זועמת ומתביישת!

• פותח הנושא nett
  • פורסם בתאריך

Ophir29

New member
אז ככה: ../images/Emo132.gif

להלן ציטוטים נבחרים מתוך אתר האגודה לזכויות האזרח. אפשר לראות את הדברים המלאים בקישור למטה: "...בדצמבר 1991 התקבל החוק.... אוסר אפליה בשל נטיה מינית בעבודה החל מהשלב של מועמדות, עבור בקידום ובתנאי עבודה, וכלה בפיטורין ובתנאי פרישה...התיקון לחוק היווה את הבסיס לכל פסקי הדין בתביעתו של יונתן דנילוביץ..."

טל ר

New member
הערה

בישראל בית המשפט העליון לקח על עצמו (ללא כל בסיס חוקי לכך) את הזכות לשמש בית דין לחוקה, כלומר במקרה של סתירה לחוק יסוד, בית המשפט העליון עשוי לא להסתפק בפרשנות (כי אכן, כפי שאמרת, בתי משפט מוגבלים לפרשנות החוק), אלא לשנות או לבטל כליל חוק או חלקים ממנו.

Ophir29

New member
ועוד משהו קטן ../images/Emo132.gif

ציטוט מאותו עמוד של השופט ברק בפסק הדין לגבי דנילוביץ': בפסק הדין קבע השופט ברק : "עניין לנו בהבחנה שהיא שרירותית ובלתי הוגנת: וכי הפרידה מבן זוג מאותו מין קלה יותר מפרידה מבן זוג מהמין השונה? האם חיי השיתוף בין בני אותו מין שונים הם, מבחינת יחסי השיתוף והאחווה וניהול התא החברתי, מחיי שיתוף אלה בין בני זוג ממין שונה?".

barak001

New member
פסק הדין ושפה

מפתיע אותי שהשופטים משתמשים במושג "מין" במקום במושג "מגדר". יחסים סטרייטיים יכולים גם להתקיים בין בני אותו מין, החיים כגבר ואישה לכל דבר.

כרמלה2

New member
באמת המצב אבוד../images/Emo4.gif

לו הייתם גרים באץ הייתם אומרים שהאיש מן הרחוב צודק. המצב פה באמת גרוע מכל הבחינות. המיסים גבוהים מדי, כל חודש אתה חושב שבחודש הבא תצליח להסתדר אבל זה לא קורה. בקיצור מי שיכול שיעזוב. זאת ההמלצה שלי.

טל ר

New member
מתוך ידיעות אחרונות:

בידיעות נכתב כי למרות שהשביתה חוקית, עדיין ההסתדרות וראשיה חשופים לתביעות, עקב אחריותם לנזקים שנגרמו משימוש בזכות השביתה באופן בלתי נאות. לדברי עו"ד ירון סהר (המצוטט בידיעה), בעבר ההסתדרות וראשי האיגודים המקצועיים חויבו לפצות בעלי מטענים אשר לא נפרקו כתוצאה משביתות, ולכן יש גם תקדים בנושא. נא לא להפנות אלי שאלות בנושא - רק ציטטתי, אין לי מושג.

ננסנס

New member
פועלי ארץ ישראל

בעצם מה רוצה עמיר פרץ להשיג? דיון, הידברות ומשא ומתן עם בכירי האוצר. למרות שהתוכנית הכלכלית החדשה (כמו אלף אחרות שמעולם לא מומשו) נראת לי סבירה ביותר, איני פוסל את זכות הפועלים להפגין. אבל מה... בארץ ישראל יש דרכים מיוחדות להפגין... לא יוציאו עשרות אלפי "נפגעים" לרחובות להפגנות ענק כמו שתראו ברחבי העולם המתוקן. מה השתגעתם? פקידי ההסתדרות ומושחתי חברת החשמל יעזבו את כוסות התה והמשרדים ההממוזגים ויצאו להתחכך בהמונים בחום החם והלח? האם ציבור ה"נפגעים" ינצל את כוחו האלקטורלי ויבחר בנציג זה או אחר על סמך ביצועיו הכלכליים ולא על סמך שריריו ודרגותיו הצבאיות? מה פיתאום?! הרבה יותר פשוט "להוריד את השלטר" ולהשבית את המדינה. ככה גם עושים בלאגן אדיר וגם נהנים מאקסטרה ימי חופש... אז יתקעו כמה ישראלים במדריד.. שטויות... העיקר שאוברקוביץ' ושות' יהיו מרוצים... כמה עצוב.

ליילה

New member
כל כך נכון, בארץ הדרך היחידה להביע

מחאה חברתית כלכלית, היא בלגרום לאחרים לסבול. אבל אני מאשימה בזה את כולם, גם את העובדים והפועלים שבמקום להצביע לאנשים הנכונים (מי שמע על מדינה שבה המעמד הנמוך מצביע בהמוניו לימין המפריט???) או לצאת לרחובות או לעשות משהו בשביל עצמם, פשוט גורמים לאחרים לסבול בשבילם, וגם ראשי האוצר שעד שלא מגיעים מים עד נפש, והזוועה הופכת בלתי נסבלת, כמו במקרה של הטיסות, או הזבל, לא מוכנים לשבת לדבר עם גורמים אחרים במשק, כאילו הם חיים בווקום כלכלי. וגיא, אני איתך.. בשיטה האמריקאית הידועה והטובה - פשוט לתבוע אותם , ואז אולי בפעם הבאה הם יחשבו טוב טוב לפני שהם גורמים לאנשים אחרים להלחם את המלחמות שלהם

חבר'ה, נדמה לי ששכחתם משהו

קודם כל, השביתה לא פגעה רק בטסים באל-על, אלא בכל הטסים אל הארץ וממנה - מהסיבה הפשוטה ששדה התעופה כולו היה סגור. אין יוצא ואין בא. זו היתה החלטה של "עבר כי ימלוך" פרץ, והטענות צריכות להיות מופנות אליו ואל חבר מרעיו. אני בהחלט יכולה להבין את זה שלא אל-על, ובטח לא כל חברת תעופה זרה, מעוניינת לשלם עבור סידורי שינה לנוסעים המושבתים מאונס. דבר שני, על השביתה ידעו בהחלט כמה ימים קודם שהיא פרצה, כך שלפחות מרבית הטסים יכלו להתעדכן על זה ולשנות מועדי טיסה בהתאם. זה לא שאני מצדיקה את השביתה (ממש ממש לא), אבל נדמה לי שהחיצים הופנו כאן לכיוונים הלא לגמרי נכונים. האשם הוא בראשי ההסתדרות - חבורת מלקקי דבש עלובים שכמותם. ושיא השיאים בקטע הזה הוא בעובדה, שעל אף שפתחו עכשיו חזרה את שדה התעופה, יצאו עם ההחלטה המפגרת הזו, שמאחר ואל-על לא טסה בשבת, לא יתנו גם לחברות זרות לנחות בארץ במהלך השבת
נחמד איך סדרו לעצמם שבת חופשיה, לא???

Yaniv-DC

New member
גם אני קצת תמהתי

על לאן הפנו ארת חיצי הביקורת, תביעות משפטיות וכו'... עיינו קצת בחוקי יסוד וחוקים אחרים ותופתעו לגלות ששביתה היא דבר חוקי, כלומר... על מה בדיוק לתבוע? כעס? מוצדק. השביתה? הצידוקים נתונים לויכוח אבל זה לא רלוונטי אם היא מוצדקת או לא. היא נעשתה כחוק, כלומר - הכרזת סיכסוך עבודה שבועיים לפני ההשבתה, הודיעו בכל צורה אפשרית על השבתת המשק (רק במבט היה עימות בן רבע שעה בין פרץ ונתניהו וביומיים שלפני השביתה לא רצו מאיתנו כתבות כי דיברו רק על השביתה...) כך שךתבוע על משהו שנעשה כחוק נראה כשיחרור כעס ילדותי.

stardustit

New member
אני לא מדברת על השביתה הספציפית

הזו, אבל בגדול, זכות השביתה היא בגדול רעיון חיובי ביותר.

אכן

אבל שביתה צריכה להיות אמצעי הפגנה, לא אמצעי לחץ. אפילו בצרפת הסוציאליסטית הרבה יותר מישראל, שביתה תימשך בדיוק יום אחד. יכאב, כולם מגלים סימפטיה עם השובתים למרות האי-נוחות, הממשלה אינה יכולה להתעלם ממפגן הכוח, ולמחרת החיים שבים למסלולם. בישראל יודעים תמיד מתי השביתה מתחילה. לא יודעים מתי היא מסתיימת, אבל יודעים היטב איך.

parisienne

New member
פשוט לא נכון. בצרפת שביתות יכולות

להמשך שבועות וכבר חוויתי כאלה. תלוי על מה מכריזים. למשל כבר שבועיים יודעים שה"שביתה" ביום שלישי 13/5 תימשך יום אחד כי זו אינה "שביתה" אלא "יום מחאה". וכל החכמים שהם נגד שביתות (באופן עקרוני), נראה אתכם עובדים 14 שעות ביום, או ללא כל תנאים סוציאליים. בזכות מי ואיך הגיעו לתנאים שבהם אתם או הוריכם עובדים היום? בזכות העיניים היפות של מישהו? אבל מה, רק בישראל, ראש ההסתדרות הוא חבר פרלמנט. זוהי אנומליה מוחלטת! איך אפשר להיות איש סנדיקט וחלק מהשלטון? לא יאומן גי יסופר!

nett

New member
אין אף חוק שמתיר פגיעה בצבור!../images/Emo122.gif

סלחו לי יקירי אך בין האיומים ללבין מימושם עברו יותר משלושים יום - הוי אומר חודש! בשדה התעופה פגשנו נוסעים של איהרינ ואלעל כי הן שתי החברות היחידות המטיסות לישראל - מספרד. יש כאן אנשים שיאלצו להמתין למקום בטיסה לארץ - עד ליום ראשון בשבוע הבא!!!! מי שלא יודע הטיסות מכאן בעונה זו הן מלאות!!! אבל הענין כאן הוא בהבנה הבסיסית, וכי ניתן לחשוב שהמשק לא מפסיק ממאות או אלפי העובדים שהאריכו את חופשתם בכמה ימים ועכשיותקועים בחו"ל, ומקומם נפקד במקום עבודתם? ומה עם אלו שעכשיו בסיכון לאבד את מקום עבודתם בשל ההעדרות שלא באשמתם? מה שניסיתי לומר הוא שהנזק גדול יותר מן ההשגים, ההסתדרות היא כבר פסה מזמן וצריכה מידי פעם לצוץ ולהתערב במשהו על מנת להצדיק את קיומה. בתור עובדת משרד החינוך (בשעתו) בחרתי שלא להשתייך לארגון זה, משום ששמעתי על יותר מידי מקרים בהם ההסתדרות לא הגנה על מי שהיתה אמורה להגן, או שהערימה הרבה קשיים....עצוב מאוד וחבל מאוד. ועם זאת אני כמובן מסתייגת מן הדבורים והקריאות לעזוב את הארץ....בתום שליחותי כאן אני מקווה לשוב לארץ ולמצוא בה את מקומי...

רק להזכירך

שמבחינת ההסתדרות, לא מדובר על פגיעה בציבור אלא על הגנה על ציבור. והאשמה על אלו שנפגעו - לטענת ההסתדרות - חלה על הממשלה, לא על ההסתדרות. לכל מטבע יש שני צדדים. ובמקרה של ישראל - שניהם מכוערים.

נט, יש לך איזו טעות בסיסית

קודם כל, את ההסתדרות (או בעצם את ראשיה - אלה שמושכים שם בחוטים) בכלל לא מעניין האיש הקטן - ודאי לא אם הוא עובד במקום פרטי, שלא מאוגד בצורה כלשהי בהסתדרות. כך שממש לא מעניין אותם יותר מדי אם יפטרו את מי שנתקע בחו"ל (ואגב, קראתי היכנשהו הערכה, שכל יום שביתה עולה למשק בעוד 70 מפוטרים!!!) נדמה לי, שהמלכוד טמון בעצם העובדה, שמצד אחד ההסתדרות היא מעסיק לכל דבר, ומצד שני היא מתיימרת לשמור על זכויות העובד. אין ספק שיש כאן התנגשות קשה בין שני הדברים, ובטח שאין כאן הגיון. אגב, לגבי הזמן שעבר מאז האיומים ועד למימושם, הריני להזכירך שהשביתה היתה אמורה לפרוץ עוד לפני פסח (ואני זוכרת את זה טוב מאד, כי בעלי היה בארץ והיה חשש שלא יצליח להגיע לכאן חזרה לחג), אלא שלאור בקשות והפצרות ראשי ההסתדרות החליטו להיות "הומאניים" (עאלק) ולדחות את השביתה לאחר הפסח. בטח, אחרת המורים חברי ההסתדרות היו נדפקים, לא??? הם בין כה וכה היו בחופש. יחד עם זאת גם אני, בדיוק כמוך, מסתייגת מ"זריקות העידוד" לקום ולעזוב את הארץ, וגם אני רואה את עצמי חוזרת ארצה מייד בתום החוזה שלנו כאן.

Pnina Bochor

New member
חלום ורוד ????

חלמתי שבניין ההסתדרות הופצץ וכל הבניין קרס , ולא נשאר זכר לבניין NADA.משהו דומה למה שקרה עם חומת ברלין. כולם חשבו שהחומה לעולם לא תיפול, אך הינה היא איננה. וזה מה שקרה שם ברח' ארלוזורוב. ובמקום הבניין המכוער הזה בנו במקום פארק יפהפה לכל הילדים, הפארק היה מלא במשחקים, בריכות דגים, וגן חיות שהילדים יוכלו לשחק איתם ולהנות. וכמובן מגרשי כדור רגל וכדור סל. וכל החברים נתנו עבודה, לטפח את הפארק, את פרץ שמו בשער רק כדי לתת אינפורמציה: "הכניסה לפארק חופשית, כך שתוכלו להנות ממנו". וזה משפט שהיה צריך להגיד לכל ילד וילדה שיגיעו לכניסה. נראה לכם שזה ורוד מידי ????

sirpad

New member
וקם הדור אשר לא ידע את יוסף

כיום יש לי זכויות כעובד, וכיום אף אחד לא יכול סתםלפטר אותי בלי פיצוים או לנצל אותי במקום העבודה. כדומה וכדומה. אז מכיוון שהיום זה כל כך טרוויאלי למה שנצטרך הסתדרות? למה שיהיו ארגוני וועדי עובדים? צודקים כולכם. מזכיר לי סיפור שסיפר לי פעם בבצ'וק באיזה סמינר. היו הייתה שכונה שבה חיו ארנבים וזאבים. 90 ארנבים ו10 זאבים. בא ראש העיר ומסר הודעה לשכונה שהוא פותח צכרז לחנות למוצרי מזון בשכונה והוא מעוניין לדעת מה ירצו תושבי השכונה ירקן או אטליז. עשו בחירות דמוקרטיות ואתם יכולים לנחש לבד איזו חנות נפתחה בסופו של דבר. אז נכון, שביתות זה מעצבן ואני מסכים לגמריי עם האבחנה שבישראל שובתים וחלילה מפגינים. אבל זה רק עוד סממן למדינה שלא איכפת לה. כשהיינו ילדים היינו אומריפ מגניב יש שביתה לא לומדים. וככה אנחנו מסתכלים על גם היום. אבל אל תחשבו שהמשק אמור לקבל עליו את הגזירות הללו.לדעתי המשק צריך להיאבק. ואם יש דבר אחד בטוח שאנייכוללמור לכם זה שעמיר פרץ הוא אחד האנשים היותר ישרים שאני מכיר. ויש לי בו אמון מלא כי יצא לי להכיר אותו ברמה האישית ואת המשפחה שלו ואת סביבת מגוריו. ותאמינו לי שאם יש דבר לא פופולרי לעשות זה לשבות בארץ. כולם שונאים את המשבית אף אחד לא חושב וולאה זה הממשלה שלא בסדר.אז זה לא שיוצא לפרץ מהשביתות מנוף פוליטי להיפך.

כרמלה2

New member
לא מבינה למה כולם מתנפלים על

ראש ההסתדרות. לדעתי שר האוצר הוא לא אמין. הכתב הכלכלי גדעון עשת התייחס למודעות ששר האוצר פרסם בעיתון (על חשבון הציבור כמובן) ונראה לי ששר האוצר מטעה את הציבור. הוא גם הביא לאולפני הטלוויזיה אנשי עסקים שיתעמתו עם עמיר פרץ. ברור שיש להם אינטרס להגן על התוכנית כי זה משתלם להם. ועוד דבר. זו פעם ראשונה שלוקחים תוכנית כלכלית לחקיקה בכנסת!

Ayelet CA

New member
העניין הוא ש...

רצוי מאוד שאנשי עסקים גדולים יגנו על התוכנית כי הם ספקי העבודה להרבה מאוד אנשים אחרים במשק. אז נכון שהעשירים תמיד יהיו עשירים יותר אבל בלי העסקים שלהם יהיה רע מאוד. דבר שני, השביתה נסובה סביב 4 מיליארד שקלים וכל יום שביתה עולה למשק מיליארד שקל, אז מה הרוויחו מזה. דבר שלישי, השביתה פגעה באלו שנפגעו ממילא - האזרחים הקטנים- ולא שיש לי רעיון אחר למחאה, אבל אני חושבת ששימוש בנשק השביתה במקרה הזה היה מוטעה. חברי הכנסת קיבלו קרוב לודאי את כל השירותים שלהם הם נזקקו בימי השביתה, כך שלהם השביתה בהחלט לא הזיזה. אלו שמהם רוצים לקצץ נפגעו מהשביתה ובהחלט יפגעו יותר כאשר ימי השביתה ינוכו להם מהשכר.

למעלה