זוכרים שאמרתי תרשמו. לא תקום ממשלת שינוי?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
למה זאת האמת? הרי אתם הססמולנין תמיד אומרין חף מפשע עד שבית משפט קבע פסק דין וקבע אשם.
אז עד כמה שידוע לי בית המשפט העוסק בכתב האישום נגד נתניהו עדיין לא אמר את דברו קרי עדיין לא פסק דינו ולכן לקרוא לו פושע זאת אמירה לא נכונה שמקורה כנראה בחוסר יכולת שכלית להפריד בין הרגש לשכל.
לומר על אדם שהוא פושע זאת אמירה סובייקטיבית.
אתן לך דוגמה. על אולמרט אני יכול לומר פושע .
כי בית משפט מצא אותו אשם בעברות פליליות פסק וגזר את דינו (עשו לזבל הזה הנחה בשנות המאסר).
הבעיה שלכם בשמאל שאתם כבר האשמתם אותו בתקשורת ושפטתם אותו בתקשורת ופסקתם את דינו לאשם,
תנסה להשתחרר מהרגש ולחשוב מהשכל ולא מהלב.
אתה אכן צודק, אבל אפשר לכנות את ה-BB "הנאשם מבלפור" ועל כך לא תוכל עוד להלין.

אתה אכן צודק, אבל אפשר לכנות את ה-BB "הנאשם מבלפור" ועל כך לא תוכל עוד להלין.
כשמישהו מכנה את נתניהו "הנאשם מבלפור" לא אלין היות ואותו מישהו אומר אמירה עובדתית ולא אמירה סובייקטיבית.
אכן נתניהו נאשם במספר כתבי אישום והוא בתהליך המשפט שלו ולכן אין לי בעיה עם זה.
אבל לכנות אותו פושע,או מושחת, זה כבר להוסיף לו תואר שהוא בעצם תואר סובייקטיבי היות ועדיין הוא בחזקת חף מפשע עד שתוכח אשמתו בבית המשפט.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כשמישהו מכנה את נתניהו "הנאשם מבלפור" לא אלין היות ואותו מישהו אומר אמירה עובדתית ולא אמירה סובייקטיבית.
אכן נתניהו נאשם במספר כתבי אישום והוא בתהליך המשפט שלו ולכן אין לי בעיה עם זה.
אבל לכנות אותו פושע,או מושחת, זה כבר להוסיף לו תואר שהוא בעצם תואר סובייקטיבי היות ועדיין הוא בחזקת חף מפשע עד שתוכח אשמתו בבית המשפט.
אכן זו הנקודה. אבל שים לב כיצד אתה מכנה אושיות אחרות מהכנסת. לא שאני "מת" עליהן אבל בכל זאת...

aaa123

Member
ובכן. בנט הודיע היום אחר הצהריים לכתב ערוץ 20 .לא תקום ממשלת שינוי.
בעוד שבוע ייתם המנדט שקיבל הד'בע מהנשיא המבולבל.
חחחחחחחחחחחחחחחחחחח :-D
חחחחחחחחחחחח:-D
חחחחחחחח:-D
חחחחח:-D
חחחח:-D
חחחחחחחחח:-D
חחחחחחחחחחחחח:-D
אילו נתניהו היה מתפטר כבר מזמן היתה קמה ממשלה בראשות מישהו בליכוד ל4 שנים כי בנט וסער היו מצטרפים כך שבכל מקרה כל עוד לא קמה ממשלת שינוי נתניהו יכול למנוע אותה.

יש סיכוי סביר שאילו נתניהו היה רואה באמת שעומדת להיות מוקמת ממשלת שינוי אז הוא היה מתפטר כדי שתקום ממשלת ימין,ולכן אני במקום ימינה הייתי הולך לממשלת שינוי מתוך מטרה שנתניהו יתפטר,ואז יש שתי אפשרויות:
א)נתניהו מתפטר ,והמטרה של ממשלת ימין מושגת.
ב)נתניהו לא מתפטר,ואז יש 2 אפשרויות שבפועל יובילו לבחירות נוספות.
1)להצביע ברגע האחרון נגד הממשלה שכבר הסכמת להקים,ולהסביר שזה בסך הכל היה תרגיל כדי להקים ממשלת ימין אבל התרגיל לא הצליח.
2)להצביע בעד ממשלת שינוי אבל מיד אחר כך בהקדם האפשרי להפיל אותה וללכת לבחירות רק כדי שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה.

אני חושב שאפשרות 2 היא האפשרות שהכי מגדילה את הסיכוי להקמת ממשלה יציבה בראשות הליכוד,כרגע נתניהו מכשיל את הליכוד ומונע מהליכוד הקמת ממשלה,ואילו היה אכפת לו מטובת המדינה היה עוזב ונותן למישהו אחר בליכוד להוביל.

מאחר שלא אכפת לו מטובת המדינה(כמו שמוכח מהע אני גם לא רוצה אותו כראש ממשלה.

אילו נתניהו היה מתפטר כבר מזמן היתה קמה ממשלה בראשות מישהו בליכוד ל4 שנים כי בנט וסער היו מצטרפים כך שבכל מקרה כל עוד לא קמה ממשלת שינוי נתניהו יכול למנוע אותה.

יש סיכוי סביר שאילו נתניהו היה רואה באמת שעומדת להיות מוקמת ממשלת שינוי אז הוא היה מתפטר כדי שתקום ממשלת ימין,ולכן אני במקום ימינה הייתי הולך לממשלת שינוי מתוך מטרה שנתניהו יתפטר,ואז יש שתי אפשרויות:
א)נתניהו מתפטר ,והמטרה של ממשלת ימין מושגת.
ב)נתניהו לא מתפטר,ואז יש 2 אפשרויות שבפועל יובילו לבחירות נוספות.
1)להצביע ברגע האחרון נגד הממשלה שכבר הסכמת להקים,ולהסביר שזה בסך הכל היה תרגיל כדי להקים ממשלת ימין אבל התרגיל לא הצליח.
2)להצביע בעד ממשלת שינוי אבל מיד אחר כך בהקדם האפשרי להפיל אותה וללכת לבחירות רק כדי שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה.

אני חושב שאפשרות 2 היא האפשרות שהכי מגדילה את הסיכוי להקמת ממשלה יציבה בראשות הליכוד,כרגע נתניהו מכשיל את הליכוד ומונע מהליכוד הקמת ממשלה,ואילו היה אכפת לו מטובת המדינה היה עוזב ונותן למישהו אחר בליכוד להוביל.

מאחר שלא אכפת לו מטובת המדינה(כמו שמוכח מהע אני גם לא רוצה אותו כראש ממשלה.
למה שיתפטר?
אין שום סיבה שיתפטר.
במיוחד בגלל הלחץ של השמאל שיתפטר.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כי בלעדיו יש לימין 65 מנדטים ואיתו יש לימין 59 מנדטים ו-59 זה לא מספיק.
הוא בונה על זה שהוא יצליח להשיג את ההפרש. הוא לא יוותר רק כדי שהמפלגה תנצח והוא ייוותר בחוץ. מה לא ברור פה?

למעלה