זוגיות וילדים

gil1968

New member
זוגיות וילדים

רציתי להתייעץ אני ואשתי נשואים כ 12 שנה יש לנו 2 ילדים ילדה בת 11 וילד בן 7 אני בן 42 ואשתי בת 37 חיי הנישואין שלנו בדכ טובים למעט מריבות רגילות כמו אצל כול זוג שננינו עובדים אני פחות שעות והיא יותר שעות אשתי מזה כמה שנים אך בצורה מסיבית לאחרונה מבקשת עוד ילד אני לא מעוניין בכך והנושא יוצר מריבות רבות אשתי מאוד מתוסכלת והמצב בניניו לא טוב הנושא עולה חדשות לבקרים יש לציין כי בטיפול בילדים אני יותר דומיננטי שכן אני חוזר מוקדם יחסית מהעבודה והיא חוזרת מאוחר יותר ואפילו מאוחר מאוד לעיתים עומס גדול נופל עלי בגידול הילדים כמו שיעורים הסעות לכול מיני מקומות הסעות לרופאים וכו אני ממש לא מעוניין בעוד ילד שכן אני יודע שזה יצור עומס כבד על המשפחה ועלי לי באופן אישי הדבר ממש לא חסר ראוי לציין כי לדעתי לי וגם לאשתי אין כול כך הרבה סבלנות לילדים מצד שני המצב כרגע כמו שכתבתי הוא לא טוב אני נמצא בדילמה גדולה האם להכנע לדרישותיה ולהביא ילד שאני לא רוצה ואולי אחכ יהיה בסדר אן לעמוד על דעתי מה שגם ילווה כנראה במחיר כבד אולי כדאי להתייעץ עם בעל מקצןע כלשהוא ? מחכה לחוות דעתך

dify

New member
הייתי הולכת לטיפול זוגי

ואני אסביר למה. כי כשקראתי את ההודעה שלך, לאט לאט עלתה בי השאלה למה?- למה היא רוצה עוד ילד? האם זה רצון בוער או סוג של מאבק כוח איתך? האם זה דרך להביא את הזוגיות לפירוק? האם זה כדי לוודא שיהיה משהו שידביק את הזוגיות לעוד כמה שנים? מה הפירוש שלה ל"להביא עוד ילד"? מה המשמעות מבחינתה? ואני אסביר למה הרגשתי ככה- קודם כל, לגיטימי בעיני שאנשים רוצים X ילדים, ולכן באופן כללי יותר מלגיטימי בעיני שאישתך רוצה עוד ילד. אבל, דווקא המידע הנוסף שכתבת גרם לי לתהות אם היא באמת רוצה עוד ילד או שהריבים על הנושא הזה מבטאים בעיה במישור אחר בזוגיות שלכם. כי אתה מתאר אישה שלא באמת נמצאית עם הילדים, ולא באמת סבלנית כשהיא כבר נמצאית שם. איכשהו, ואולי זה רק דימוי שלי, אדם שכל כך רוצה ילדים, הייתי מצפה, ינסה להוציא את המקסימום קודם כל מהיחסים עם הילדים שכבר יש לו- לא? לכן עלתה לי השאלה האם העניין האמיתי בינכם הוא בכלל הילדים, או שהילדים הם נושא לריב באופן גלוי על דברים אחרים שנמצאים מתחת לפני השטח- אולי הסירוב שלך מסמל את תחושת הבדידות שלך בזוגיות (אתה בעצם מגדל את הילדים ואישתך נעדרת רבות), אולי ההתעקשות שלה, מסמלת את הרצון שלה להוכיח שהיא קובעת ובעל המאה הוא בעל הדיעה? (אני באמת סתם זורקת כיוונים, אתה צריך לבדוק עם עצמך, ואולי עם מטפל, מה יושב אצלכם). ויתכן שזה גם קשור למשהו פנימי אצל אישתך. אולי היא אוהבת ילדים בעיקר כשהם מאד קטנים, ועכשיו כשהם גדלו היא מחפשת שוב את האהבה התמימה של תינוק שתלוי בך. אולי להביא ילד נוסף יגרום לה להרגיש עדיין צעירה, אולי בתפיסתה "נורמלי" זה להיות אמא ל3 ילדים וכד'... בכל מקרה, גם אם הרצון של שניכם לגמרי כנה ואמיתי, דבר אחד בטוח בעיני, אתם חייבים להחליט לגבי ילד נוסף מתוך הסכמה ורצון של שניכם. לכן אתם חייבים לפתוח ערוצי תקשורת, להבין אחד את השני, לוודא שנושא הילד הנוסף לא נועד להסתיר בעיות יותר גדולות שיש בינכם, ולהגיע להסכמה. אני מאמינה שיותר קל להגיע להבהרות כאלו אצל מטפל זוגי מקצועי ומיומן, ולכן, המלצתי, לאור זה שמדובר בנפש אדם נוספת, לכו ליעוץ. אישתך בת 37, ככל שהזמן יעבור היא תלחץ יותר מהנושא, ועלולה להביא ילד נוסף ללא הסכמתך, ואז כל הזוגיות עלולה להתפוצץ, או שהיא עלולה להגיע לגיל שאין בו יותר פוריות ולנטור לך לעד. על מנת לא לתת לזמן להלחיץ אתכם, לכו היום, תתחילו לטפל בבעיות היום וככה תדעו מה באמת אתם רוצים לפני שיהיה מאוחר מידי (לשני הכיוונים) המון בהצלחה!

ק א סי

New member
ללכת לייעוץ

זה לא ויכוח האם צריךלהחליף את הסלון או לעבור דירה. מדובר בגורם הכי מהותי שיכול להיות בזוגיות ובמשפחה. והאם אתה יכול להגיד בוודאות שאם תוותר, עם ילד נוסף הכל יהיה תקין ונפלא? לכן כדאי לחפור קצת יותר לעומק ולברר את הסיבות לרצון שלה ולהתנגדות שלך (אולי יש משהו מעבר לסיבות שפירטת שאפילו אתה לא מודע אליהן). ואז תחליטו יחד, והדגש על יחד, כך ששניכם תוכלו לחיות עם ההחלטה, בלי התמרמרות.

Netta79

New member
מסכימה עם הבנות מעלי ...

הדיון הזה "גדול" עליכם כרגע ... אי אפשר להחליט בנושא כל כך מהותי כשקיימים קשיים בזוגיות .

למעלה