים וצעצועים ועגלות ומה לא מיד ליד ליד בין השכנות... לא יודעת אם זה עדיין ככה. והכי עצוב לי, זה שאני עדיין אוהבת אותו... כל כך אוהבת אותו, אני לא יודעת מה לעשות עם זה. זה עושה את הלבד כל כך יותר לבד. אין לי רכב, ואני מקווה שהבטחת הכנסה בהתחלה תממן לפחות ויטמינים ואוכל, כי כאמור להוריי אין הרבה לתת לי חוץ מחדר לישון בו בינתיים... ושוב תודה על העידוד, אני עוד אצטרך אתכן מאוד.

לרותם וסופת רעמים !!

רותם מקסימה- אני מתכננת לשלוח לך מסר אישי ולא יוצא לי... אז סליחה ואני שמחה שדברים מסתדרים. נא לא להביך אותי בשמות מחמיאים שכאלה... בסך הכל עזרתי במה שיכולתי. אני זוכרת שבהריון שלי לא היה לי מושג מאיפה להתחיל ומה עושים, אז פשוט לא עשיתי כלום. לא הכנתי, תכננתי, קניתי, קראתי. כלום. ולא תמיד זה מסתבר כחכם... אז נא ללמוד מנסיוני!. סופה יקרה- הדבר שהכי רציתי להגיד לך אחרי קריאתי את הודעותייך- גם אם שמו של האבא יהיה רשום, זה לא עושה אותו אבא. אם הוא לא יהיה שותף (וכך זה מסתמן), אז שמו שכתוב שם והעובדה שלילדך יש שם משפחה שונה משלך יהיה לך לגיבנת. למה שתרצי דבר כזה?. יש לי עוד הרבה מה להגיד אבל מאוחר ואני די גמורה... מצבנו דומה קצת- אבא ביולוגי בחו"ל, גרים אצל ההורים (ביחידה נפרדת) ורק בשבוע הבא אני מתחילה לעבוד אחרי שנתיים ורבע נהדרות עם אלה בבית. בכל אופן- נדבר טלפונית אם תרצי ואשמח לעזור במה שניתן. דרך אגב, גם ציוד לתינוק אפשר לארגן... תגידי מה את צריכה... לילה טוב חגית

חגית!

אז קודם כל כל כך הרבה תודה. ושנית ניסיתי להתקשר עכשיו והשארתי הודעה... לא ידעתי אם מאוחר מדי אבל ראיתי שאת עוד כותבת אז הנחתי שלא. אני אנסה שוב מחר. בכל אופן בקשר לאבא... זה סיפור סבוך וארוך ואפילו אם כעת הוא מחליט שהוא לא יכול להיות אבא מלבד תמיכה כלכלית אני חושבת שבשלב כלשהו זה ישתנה, ואם כן, אפילו אם לא נהיה יחד, הייתי רוצה שהוא יהיה אבא לילד... כורח הנסיבות דחק אותנו למקום כזה עכשיו, אבל אולי פעם... מי יודע. לא רוצה לשקוע באשליות, הלב שלי שבור כעת ואני צריכה להתמודד עם כל העניין לבד וזה מפחיד אותי נורא. אני עדיין לגמרי בהתחלה עכשיו, קראתי את כל מה שאפשר בנושא ההריון ואני משתדלת מאוד לוודא שאני מטפלת בפיצי כמו שצריך... ובעצמי, אבל חוץ מזה מיליון שאלות מטרידות את מנוחתי. הלוגיסטיקה ובעיקר המצב הכלכלי (שלא יכול להיות יותר גרוע עכשיו, ממש לא) ואלף סימני שאלה. אשמח לעזרה... המון תודה.

למעלה