זה מה שקיבלתי ואין לי מושג איפה

פורתא

New member
זה מה שקיבלתי ואין לי מושג איפה

בין עפולה לנצרת. דרך עגלות ממלחמת עולם ראשונה למישהו יש רעיון?

אני נוטה להניח שהמיקום לא נכון

הנחל בתמונה עם גשר הקשתות עשוי להיות או נחל הקישון או נחל חרוד, שניהם אינם בין עפולה לנצרת. (הנטייה שלי יותר לכיוון של נחל חרוד בשל נוף הגבעות שאינו שונה כל כך מנוף הגבעות שנותרו לא בנויות/מעובדות צפונית לנחל חרוד, ולמיטב הבנתי שונה מהותית מהנוף באזור הקישון גם במלחמת העולם הראשונה).

פורתא

New member
קישון

אני מניחה שאתה מתכוון לגשר שומאכר על הקישון? לא מתאים באמת. לא היה מבנה גדול כ"כ לידו. נחל חרוד? איפה?

כאן לא אוכל לסייע

לא טיילתי מספיק לאורך הנחלים הללו, וגם אין לי מפות היסטוריות (אני מניח שמפת ה- PEF יכולה לסייע רבות, במיוחד המהדורה השנייה של 1917). אולי משה מאירי כתושב האזור, או מאיר שפירא - שנפקד זה זמן רב מהפורום - יוכלו לעזור?

hevel

New member
הגשר בב"ש יותר גבוהה נראה לי...

יכול להיות שזה ליד חבל הבשור באיזור של פארק אשכול? כי ראיתי גשרים עותמאנים דומים שם...

ש מים

New member
לי זה נראה חלק מן האמה הרומית

מעל נחל התנינים, ליד ג'סר זרקא (בימים טובים יותר...).

פורתא

New member
אני באמת לא יודעת איפה צולמה התמונה

נראה לך שיש כזה גשר ומבנה מסיבי בנחל יששכר?!

גשרים קדומים

אני מציע שתיכנס לפורום:תחבורה ציבורית (בתפוז) ותבקש שם תשובה ממאיר שפירא או מחבריו.

ניסוי פיענוח התמונות

התמונה הראשונה לא יכולה להיול הגשר על הקישון ליד טיבעון וזה בגלל שבמונה רואים שאמצע הגשר הרוס וביוקנעם הגשר שלם. בקשר לתמונה השנייה - אנחנו רואים מים זורמים ובאמה ליד ג'אסר אין נחל זורם, והבנייה של הגשר בתמונה שונה מכול שאר האקוודוק שנפרס מג'אסר לכיוון פנים הארץ. אכן מאוד יכול להיות שזה הגשר של באר שבע אף על פי שהוא נראה נחוך מהגשר הנוכחי, מה שכן רואים לפי הגודל המסיבי שזה שימש לרכבת מה שאומר שזה מהתקופה העותומנית.

למעלה