זוגיות טובה ובריאה

דוגיתיי

New member
זוגיות טובה ובריאה

שלום לכולם! הייתי רוצה קצת חוות דעת או עצות על המקרה שלי..אז ככה: אני חודש אחרי לידה ושנה של נישואין (עוד פחות מחודש יהיה בדיוק שנה) התינוק ישן איתנו בחדר משום שאין לנו כרגע עוד חדר בבית וגם כי הוא נורא קטן ואני פוחדת לשים אותו רחוק ממני.. בעלי מתחיל להראות סימנים שאולי הילד נכנס בינינו ו`מפריע` לזוגיות שלנו.. הוא הרבה פעמים מדבר על היום שנוכל להשאיר את הילד אצל סבא וסבתא שלו ושאנחנו נבלה יום/יומיים בלעדיו..אני לא כ`כ מסכימה לזה אני קצת פוחדת להשאיר אותו אצל חמותי (הם גרים קרוב אלינו) או אצל כל אחד אחר אני לא ממש סומכת על הסביבה שלנו.. וגם להוציא אותו מהחדר נראה לי קצת מוקדם.. אז מה אתם אומרים? איך אפשר לשמור על זוגיות טובה ובריאה עם ילד (שאגב זה ילד ראשון) תודה רבה!

זוגיות מוצלחת

שלום רב! אני חושבת שזה עוד מוקדם שתשאירי את התינוק לבד כי הוא עדיין זקוק לך 24 שעות ביממה. איני חושבת שעלייך לפחד להשאיר את הילד אצל חמותך או אפילו אצל אמך כי אחרת באמת לא תמצאי זמן אישי לך ולבעלך(שהוא מאוד חשוב).נסי להסביר לו שאת עדיין לא מרגישה נכון לעשות ככה ושהילד עדיין זקוק לך אך את כן תעשי זאת בזמן הקרוב(אחרי שהילד יגדל קצת ושתרגישי נוח לעשות ככה)הילד לא צריך להרחיק בינכם אלא להיפך ,רק לקרב. חשוב מאוד לתת גם לבעת תשומת לב עלמנת שלא ירגיש שהילד "גונב" אותו ממך. אני מאחלת בהצלחה ואמח לעזור בכל בעיה/שאלה.

ק א סי

New member
זה לא פשוט להפוך מזוג למשפחה

לדעתי צריך שיחה ביניכם בה את תבהירי לו שהוא לא נדחק הצידה בגלל התינוק ושהכל כל כך טרי שצריך לתת זמן להתרגל למצב החדש. ודווקא כשהוא כל כך קטן קל יחסית לבלות יחד איתו. אפשר לצאת לבית קפה וכו'. לדעתי גם כמה שתתני לו יותר לטפל בתינוק ולבנות איתו קשר, התחושה שלו תשתנה.

למעלה