זכאי לפיצויים/כדי ללכת לבית הדין לעבודה ?

יניב100

New member
זכאי לפיצויים/כדי ללכת לבית הדין לעבודה ?

עבדתי במשך שלושה חודשים במוקד של חברת השמירה מיקוד. מרגע הגעתי לשם קלטתי שיש להם מחסור בעובדים ולכן בראיון קבלה עם מנהל הסניף הסברתי לו שאני סטודנט להנדסת חשמל ואין לי זמן לעבוד יותר משתי משמרות.אמרתי אם קורה פעם ב.. שצריך 3 אין בעיה,אבל לא באופן שיטתי.הוא הרגיע אותי בטענה שגם אם אני ארצה לא אקבל יותר שלוש משמרות. בכל מקרה כל שבוע היו בעיות והאחמ"שית היתה מתקשרת שאף אחד לא יכול להגיע ושאני היחיד שפנוי. המצב הגיע לכך ששבוע אחד עשיתי 5 משמרות ושבוע לאחריו 4 משמרות.(להזכירכם סוכם על 2 מקסימום 3). יום אחד מתקשרת אחת מהמוקדניות ושואלת אם אני יכול להחליף אותה משמרת ערב וציינתי בפניה שלא מכיוון שיש לי שעת קבלה במכללה. בערב האחמ"שית מתקשרת אלי יש לי בעיה תבוא מחר למשמרת ערב.ענית לה שאני לא יכול משום שיש שעת קבלה של אחד המרצים ואני לא מתכוון לפספס אותה בגלל הודעה מהיום למחר ולא יתכן שמצוות של 6 מוקדנים אין אף אחד.אחרי כמה דקות היא התקשרה שוב תבוא למשמרת לילה.סרבתי שוב משום שהיה לי שיעור פרטי למחרת בבוקר (10:00) בתגובה לכך היא ענתה אני יבוא להחליף אותך בשעה 6:00 במקום 7:00.עניתי לה שהיא ממש מצחיקה ושאחרי שכל הלילה אני לא אשן אני אלך לשיעור פרטי? לאחר 5 ד"ק היא מתקשרת שוב ואומרת יניב תבוא ליום שישי משמרת אחרונה שלך. לפי הידוע לי על כל חודש עבודה צריך לתת הודעה מראש של יום אחד.היא הודיעה לי על פיטורין ביום רביעי בסביבות 20:00 ומשמרת צהריים ביום שישי היא בשעה 15:00 ככה שאפילו 48 שעות לא עברו. מאז עברו כמה חודשים הייתי עסוק במבחנים וכל מיני דברים ועכשיו החלטתי לצאת למסע הנקמה. דבר ראשון יש לה בכלל זכות לפטר אותי? היא לא קיבלה אותי לעבודה-אז מי היא בכלל שתפטר אותי. דבר שני השארתי מכתב אצל רכזת כ"א למנהל הסניף עם סיפור כל המעשה ולא זכיתי ממנו לטלפון עד היום הזה.למזלי שמרתי את התאריך והשעה שבהם הגשתי את המכתב. האם יש צורך לשלוח לו מכתב רשום ? או שבלל להתעלם ממנו כי זו בעיה שלו שעובדת שלו עברה על החוק ועכשיו שיצא בתוצאות של הענקת סמכויות יתר לסתם עובד שכיר ולא לאדם שמתמצא בדיני פיטורין כמו רכז כ"א או הוא עצמו. דבר שלישי מה בדבר הודעה מוקדמת? הם מחייבים לידע אותם כשבועיים מראש ולכן הכלל חל גם עליהם.מדובר בעוד שתי משמרות של יום שבת ומשמרת אחת של יום חול. תודה.
 

jimmy12

New member
ככה

בעקרון זכאים ליום כנגד חודש עבודה- אבל אני חושב שיש תקופה מינמלית של עבודה שהיא חצי שנה, אולי אני טועה, בכל אופן, שמע אתה נשמע לי אדם עסוק, ובית הדין לעבודה זה סחבת רצינית , אני בעצמי בהליך משפטי, שאני לא רואה איך זה מתקדם.. אני מציע לך ללכת להסתדרות ,ולספר להם תסיפור, לדעתי סכום כסף גדול לא תרוויח כאן בכל מקרה, לשיקולך
 

יניב100

New member
אוקיי

למי בהסתדרות אני פונה ? אני גר בר"ג איפה הסניף הכי קרוב אלי ואיך מתבצע הטיפול שם ? מה שונה פניה אליהם מפניה לבית משפט ? ואכן אין לי זמן רב וכל הזמן אני רק דוחה את העיניין.לצערי החברות שמירה מנצלות את העיניין שהרבה סטודנטים עובדים בהם, וכידוע לכולם לסטודנטים אין זמן לכל השטויות האלה של ללכת ראש בראש ולכן,רבים מותרים.אני החלטתי לא לוותר להם. הסיבה היא שמנהל הסניף צריך לדעת למי לתת סמכויות.לא כל פוץ יכול לפטר אותך כי הוא חושב שברגע שהוא אחמ"ש שלך אתה שייך לו 24/7.יש אנשים שלומדים ויש אנשים כמו האחמשית שלי שלומדת 3 קורסים מסכנים באו"פ שאין בהם תרגול.סה"כ צריכה לקרוא את החומר להבין ולזכור אותו בניגוד לאנשים שלומדים מקצוע מדעי שחייבים גם להבין וגם לתרגל. בלי להעליב אף אחד הלימודים שלי קשים פי כמה וכמה משל המוקדניות שלמדו חינוך האחמשית שלמדה שיווק.ולכן אני צפה מאדם כזה להבין למי יותר קל להגיע לעוד משמרת.לעשות 1+1 ולרדת ממני.חבל שנותנים אגוזים למי שאין לו שיניים. תודה.
 
למעלה