זה ביבי או יאיר

מצב
הנושא נעול.

Harrington

Well-known member
מנהל
על שירות צבאי, זאת לא הייתה עמדת הרוב כאן שמה שחשוב הוא עצם השירות ולא איכות/סוג השירות? כשלעצמי אעדיף יהודי שיושב ולומד תורה מאשר אחד שמבזבז את השירות על כתיבה באיזה מגזין (זה היה שונה אם המגזין היה נחוץ להעלאת המורל בקרב החיילים כמו בזמן מלחמה ל"ע).

לגבי השכלה, אמנם אני מסכים שהשכלה אקדמית מרחיבה את הדעת (כך גם השכלה תורנית אגב, להבדיל). אבל אני לא חושב שמי שאין לו השכלה כזאת הוא בהכרח מנהיג גרוע יותר או טוב פחות ממנהיג שיש לו תארים אקדמאיים. מבחינה זו, לפיד יכול להתאים בדיוק כמו נתניהו מבחינתי.

כלכלה ויחסי חוץ לומדים עם הזמן. הדברים הרשומים כאן לא פוסלים מבחינתי. כנ"ל לגבי "הישגים אחרים". ההישגים הרשומים כאן ע"ש נתניהו הם הישגים שהתפקיד איפשר לו להשיג. בהחלט כל הכבוד לו על כך, אבל לא שייך להשוות זאת למי שעדיין לא כיהן בתפקיד. הגדר אגב, נבנתה ביוזמת כצל'ה מהמפד"ל או האיחוד הלאומי. אמנם תחת נתניהו, אבל הוא בכלל התנגד בהתחלה.

לגבי אירן, זאת בהחלט נקודה חשובה. היא אחת הבודדות כאן שרלוונטית בעיני. היא גם גדולה יותר משורה אחת בלבד. היא משקפת עמדה שונה. האחת, עמדה לפיה מדינת ישראל צריכה להיות עצמאית ולשמור על עצמאיותה בכל הנוגע להתמודדות מול הגרעין האירני. רק ישראל צריכה לקבל את ההחלטות שטובות לה, בין אם העולם מסכים עם זה ובין אם לאו. העמדה השניה מייצגת השקפה לפיה אפשר לסמוך על האירנים כשחותמים איתם על הסכמים, ושאנחנו צריכים להימנע מלהיכנס ראש בראש עם מעצמות על שסבורות אחרת מאיתנו בנושא. השוני בין שתי השקפות אלו הוא שוני הרבה יותר גדול מרק תמיכה או התנגדות להסכם הגרעין.

שמלת תחרה1

Well-known member
על שירות צבאי, זאת לא הייתה עמדת הרוב כאן שמה שחשוב הוא עצם השירות ולא איכות/סוג השירות? כשלעצמי אעדיף יהודי שיושב ולומד תורה מאשר אחד שמבזבז את השירות על כתיבה באיזה מגזין (זה היה שונה אם המגזין היה נחוץ להעלאת המורל בקרב החיילים כמו בזמן מלחמה ל"ע).

לגבי השכלה, אמנם אני מסכים שהשכלה אקדמית מרחיבה את הדעת (כך גם השכלה תורנית אגב, להבדיל). אבל אני לא חושב שמי שאין לו השכלה כזאת הוא בהכרח מנהיג גרוע יותר או טוב פחות ממנהיג שיש לו תארים אקדמאיים. מבחינה זו, לפיד יכול להתאים בדיוק כמו נתניהו מבחינתי.

כלכלה ויחסי חוץ לומדים עם הזמן. הדברים הרשומים כאן לא פוסלים מבחינתי. כנ"ל לגבי "הישגים אחרים". ההישגים הרשומים כאן ע"ש נתניהו הם הישגים שהתפקיד איפשר לו להשיג. בהחלט כל הכבוד לו על כך, אבל לא שייך להשוות זאת למי שעדיין לא כיהן בתפקיד. הגדר אגב, נבנתה ביוזמת כצל'ה מהמפד"ל או האיחוד הלאומי. אמנם תחת נתניהו, אבל הוא בכלל התנגד בהתחלה.

לגבי אירן, זאת בהחלט נקודה חשובה. היא אחת הבודדות כאן שרלוונטית בעיני. היא גם גדולה יותר משורה אחת בלבד. היא משקפת עמדה שונה. האחת, עמדה לפיה מדינת ישראל צריכה להיות עצמאית ולשמור על עצמאיותה בכל הנוגע להתמודדות מול הגרעין האירני. רק ישראל צריכה לקבל את ההחלטות שטובות לה, בין אם העולם מסכים עם זה ובין אם לאו. העמדה השניה מייצגת השקפה לפיה אפשר לסמוך על האירנים כשחותמים איתם על הסכמים, ושאנחנו צריכים להימנע מלהיכנס ראש בראש עם מעצמות על שסבורות אחרת מאיתנו בנושא. השוני בין שתי השקפות אלו הוא שוני הרבה יותר גדול מרק תמיכה או התנגדות להסכם הגרעין.
בקיצור מצביע לנתניהו?
או עדיין מתנדנד?

Harrington

Well-known member
מנהל
בקיצור מצביע לנתניהו?
או עדיין מתנדנד?
עוד לא החלטתי. כפי שכתבתי לפני מספר שבועות, נטיית ליבי היא למפלגת הציונות הדתית. זה לא השתנה. אבל טרם קיבלתי החלטה סופית (למעשה שום דבר לא השתנה מאז שפתחתי שרשור מיוחד בעניין). הצבעה לנתניהו היא בהחלט אפשרות מבחינתי. אבל כרגע הוא לא במקום הראשון בסדר העדיפויות שלי.

דיברגנט חדש

Well-known member
כשלעצמי אעדיף יהודי שיושב ולומד תורה
ברור, תעדיף את ליצמן לראשות הממשלה :D
אבל לא שייך להשוות זאת למי שעדיין לא כיהן בתפקיד
שניהם כיהנו בתפקיד זה כשרי אוצר.
השוני בין שתי השקפות אלו הוא שוני הרבה יותר גדול מרק תמיכה או התנגדות להסכם הגרעין
אחד משליך על השני.

Harrington

Well-known member
מנהל
ברור, תעדיף את ליצמן לראשות הממשלה
ליצמן למקרה שאינך מעודכן, ראשית לא מועמד לראשות הממשלה ושנית עובד לפרנסתו ולא מעביר את חייו בלימוד תורה (מניח שהוא מצטער על כך, אבל זה לא הדיון). כאילו, בתור הצחקה והגחכה זה נחמד, אבל מעבר לכך אין הרבה באמירתך זו.
שניהם כיהנו בתפקיד זה כשרי אוצר.
איזו באסה שדיברנו על תפקיד ראש הממשלה.
אחד משליך על השני.
מן הסתם.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל

וואייי וואייי הרינגטון מעדיף ראש ממשלה שישב ללמוד תורה מאשר ינהל את ענייני המדינה מצדיעה לך חביבי:)

Harrington

Well-known member
מנהל
וואייי וואייי הרינגטון מעדיף ראש ממשלה שישב ללמוד תורה מאשר ינהל את ענייני המדינה מצדיעה לך חביבי:)
הממ... זה לא בדיוק מה שאמרתי. למעשה, זה אפילו לא קרוב :).
ברור שיש צורך בראש ממשלה שינהל את ענייני המדינה. אם לפני שהגיע לתפקיד זה למד תורה או עבד כשק"מיסט ומכר טוויסט ב4 ש"ח לחיילים רעבים בקריה, על זה אמרתי שאעדיף את הראשון. אעמוד מאחורי דעתי זו כל יום בשבוע ופעמיים בימי שלישי.

דיברגנט חדש

Well-known member
ולא מעביר את חייו בלימוד תורה
אז הרב לאו?
אגב, אני מאוד אוהב את חוכמתו, אך לא הייתי רוצה שיהיה ראש ממשלה.
איזו באסה שדיברנו על תפקיד ראש הממשלה.
אתה מתכוון שדיברת עם עצמך?
הפיסקה מתייחסת בעיקר על כלכלה וכדי להזכיר לך, אצטט -
כלכלה ויחסי חוץ לומדים עם הזמן. הדברים הרשומים כאן לא פוסלים מבחינתי.
אגב, לגבי יחסי חוץ, היה בוועדה לענייני חוץ ובטחון מאז הכנסת ה-20 וכאן אתה צודק, זה לא משתווה לתפקידים של נתניהו.

Harrington

Well-known member
מנהל
אתה מתכוון שדיברת עם עצמך?
לא, ממש לא. זה הדיון למקרה שלא עודכנת (טרם שמעתי קמפיין בחירות של אחת ממפלגות האישים הנ"ל מריץ מי מהם לתפקיד שר האוצר ואני די מסופק אם זאת הייתה כוונת פותחת השרשור/דיון). אבל אני בהחלט מתכוון שאין לי עודף כוונות להשקיע זמן ואנרגיה בקריאת תגובתך מכאן (כמו שלל תגובות אחרות שאתה מגיב אלי ברחבי תפוז, בהם אני אפילו לא מרגיש צורך לציין זאת אלא פשוט לא נכנס לקרוא אפילו את תחילתן).
היה ויגיע היום בו תלמד להתדיין ברמה בוגרת ועניינית, אשמח לשמוע על כך ולשקול שנית. עד אז, כתוב מה שבא לך, תחשוב בגאווה שזה מעניין אותי, רוץ על תפקיד המגחיך/משמיץ הראשי או המעוות/מסלף הקיצוני כאוות נפשך. לי לא נותר אלא לרחם ולהתפלל שתצליח להתבגר ולהתגבר. בין לבין, אם אמצא מעט פנאי וחשק להתהולל, אגיב פה ושם לתגובותיך לדברי. אבל לא הייתי מחזיק את נשימתי במקומך. אין כאן התחייבות.

דיברגנט חדש

Well-known member
לא, ממש לא. זה הדיון למקרה שלא עודכנת (טרם שמעתי קמפיין בחירות של אחת ממפלגות האישים הנ"ל מריץ מי מהם לתפקיד שר האוצר ואני די מסופק אם זאת הייתה כוונת פותחת השרשור/דיון). אבל אני בהחלט מתכוון שאין לי עודף כוונות להשקיע זמן ואנרגיה בקריאת תגובתך מכאן (כמו שלל תגובות אחרות שאתה מגיב אלי ברחבי תפוז, בהם אני אפילו לא מרגיש צורך לציין זאת אלא פשוט לא נכנס לקרוא אפילו את תחילתן).
היה ויגיע היום בו תלמד להתדיין ברמה בוגרת ועניינית, אשמח לשמוע על כך ולשקול שנית. עד אז, כתוב מה שבא לך, תחשוב בגאווה שזה מעניין אותי, רוץ על תפקיד המגחיך/משמיץ הראשי או המעוות/מסלף הקיצוני כאוות נפשך. לי לא נותר אלא לרחם ולהתפלל שתצליח להתבגר ולהתגבר. בין לבין, אם אמצא מעט פנאי וחשק להתהולל, אגיב פה ושם לתגובותיך לדברי. אבל לא הייתי מחזיק את נשימתי במקומך. אין כאן התחייבות.
נעלבת?
תתחיל לכתוב בבהירות ולא סחור סחור, אז גולשים לא ינחשו את כוונתך.
להזכירך, מדובר כאן על בוגרים ולא על ילדים, כך שהפילפולים שלך של ילד ברמת בי"ס יסודי או אפילו גן, לא מתאימים לכאן.
נא חפש מקום אחר שיתאים לרמתך המנטלית ואם קשה לך למצוא, לך לרב שלך שיכווין אותך ...

דיברגנט חדש

Well-known member
חחח... מצאת לך :). ולא, לא קראתי מעבר למילה זאת. היא פשוט בלטה וחייכה אותי, אז בחרתי להגיב עליה :).
סורי מר דיברגנט, אך בשביל שאיעלב ממך תצטרך לקום יותר מוקדם. הרבה יותר מוקדם :).
צר לי לאכזב, אך חונכתי לא לצחוק על מוגבלים ולכן הדבר האחרון שאני רוצה הוא להעליב אותך.
מה אני צריך על המצפון שלי שתיפגע בעצמך |סיוע|

מצב
הנושא נעול.
למעלה