זה נכון שאסור לאכול סלק אדום מבושל

אוריתי1

New member
זה נכון שאסור לאכול סלק אדום מבושל

בהריון? חברה שלי באה היום וראתה אותי אוכלת סלק אדום שבושל........ הזהירה אותי שזה עלול לגרום לצירים??? האומנם????????????? אני לא יודעת מה קורה לחברות שלי בזמן האחרון..... לכל אחת אמונה אחרת ואני נלחצת מכל מילה
מישהי יודעת אם זה נכון?

סלק עושה צירים????

אורית, סלק מבושל עושה פעולת מעיים מעולה למי שסובל/ת מעצירות בכלל, וכמובן בהריון בגלל כדורי הברזל, ואת זה אני אומרת לך רק מניסיון. סלק מבושל לא רק עוזר אלא גם בריא מאד!!! יש בו המון ברזל משל עצמו!!! הייתי ממליצה לך לא רק לאכול את הסלק כשהוא מבושל, אלא גם לסנן את המים שבהם בושל הסלק ולשתות אותם. זוהי מנת בריאות שאין כדוגמתה. לבריאות! אמא של רעותי.

אוריתי1

New member
אמא של רעותי...... תודה על התשובה

בהחלט נשמע לי הרבה יותר הגיוני ממה שאמרה החברה
רק בריאות ושוב תודה אוריתי

עוד שאלות על אוכל וגם מחפשת ../images/Emo91.gif

זה נכון שאסור לאכול סושי? וקרמבו (בגלל הביצים)? בכלל, מה באמת אסור???????? ולגבי ההמלצה - מחפשת רופא טוב בכללית באזור רחובות. אם יש מישהו שממליצים לי עליו ואני מתקשרת למרפאה, יכולים להגיד לי שהוא מלא או שאי אפשר להתקבל אליו? תודה ליאת

באופן עקרוני מומלץ לא לאכול

בשרים/דגים/ביצים שלא בושלו עד הסוף, והסיבה היא שיש סיכוי (נמוך מאד!!!) להדבק במחלה שנקראת טוקסופלסמוזיס. בתחילת ההריון את עוברת מספר בדיקות וביניהם בודקים האם את מחוסנת מפני המחלה הזו (או חו"ח חולה בה). זו אותה מחלה שעוברת דרך הפרשות של חתולים. זה נדיר שתהי מחוסנת מכיוון שהמחלה די נדירה. אז שימי לב שאם את רגילה לאכול כל חייך סושי, קרמבו, ביצים רכות, בשר מעושן, סלמון וכו' ועוד לא נדבקת, אז הסיכויים באמת נמוכים. אני לא מחוסנת ודי נזהרת, אבל אני חייבת להודות שחטאתי באכילת כריך סלמון פעמיים. ומה זה בא לי דג מלוח!!! בהריון הקודם לא ידעתי עד כמה זה נדיר ונזהרתי אפילו מאכילת פירה בחדר אוכל כי לא ידעתי האם שמים בו ביצים. רחל

מתי11

New member
סושי ודג מלוח - ../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif

חודשיים אכלתי כל יום
מלוח אחד-עם כמות מלח כזו אין סיכוי לחיידק כל שהו לשרוד סושי-מיאמיייי,מתה על זה אבל לא מזמינה את המנות עם דג החי(טוב ,נו,פעם חטאתי ובכיייףףף,חתיכה אחת עם טונה אדומה) אוי אני מזה רעבה
מתי

Anu

New member
כל השליש השני אכלתי לפחות קילו סלק

בשבוע. פשוט התאהבתי בסלט סלק של אמא שלי ולא קרה לי כלום מזה. באמת יש בזה הרבה ברזל. המשך הריון קל וכייפי!

Anu

New member
מבשלים קילו סלק קלוף

(אם אניי זוכרת נכון זמן הביישול הוא בערך כמו זה של תפוח אדמה) לאחר הבישול נותנים לסלק להגיע לטמפ' החדר. מגרדים את הסלקים בפומפיה עבה. מוסיפים מיץ מלימון אחד (אפשר יותר או פחות לפי הטעם) וכף סוכר לבן. זהו, מאוד פולני וטעים טעים

הצעת ייעול לבישול הסלק!

כדי לקצר את זמן הבישול, רצוי לבשל את הסלק בסיר לחץ. הערכה שלי: זמן בישול של כ-30 דקות לאחר שהסיר החל לרתוח. כמובן לאחר כיבוי האש צריך להשאיר את הסיר שיתקרר ולפתוח ב ז ה י ר ו ת !!! ועוד דבר, אני הייתי מבשלת את הסלק כשהוא בקליפתו, ככה אמא שלי מכינה. לאחר פתיחת סיר הלחץ, הקליפה יורדת בקלות וממש חבל על כל המאמץ בקילוף. בתאבון! אמא של רעותי.

לימי5

New member
לא שמעתי על איסור כזה ואני אוכלת

כמויות של סלק . בהריון הקודם גם אכלתי דג מלוח כי כעת מידי פעם. אני לא יכולה לוותר על זה. נראה לי מוגזם כל האיסורים האלה, צריך לאכול מה שאוהבים ולא בכמויות. כך גם אני שומרת והפסקתי עם סוכרזית שידוע בכלל שזה לא בריא והנה דיאטנית אומרת לי שאפשר 2 כוסות דיאט ליום אז?

למעלה