זה קרה לפתע. זה קרה בחשכת הלילה.

shamoo

New member
זה קרה לפתע. זה קרה בחשכת הלילה.

אנשים טובים, הושיעו! הצילו! משהו מסריח בממלכת דנמרק! התעוררתי בוקר לגלות שהמחשב היקר שלי הכריז על סכסוך עבודה ולא נתן לי התראה של שבועיים כמקובל. הוא אמור היה לעבוד כל הלילה, אבל מסיבה לא מוסברת (אולי היא תהיה מוסברת אחרי שנסיים פה...) בבוקר הוא הראה לי את המסך השחור הזה של הדוס, זה שרואים באתחול המחשב. הפקודה האחרונה שהוא ביצע באתחול היא: Verifying DMI Pool Data ואז הוא דרש משהו חדש שעדיין לא הזדמן לי לראות אותו מבקש: NTLDR is missing Press Ctrl+Alt+Del to restart עשיתי כבקשתו, אך המלעון המשיך בשלו: הוא עדיין סבור שנעלם לו ה-NTLDR ומתעקש על כך שיש לאתחל אותו ע"י צירוף מקשים. האם הבעיה סבוכה? האם יש פתרון? מי רצח את ג'ימי הופה? AMD Athlon +1900 WIN XP SP2 512 RAM

shamoo

New member
ושמתי לב שיש דרך לבקש עזרה פה, אז..

דחוף!!! דחוף11111111 חחחחחח פפפפפפפ באמאש'כם אתם חייבים לעזור לי מיד! עולמי קורס חיי אינם חיים רמת הדחיפות פה שונה בתכלית מכל רמות הדחיפות של כל בעיה אחרת שעלתה אי פעם כבעיה בכל תולדות המחשוב ובטח שבכל תולדות הפורומים השונים לתמיכה טכנית בעולם!!! אם לא תענו לי תוך 2 וחצי שניות יגיע סופו של היקום כפי שאנחנו מכירים אותו!!!!!

קרה לי אתמול גם

במהלך תיקון מחשב בלילה קרתה לי אותה תקלה אחרי האיתחול פשוט נכנסתי לביוס והחזרתי אותו למצב דיפולטיבי (default)

shamoo

New member
אותה תקלה בדיוק?

עם אותה הודעת שגיאה? כי ניסיתי לעבור לברירת המחדל וזה לא עוזר. ההודעה חוזרת. quiet251: במאמר אליו הפנית יש כמה וכמה בעיות ואני לא יודע איזו בעיה זו. ניסיתי שני פתרונות: 1. תיקון MBR. זה לא עזר. 2. תיקון boot.ini. פה אני לא מצליח לעשות כלום כי אני לא יכול לעקוב אחרי ההוראות שלהם - אני לא מצליח להעלות את Windows Recovery System. הם אומרים שאני צריך להקיש R במסך אתחול חלונות - אבל אין לי דרך להגיע אל המסך הזה. יש רעיונות נוספים?

אותה תקלה בדיוק

אני אתמול החלפתי זיכרון למחשב כלשהו ושיניתי הגדרות בביוס לאחר שההודעה עלתה לי החזרתי את הביוס למצב דיפולטיבי פתחתי שוב את המארז הוצאתי את הזיכרון והכנסתי מחדש עברתי שוב על כל החיבורים של הדיסק הקשיח ווידאתי שהם ממוקמים במקומם כל זאת כשהמחשב לא בחשמל ואז הפעלתי את המחשב והוא עלה רגיל

shamoo

New member
ניסיתי את עצתך וזה לא עזר

פירקתי את הדיסקים הקשיחים וחיברתי אותם שוב. (א) וידאתי שהג'אמפרים נכונים (מאסטר+סלייב לראשי, סלייב למשני) ושהראשי הוא בקצה כבל ה-IDE. (ב) עשיתי אותו דבר גם לכוננים האופטיים (DVD ראשי, CD משני). (ג) ווידאתי שכבלי התקשורת שלהם מחוברים נכונה ללוח (קשיחים ל- IDE 0 אופטיים ל- IDE 1). החמצתי משהו?

הזיכרון

תוציא תנקה עם מטלית בד ללא סיבים ותחזיר תחזיר את הביוס לדיפולטיבי במידה וכל אלו לא עוזרים תחזור לפה

shamoo

New member
המצב החמיר

עשיתי מה שאמרת. מיד כשניסיתי להעלות את המחשב מחדש הוא החל לצפצף צפצופים של שניה כל שתי שניות דרך הרמקולים וכחמש שניות אחרי ההפעלה הוא החל לצפצף צפצופים תכופים וקצרים - כמו סירנה של רכב הצלה. בנוסף לכך המסך לא עובד (לא רואים כלום על המסך). אני זוכר את הצפופים האלה מבעיות חומרה שהיו לי במחשב אז שוב הוצאתי את כל הניתן להוצאה, ניקיתי מגעים והחזרתי ועדיין הצפצופים קיימים. מה עכשיו?

shamoo

New member
טעות שלי

הצפצופים האלה לא היו בבעית חומרה, אלא כשהייתה בעיה עם ה-Bios. ניסיתי לאתחל אותו (עם הג'אמפר של ה-cmos), אבל גם זה לא עוזר. אני מתחיל להיות מודאג...

תקשיב

אתה מבצע פעולות שאתה לא צריך לבצע פתח את המארז בלי לחץ ובלי בהלה כי כשאתה לחוץ אתה לא תבמע כמו שצריך תוציא את הזיכרון בעדינות ותחזיר חזרה לסלוט אחר במידה והכרטיס מסך לא ON BOARD תוציא את הכרטיס מסך נקה את המגעים בעדינות ותחזיר חזרה כנס לביוס תחזיר את הביוס למצב דיפולטיבי ואז נראה אל תאתחל את הביוס ואל תעשה כלום תחזור לפה וספר מה קרה

shamoo

New member
אני לא יודע למה אתה חושב

שבצד הזה של המקלדת יש לחץ. היות וטקסט כתוב הוא חסר רגש, הקורא יכול לתת לו פרשנויות שונות. לרוב זו השלכה של הקורא (אתה) על הטקסט. האם אתה לחוץ? להלן הפעולות שעשיתי עוד לפני הודעתך: (א) זכרון. הוצאתי, ניקיתי והחזרתי חזרה לסלוט אחר. (ב) כרטיס מסך. כנ"ל חוץ מהסלוט האחר. (ג) כוננים קשיחים. פירטתי כבר. (ד) כוננים אופטיים. כנ"ל. (ה) Bios. העברתי לברירת המחדל. המצב כעת: המחשב כבוי. לחיצה על כפתור ההפעלה "מתניעה" את החשמל ויש פעילות מעבד מאוורר וכוננים. אבל המסך נשאר כבוי ומהמחשב עולים צפצופים. וראה הודעתי לעיל ("המצב החמיר") לפירוט מלא של התופעה.

הצד הזה לא בלחץ ...

פרט בבקשה ממה הבעיה התחילה מבלי לחסוך בפרטים ואילו פעולות ביצעת לפני הפנייה פה לפורום

shamoo

New member
כפי שתיארתי בהודעתי הראשונה

קמתי בבוקר למראה מסך האתחול של המחשב שבתחתיתו ההודעה הבאה: NTLDR is missing Press Ctrl+Alt+Del to restart הפקודה האחרונה שהוא ביצע באתחול היא: Verifying DMI Pool Data ניסיתי לאתחל שוב, אך המצב חזר. לפני הפניה לפורום לא ניסיתי כלום כי זו בעיה לא מוכרת לי.

shamoo

New member
התפתחות מעניינת בפרשה

יש לי Boot CD של Hiren. ניסיתי להפעיל אותו ולעבוד עם כלי מערכת שונים כדי לטפל בבעיה (שאני עדיין לא יודע מהי...) אחד מכלי המערכת שיש תחת הכותרת "NTFS Tools" הוא "EditBINI 1.01" וכשהפעלתי אותו הוא מאפשר לבחור את הדיסק הקשיח עליו יושבת חלונות ואת המחיצה המתאימה וכשבחרתי הוא כתב את הודעת השגיאה הבאה: Unable to open the file. האם זה אומר שאין בכלל קובץ Boot.ini במחיצה הזו? אם זה אכן כך, מה עלי לעשות? מה זה קובץ Boot.ini בכלל?!

pcdoctor

New member
קצת סדר... בבלאגן ברשותכם

1. ההודעה הראשונה מדברת על היעדרו או דפיקותו של קובץ ה ntldr .חילוצו מתיקית I386 שבדיסק הווינ אמור היה לפתור לך הבעיה. 2. אפשרות שנייה שניתן היה לנסות , ולא כ"כ בטוח שהייתה צולחת, הוא לעלות ב F8 ולבחור ב לאסט קנו גיד קונפיגוריישן. 3. הכי פשוט היה לעלות כסלייב ,ולהעתיק הקובץ ממערכת הפעלה תקינה, ועל הדרך לבצע סורק הדיסק לדיסק הקשיח הסורר. 4. לא מבין למה הסתבכתם עם ביוס. 5.בהצלחה.

shamoo

New member
מה שהתכוונת להגיד הוא

"קח את הדיסק הקשיח למחשב של חבר, העלה אותו שם והעתק את הקובץ מ(לא יודע איפה) ל(לא יודע איפה)"?

ghost7

New member
סתם תהיה

אם יש את דיסק ההתקנה, אז לא יותר קל להעזר ב fixboot?

pcdoctor

New member
פיקס בוט לא בהכרח יעזור

צריך לעשות אקספנד לקובץ מתיקיית i386 שבדיסק. וזה גם מה שכתבתי בסעיף 1 "1. ההודעה הראשונה מדברת על היעדרו או דפיקותו של קובץ ה ntldr .חילוצו מתיקית I386 שבדיסק הווינ אמור היה לפתור לך הבעיה." ... אבל.. היות ובתוך עמי אני חי , ויודע שלא לכולם יש דיסק בבית... נתתי אופאציה שנייה.

למעלה