זוגות מעורבים

fantom

New member
זוגות מעורבים ../images/Emo47.gif

יש לי זוג חברים שהוא נוצרי והיא יהודייה קראתי בעיון בפורום וראיתי שלא נותנים הרבה סיכויים לזוגות מעורבים תרשו לי לחלוק עליכם!!!!!!!!!!!! הזוג הזה זוג משמיים יש להם 3 ילדים נהדרים חיים חיי שלוה בונים עכשין בית חדש אוהבים ונאהבים הם חוגגים גם חגים יהודים וגם נוצרים והכל זה בדרך הסובלנות אז היו סובלנים וטובים

carolin

New member
Fantom ../images/Emo13.gif

מה שלומך?נחמד לשמוע ממך!דרך אגב מה מצבך הבריאותי? שאלה:הזוג הזה שהזכרת היא ישראלית?

זאת האמא

אנחנו כבר 20 שנה נשראים ומגדלים 3 ילדים והם כבר גדולים הילדונת זאת הבת שלי נכון אתה צודק הם יותר מתעמקים בבעיה מאשר בזוגיות.דרך אגב בעלי ערבי מוסלמי ואני יהודיה ולא החלפתי דת.נישאנו בקפריסין

carolin

New member
היי ../images/Emo6.gif

אני תמיד שמחה לשמוע על הצלחות שכאלו ולא משום שאני נמצאת במצב דומה אלא משום שזה יפה לראות איך אנשים עושים דברים שהם לא נורמה חברתית ועדיין להיות מאושרים
דרך אגב איפה הילדונת שלך?תגידי לה שהתגעגענו ואנחנו מחכים לשמוע ממנה!

זאת האמא

תספרי קצת על עצמך בתי סיפרה לי שאת נמצאת בהונגריה כיף לך! ותעשי מה שבראש של.דעי שכלם יתיחסו אליך כפי שאת מתיחסת לעצמך.הילדונת ששמה שירין מוסרת לך דש.

carolin

New member
היי...

על עצמי? טוב אז אני בת 21 מזל אריה מה שעושה אותי ואני אכן כזאת עקשנית מרדנית ואוהבת את החופש שלי. דרך אגב את המשפט:תעשימה שבראש שלך המצאו עליי
אני פה כבר שנה עד לזמן לא מוגבל. אני באמת נהנת פה מה שקשה להרבה אנשים להבין...
ספרי לנו עלייךועל בעלך?איך הכרתם?מה היו הקשיים ?איך התמודדתם? זה באמת מעניין אותי!במיוחד שהצלחתם לגדל ילדה מקסימה כמו שכבר הספקנו להכיר

אני חיה

לא כתבתי ממזמן כי הייתי עייפה כשחזרתי מהעבודה.. וגם היו לי מלא אימיליים שבהם השקעתי... חגים שמחים לכולם.. הניק שלי ילדונת למרות שאני לא ממש ילדונת ביום רביעי אני אהיה בת 19.. הייתי רוצה לדעת בני בנות כמה כולם אם זה אפשרי ומאיפה אתם? אני מחיפה... תרגישו טוב.. מתגעגעת תגידו רק דברי חוכמה..

~Gal~

New member
קרולין - אין סתירה בין לעשות דברים

שהם לא נורמטיביים ובין אושר. אם כבר אז להיפך. הרי רובנו לא היינו עושים משהו לא נורמטיבי "דוקא", כדי להרגיז את כולם (לפחות לא כאלה שכבר עברו את גיל ההתבגרות....) מי שעושה משהו שנחשב חריג, יוצא-דופן, שונה - זה בעיקר כי הוא מאמין שזה הדבר הנכון לעשות, גם אם לא המקובל. וזה בגלל שהדבר הזה גורם לו להגיש יותר טוב, יותר שלם עם עצמו, ובגדול -יותר מאושר.

carolin

New member
אולי לא הבהרתי את עצמי טוב.

כוונתי היתה :כאשר משהו עושה דבר שהוא לא נורמה חברתית ,לחברה קשה לקבל את זה ולכן תגובת החברה לא תהיה סימפטית היא תהיה קשה מעליבה וכו´,ולכן לאותו אדם יהיה טיפה יותר קשה ,כי למרות הכל הוא בן אדם עם רגשות ואפילו שהחברה פגעה בו הרי שמשם הוא בא .

~Gal~

New member
את צודקת

אבל אם המצב הוא כזה שתגובת החברה מקשה עד כדי כך, שהיא גורמת לכך שבני-הזוג אינם מסוגלים להיות מאושרים, ורק עסוקים בפגיעות ובהעלבות, אז באמת שאין טעם להמשיך בקשר כזה.

carolin

New member
גל את עושה לי חיים קשים ../images/Emo6.gif

אני מסכימה איתך שאם המצב גרוע עד כדי כך שהם לא יכולי להיות מאושרים אז זה חסר טעם. טענתי הים שבכל קשר כזה כשנתקלים בהתנגדות החברה הדבר מעיק,עד כמה שהזוג לוקח ללב ?זה כבר תלוי בעוצמת הקשר ואשיות בני הזוג... נו מה את אומרת עכשיו?הצלחתי להסביר את עצמי?

~Gal~

New member
כן ואין בינינו ויכוח ../images/Emo13.gif

ולכן לדעתי לא כל אחד יכול לעמוד בקשר כזה. אנשים מאד פגיעים, אנשים שחשוב להם מה חושבים עליהם, אנשים שלא יודעים להתמודד עם שינויים, או אנשים שלא יודעים להתפשר - אינם מסוגלים לקיים קשר כזה בצורה בריאה.

~Gal~

New member
לא אבל מצחיק שאת שואלת

בדיוק בערב כיפור ישבתי עם קרובי-משפחה ובת-דודתי סיפרה שהיא קוראת את הספר עכשיו, וסיפרה על מה הוא...
ואגב, מישהו קרא את הספר "באדולינה"

~Gal~

New member
היי פאנטום ../images/Emo13.gif

קודם כל אני חייבת לציין שאני מסכימה עם כל מילה שלך. דבר שני - דוקא עד עכשיו רוב הדוברים כאן תומכים בעניין, ומיעוט קטן בלבד טוען שאין הרבה סיכויים לזוגות מעורבים. ברוך הבא לפורום ומאחלת לך רק טוב והחלמה מהירה (גם אני יודעת שאתה הוא ה"פאנטום" המדובר מהפיגוע בתאומים, קראתי את הכתבות וגם חלק מהודעותיך כאן בפורומים השונים של
. ונהדר לדעת שאתה איתנו
)

fantom

New member
תודה רבה ../images/Emo47.gif

אני אתכם לנצח דבר לא יפסיק אותי חוץ אוליי ממנהלי הפורומים דרך אגב הזוג שאני מכיר היא ישראלית ואפילו חיים בארץ חקלאים

RUT777

New member
זוג מעורב

אתה לא חייב להסכים איתי, אבל לדעתי זה שהגבר נוצרי והאשה יהודיה, מקל מאוד על הקשר שלהם ועל החיים שלהם בארץ. כיוון שהילדים נחשבים יהודים. אני באופן אישי לא קונה כל כך מהדת שלנו אני חושבת שהיא לא סובלנית, שהיא לא וותרנית ואולי רק עשו ממנה משהו שהיא לא אמורה להיות. (יותר מידי הגבלות לא הגיוניות). אבל זו המדינה שאנו חיים בה וזו המציאות. אני מאמינה שאם הזוג היה הפוך הוא יהודי והיא נוצריה היה לזוג הזה קצת יותר קשה בחיי היום יום.

הצעדן

New member
רק הערה קטנה ../images/Emo96.gif

הבעיה אינה הדת אלא הממסד הדתי שקפא על שמריו ונעשה שמרני וקטנוני. עד לפני מספר מאות שנים היהדות היתה דת פתוחה ומתקדמת יחסית לסביבתה. כשהסביבה נפתחה ונעשתה יותר חופשית הדת דווקא התקשחה והסתגרה. ההסתגרות אינה מחוייבת המציאות. אפשר, למשל, לראות שיש הבדל מאד גדול במנטליות של הממסד הדתי היהודי בארץ ובחו"ל.

למעלה