זה לא כל כך asp אבל...

• פותח הנושא chup
  • פורסם בתאריך

chup

New member
זה לא כל כך asp אבל...

עשיתי דף של סגנון פשוט ונחמד,וקישור בכל דף לאותו דף סגנון. נתקלתי ב-2 בעיות שאני פשוט לא מצליחה להתגבר עליהם ואני ממש חייבת עזרה. א-הגדרתי תגית כלשהי עם סגנון של גודל כתב 12px (קראתי לה H1)והגדרתי תגית של body עם אותו גודל כתב. כשאני לא כותבת כלום הטקסט שיוצג הכתב יוצא די גדול וכשאני שמה את התגית השניה שהגדרתי (שהיא עם אותו סגנון בדיוק) הכתב יוצא בגודל הרצוי. לכן לא ברור לי למה הbody יוצא גדול יותר ממה שצריך. בנוסף בעיה שניה-כשאני משתמשת בתגית של הכתב בגודל 12px הטבלה פשוט "קופצת" זאת אומרת הגובה של כל תא נהיה גדול (גם אם אני מגדירה גובה מסוים) וכך נוצר רווח גדול בין שורה לשורה. האם הבעיה מוכרת למישהו? מה עושים? האם יש אפשרות להגדיר סגנון לטבלה-ואיך? מממש תודה.

calm

New member
יש אפשרות שתוכלי להדביק את

שורות ה class האלו ולהראות אותם?

chup

New member
בהחלט. תודה.

<STYLE> BODY { FONT-WEIGHT: 200; FONT-SIZE: 12px; COLOR: #003366; FONT-FAMILY: ´Arial (Hebrew)´, David } H1 { FONT-WEIGHT: 200; FONT-SIZE: 13px; COLOR: #04386b; FONT-FAMILY: ´Arial (Hebrew)´, David } </STYLE>​
זה זה.

calm

New member
נסי את זה

על מנת לקבוע סוג עיצוב עבור תג מסוים כתבי את התג ואז נקודה ואז מילה נוספת, לדוגמה: h1.className ואז את העיצוב. על מנת להפעיל את העיצוב על התג כיתבי class=className. אני לא בטוח אם ניתן להכיל עיצוב על הדף דרך התג של body.

calm

New member
דבר נוסף

פתאום שמתי לב שיש ´ מסביב ל Arial (Hebrew)´. למה?

rmarko

New member
אפשר גם לראות את ה- html?

פשוט לא הבנתי לגמרי את שתי הבעיות שלך. יותר מדי חזרות על המילה תגית

orimagic

New member
לתגית <H1> יש margin אוטומטי

שמתלווה אליה, לכן לא כדאי לך להשתמש בה בתוך טבלה, אז או שתצטרכי לבטל לה את המרג´ינים או לשנות לתגית span למשל עם class כלשהו. גליונות סגנון אמנם מעבירים תכונות בירושה, ואם כתבת גופן מסויים בBODY זה אמור לעבור לשאר, אבל זה משום מה, לא תמיד עובד, לכן מומלץ להשתמש בהגדרות יותר ספציפיות. באתר הזה מצאי הסברים מצויינים לכל נושא הCSS. באנגלית אמנם, אבל גם CSS כותבים בשפה ההיא.

למעלה