זה היה צריך להיות כאן

JacobLevin

New member
זה היה צריך להיות כאן

http://www.tapuz.co.il/TapuzForum/main/Viewmsg.asp?forum=652&msgid=101835703

Bikei1

New member
../images/Emo207.gif שאלה למומחי ירושלים

פעם היה מקובל לעשות סיבוב לילי על חומות העיר העתיקה (היינו נוהגים לעשות זאת לפחות פעם בשנה). שתי שאלות: 1. עד כמה אזור העיר העתיקה פתוח לקהל, גם ברמה הפורמאלית
וגם בתחושת הבטחון האישית? 2. אם סיבוב כזה הוא באמת אפשרי בימינו, האם יש טעם לקחת בכלל אופניים או שמומלץ הפעם להשאיר אותם בבית ולהסתפק בזוג רגליים על קרקע מוצקה? תודה לעונים באשר הם
. ולוין קראתי את הסיכום שלכם באתר וראיתי את התמונות, מוכרחה לאמר שבתור אחת, שרכיבת אורבן בדר"כ לא ממש עושה לה את זה, הפעם האורבן הזה דווקא עשה לי חשק אדיר (אולי זה סינדרום ירושלים
) ... אז תודה. אבינועם אתה שומע
... יש לך חומר למחשבה
.

doronline

New member
דעתי האישית (ואני לא מומחה)

מבחינה פורמאלית - העיר פתוחה לקהל. מבחינת הרגשה - איש איש והרגשתו. אני מסתובב על אופניים בעיר העתיקה ורואה לא מעט חבר'ה דתיים שם. חברים שלי טוענים שאינם מרגישים בטוחים. לגבי אופניים מול הליכה - יש קסם מיוחד בלרכוב במסלולי ההליכה: אתה רואה יותר ועדיין יכול להתעכב באטרקציות, ומקבל לא מעט תגובות חיוביות מהסובבים - וחלק בלתי נפרד מהעיר זה התושבים, בהצלחה, ותזמינו את הירושלמים לרכוב איתכם - זה תמיד נחמד דורון

batam1

New member
חומות העיר העתיקה

ללא אופניים, כמובן. נהנה ללכת מדי פעם - מאפשר מבט מלמעלה על רחובות העיר העתיקה. מניח שמספק גם את תחושת ההצצה... רכיבה בעיר העתיקה - לא רואה בעיה, פרט לסיכון ההתנגשות בהולכי הרגל. התיירים חזרו לעיר, והרחובות עמוסים.

JacobLevin

New member
סינדרום ירושלים

הצילום של "החייל" בוצע בסיור לילי רגלי מאיזור שער יפו לשער ציון. תמונה דומה, קצת מרחוק ניתן לראות מהפינה הצפון מזרחית של ימין משה. על החומה רק סיור רגלי. בטחון/בטיחות - באמת עניין אישי, לגבי הרכיבות, הן היו ליליות כשהעיר ריקה, לטעמי יותר נעים/בטוח מאשר בצפיפות של השוק באמצע היום בזמן סיום תפילה של דת כזו או אחרת. עד כמה שאני מבין העיר גם מרושתת במצלמות, אז לחייך כל הזמן
אה, דבר אחרון, גם לי אורבן לא עושה את זה, זה היה אורבן תרבותי של אנשים מיושבים. זה גם מקום מגורים ואמצע הלילה. ודבר אחד אחרי אחרון, סינדרום ירושלים הביא אנשים למקומות לגמרי לא צפויים, כדאי שתטפלי בנושא מהר

Rebeccan

New member
ירושלים ביום או בלילה, ביום וגם בלילה

חומות - מומלץ רק המסלול שבין שער יפו ועד שער ציון או עד לשער האשפות הקטע בכיוון השני לא תמיד בטוח, רצוי להגיע מצויידים בקבוצה ואפילו עם נשק לגבי רכיבה לילית - לא פעם רואה את הרוכבים בסמטאות השוק - בלילה הכל סגור וכייף לרכוב בתוך העיר העתיקה אין בעיית ניוד באופניים בלילה תהנו

Rebeccan

New member
אגב - חומות בלילה, רק בקבוצה

ורצוי לתאם כמובן מראש

למעלה