זהירות-הפרעות אכילה.הסיפור שלי.

• פותח הנושא push
  • פורסם בתאריך

push

New member
זהירות-הפרעות אכילה.הסיפור שלי.

בגלל השאלה של מאיה. בגלל שנכנסות לכאן יותר מידי בנות שתוהות ושואלות מה יקרה אם הן יחיו על עלה חסה ליום. וגם בגלל שמיכל ביקשה ואני נחמדה(NOT). ה"רומן" שלי עם הפרעות אכילה מתחיל בגיל 15 לערך-בכיתה ט'.בכיתות ז'-ח' עברתי התעללות מינית שניפצה לי את כל העולם הפנימי והחיצוני שלי שהיה מאוד מוגן,חמים,ילדותי ותמים. התרגלתי לפגיעה חוזרת ונשנית,יום-יומית בגוף שלי.הייתי לכודה בתוך קורי הסוד עם תחושת אשמה ושנאה ענקית לגוף שלי שהייתי בטוחה ששידר משהו זנותי ולכן קבלתי עונש כלכך חמור. אם כך,בגיל 15 החלטתי שאני חייבת לשנות אותו,להפוך אותו למשהו אחר שישדר שוב את התום וטוהר שנלקחו ממני בכזו בוטות.הייתי אוכלת מעט,בשלב מסוים הפסקתי לאכול-לא ידעתי שקוראים לזה אנורקסיה ובשלב הזה פחות עיניינ אותי הירידה במשקל,יותר עיניין אותי הצורך להחזיר לעצמי את הגוף שלי. בשלב מסוים אחת המורות בבית הספר שמה לב למצב שלי והטיחה בפניי את העובדות.הבנתי,שמה שאני עושה זה חמור ויכול לגרום לנזק בלתי הפיך-אז פשוט הפסקתי עם ההרעבה וחזרתי לאכול. בכיתה י' הייתי מדדה בין תקופות שפויות לתקופות של חזרה לחיק האנורקסיה-אבל לא בקיצוניות.הכל היה עוברי. בכיתה י"א נכנסתי לדיכאון קשה,הפגיעה קיפלה אותי ושברה אותי לאלפי חלקים.ביום בהיר אחד החלטתי שאני שמנה ואני צרכה דיאטה.ההכרות שלי עם ההרעבה העצמית דהיינו,אנורקסיה הורגשה בפי,חרף זאת לא בחלתי בשום אמצעי אחר והחלטתי לחזור בכל כוחי לאנורקסיה והפעם ללא הנחות-200 קלוריות-ולא לעקם את הפרצוף. לא הלך לי,בתקופה הזו הייתי מאוד פעילה חברתית ופוליטית מה שהשתלב עם יום לימודים מפרך-האנרגיות עזבו את הגוף שלי במהרה והייתי חייבת להחזיר אותם.ואיך מחזירים את הכוחות לגוף שלנו?כמובן על ידי אוכל. לא יכלתי לסבול את המחשבה שאני אוכלת,שאני נשברת שוב ושוב,שאני חסרת כוח רצון.הלקתי את עצמי יום וליל-הייתי יושבת עם תמונות של בחורות רזות עד לשד עצמותיהם במיטה בחמש לפנות בוקר ואומרת לעצמי"אני אהיה כזו". שיננתי לעצמי אין ספור טיפים,תאי המוח שלי יודעים לצייר לבד את כל התמונות שמצויית באתרי הפרו השונים. לא אכלתי כמויות גדולות וזה עדיין לא סיפק אותי. אם נכנס לי אוכל לפה-הוא יצא דרכו. זה היה בתקופה של החגים בתחילת השנה. בכיתה י' התנסתי מספר פעמים בהקאות באופן מכוון,ידעתי את הדרך. הפעם ידעתי שזה בולימיה,ידעתי שזו מחלה ידעתי את הסיכונים שלה. באופן ברור וצלול לחלוטין התמסרתי אליה.גלשתי באתרי פרומיה (בולימיה),לאורך תקופה מסוימת אפילו נהלתי פורום בנושא. איבדתי את כל האישיות שלי,את כל הדברים שאפינו אותי.מיה הפכה להיות החברה הכי טובה שלי,הייתי מושחחת איתה לאורך כל הלילה מספרת לה שהקאתי היום,שש פעמים אפילו בבית הספר. הפכתי למומחית בנושא ידעתי איך להקיא מהר ובשקט.בלי לעורר את חשדו של איש. עברה יותר משנה-פורים של כיתה י"ב.אני חוזרת הביתה מנשף התחפושות ומקבלת הודעה לאי.סי שאחת חברות הנאט היקרות לי מאושפזת במצב קשה לאחר שאיבדה הכרה בזמן ההקאה. האמת טופחת על פני,בשניה הזו הכל הסתחרר לי. הכל התחבר לי לתמונה אחת נוראית. בנס היא ניצלה-היא הכריזה שהיא סיימה עם מיה וניתקה את הקשר עם קהילת הפרו באופן נחרץ. בהתחלה קשה הפסקתי לנהל את הפורום,לקחתי לעצמי חופש לחשוב והחלטתי להפסיק להקיא.להתחיל לאכול מסודר. הורדתי לאט לאט את מסכת ההקאות עד שהם נעלמו באופן כליל.אם למדתי משהו מהפגיעה שחילחל אליי הכי עמוק היה להיות חזקה-לנשוך שפתיים ולשנס מותניים-למרות שקשה וכואב. אחרי שהבגוריות הסתיימו גיליתי שעליתי במשקל-ברגע שהגוף מתרגל ליום יום של הקאה/הרעבה ברגע שהוא מקבל אוכל בצורה סדירה לא פלא שהוא עולה במשקל-זה הגיוני אמרתי לעצמי. ובכל זאת המחלה עדיין מהדהדת לי בראש.ידעתי,עכשיו אני מוכנה להתמסר לאנורקסיה-אלפי מחשבות חולניות רצו בראש המעוות שלי. היו ימים שלא אכלתי בכלל.היו ימים שאכלתי מעט. לבשתי בגדים רחבים שהסתירו בצורה מושלמת את הירידה החדה במשקל. שהתחלתי את השירות הלאומי בחודש אוקטובר הבנתי שלעבודה הזו אני חייבת המון כוחות פיזים ונפשיים.לאחר כמה חודשים הלכתי לדיאטנית שנתנה לי תפריט מסודר ומגוון-הכל מסתדר לא? לא. המחלה נטועה אצלי כלכך חזק שאני שונאת יותר מכל דבר אחר לאכול. יש ימים שאני לא אוכלת יש ימים שאני אוכלת יותר מידי ומקיאה. הכל אצלי סובב סביב האוכל.אם לאכול ואם כן איך,מתי ואיפה להקיא. הפרעות אכילה זה מונח פסיכולוגי אבל זה גם בור עמוק.יותר מידי עמוק. מפסיקים לקבל מחזור הבטן והגרון נקרעים כל פעם מחדש מכאב אני מרגישה שכל האיברים הפנימיים שלי בוהים בעונג במזוודות קטנות ושחורות רוצים לארוז אותם וללכת לחפש גוף אחר. זה מצחיק[?]אפילו היד כבר כואבת לי מרוב ההקאות. האצבעות משתלחות כל פעם אל הגרון שלי וחונקות את הנפש שלי בדרך. היום,אני במקום אחר עמוק במחלה אבל לפחות,יותר הגיונית את עצמי אני לא יודעת אם אוכל להציל בנות אחרות שקוראות את זה ועובר להם הבזק של מחשבה בראש לדלג על ארוחות או להקיא-תקראו שוב את כל מה שכתבתי. המחיר הזה כבד מידי.הוא לא משתלם. ללטף את המוות כל פעם מחדש,לקום כל בוקר עם סחרחורות ולתהות שאולי היום הגוף שלך יפסיק לעבוד. אז אני הולכת לבריכה,אני נכנסת למידה 36. ומנת הסם שלי היא הירידה במשקל. אבל הנפש שלי רצוצה העיניים שלי אדומות מבכי וחוסר שינה הבטן והגרון שורפים לי מכאב צועקים לי-להפסיק את מעגל הסבל הזה. תסתכלו בתמונות שלכן. תסתכלו בחיוך שלכן.בפני השמש שלכן. תנציחו את התמונה הזו טוב בזיכרון. מי שתכניס את עצמה לבור הזה למרות הכל תמצא את העיניים הכבויות שלה והפנים המיוסרות רק במי האסלה. זה לא שווה את זה. פשוט לא שווה את זה. הבריאות הנפשית והגופנית היא מעל להכל.

shanyz

New member
../images/Emo7.gif../images/Emo24.gif

וואו, ממש יש לי דמעות בעיניים..
כל כךה רבה כאב יש בהודעה שלך
אני ממש לא יודעת מה להגיד, אני לא טובה בקטעים כאלה... אני מאלחת לך כל כך מכל ליבי שתצאי מזה ושתבריאי!!! אם יהיה לך כוח ורצון ואמונה את תצליחי לצאת מזה
(מצטערת שלא כתבתי יותר, אני פשוט לא יודעת מה להגיד...פשוט רוצה שתדעי שנאי פה
)

../images/Emo24.gif../images/Emo85.gif

מתוקה אני גאה בך מאוד שהצלחת לשפוח כך ואני מצעטרת על כל מה שעברת אך מה איתך עכשיו וזה את צודקת קודם כל הבריואת הנפשית

P i N k G i R l

New member
../images/Emo7.gif../images/Emo24.gif../images/Emo24.gif

קראתי הרבה סיפורים והרבה הודעות והרבה דברים על אנורקסיה, בולמיה, הפרעות אכילה וכל הגהנום הזה. על הרבה בנות שנפלו ונשבו במחלה הארורה הזאת, ועל הבור העמוק והחשוך הזה שצוללים אליו ברגע שנכנסים אליו. ורק אח"כ, רואים כמה קשה לטפס חזרה למעלה. קראתי הרבה, אני יודעת הרבה, אבל ההודעה שלך נכנסה לי ללב וצבטה חזק. איך המחלה הארורה הזאת שואבת ממך כל טיפת אנרגיה, משתלטת ומתנחלת בכל חלקה טובה בתוכך עד שנראה כי היא השתלטה על כולך. גזלה ממך הכל, את האישיות שלך, שעכשיו כול כולך מוקדשת למחלה, לסגידה לרזון, להקאות. והורסת לך לאט לאט את החיים, את עצמך. והמחלה זאת שאבה אותך עמוק - עמוק לתוך הביצה השחורה והטובענית הזאת. המחשבות משתלטות, נראה לך שהיא חלק ממך, חלק בלתי נפרד מהחיים שלך, מהאישיות שלך, שהמחלה תלווה אותך תמיד. לאן שלא תלכי ובכל מה שתעשי. היא שם איתך - בלילה, לפני שאת הולכת לישון. לפעמים גם בחלומות, או יותר נכון סיוטים. והיא שם גם בבוקר, זוכה להיות הראשונה שתגיד לך בוקר טוב. והמחלה שם איתך לפני שאת אוכלת, ובזמן שאת אוכלת, גורמת ליסורי מצפון, ואיתך בדרך לשירותים, ובתוך, ובקיצור, היא תמיד שם איתך. מטרידה, מעיקה, ונמצאת שם ומזכירה לך את נוכחותה. היא הרבה שנים איתך. גם אם הכי תרצי בעולם ותהפכי עולמות, היא לא תעזוב ביום אחד. גם לא בחודש. לאט לאט, הצעדים הכי קטנים שיש. הם בסוף מה שמובילים אותך להבראה. אם זה לקחת רק כדור משלשל אחד פחות, כל יום. או להוסיף אפילו רק מעדן דיאט אחד ביום. או כל דבר אחר. נלחמת כל פעם מחדש בקרב. לאט לאט זה תצטבר. כל ניצחון בקרב, מקרב אותך לניצחון במלחמה כולה. ויום אחד את קמה ושואלת את עצמך בתדהמה איך קרה השינוי הזה ? בסופו של דבר, הכי עצוב לי לאחר שקראתי את ההודעה שלך. שאת עדיין שם. באותו סיוט. לא רואה שום ניצנים של תקווה ואור. ואני ? לא יודעת מה להגיד לך. את רוצה בכתיבת ההודעה הזאת לעזור לאחרות שלא יכנסו לתופת הזאת. אבל אני רוצה לנסות לעזור לך. יודעת שאני לא יכולה. מי אני בכלל ? סה"כ בן אדם שקרא את ההודעות שלך ונכנסת לו ללב. רוצה לצעוק לך ולשאול אותך אם לא הגיע הזמן להפסיק לסבול ? לא מספיק ? לא נמאס ? כמה זמן אפשר לסבול ? לחיות באימה הזאת, בשינאה העצמית השחורה והנוראה ? תצילי את עצמך. את צעירה. יש לך עוד עתיד לפניך. תצילי את השנים האלו, הם לא יחזרו לעולם. תנצלי אותם כדי לחוות את הטוב בעולם. את היופי, השימחה, האור. תני לעצמך גם לקבל קצת מזה. תראי איזה מסלול ארוך ומייגע של הרס עצמי עברת. עכשיו לא הגיע הזמן לכוון את עצמך, את הכוחות שלך, היכולות שלך, לכיוון קצת אחר ? בריא יותר? טוב יותר, עבורך. אל תוותרי על עצמך כל כך מהר. גם אם הגוף והנפש שלך עברו הרבה, זה לא אומר שאת לא יכולה להחלים. את מסוגלת. רק קודם צריכה לרצות ולהאמין, ככה אני חושבת.

קליאו2

New member
פושי!../images/Emo24.gif../images/Emo24.gif

אני קוראת אותך והדמעות זולגות, ואני רוצה לחבק, ואני רוצה לעטוף אותך בחום ואהבה, ואני רוצה לומר לך שהכל יהיה בסדר, ואני רוצה לומר שעוד יהיו ימים, ואני רוצה ורוצה, ולא יכולה... לא יכולה להבטיח לך כלום כי זה לא תלוי בי, עצוב לי פושי.. כי אני יודעת שאת בטוחה שאת בשליטה.. יודעת שזו אשלייה, גם אני הרגשתי ככה... מתוקה זה תלוי רק בך!! לא בהורים, לא בחברים, לא במטפלת, לא בחברים בפורום, רק בך!! אני רוצה להאמין שתושיטי יד!! רוצה להאמין שתביני שככה אי אפשר לחיות... רוצה שתתקדמי עוד צעד קדימה, רוצה שיהיה לסיפור שלך סוף טוב!!! ושוב, זהתלוי רק בך!! תסתכלי עמוק עמוק לתוך ליבך ונפשך, את לא רוצה לחיות ככה!! אז קדימה תני סטירה למפלצת הפרטית שלך!! אני מוכנה להיות לצידך לאורך כל הדרך!! אז לחבק ממש אני לא יכולה.. אז שולחת חיבוק מוחץ!! אמנם וירטואלי אבל חיבוק
ואהבה,
מקווה שאת מרגישה קצת מהחום! המון אהבה, אביטל.

פושפושית תודה לך ../images/Emo24.gif

איזה אומץ יקירה לשתף בסיפור כזה. הלב נקרע....
יש לך כושר ביטוי מדהים, נצלי אותו כדי להחלים, נצלי אותו כנשק מול המפלצת הנוראית הזו, נצחי אותה בנוק אאוט... אמן.

אלוהים, איך אני מייבבת!!!

פוש, איזה כאב!!! איך אני רוצה לרוץ אליך ולחבק ולהרים אותך ולהגיד לך שהכל יהיה בסדר כי מה שכתבת כאן מראה על עוצמה.... איזו מפלצת נוראית זו, הפרעת האכילה... אמרת מילים כל כך חזקות שהלב נקרע לי, ילדה. מתי תניחי לעצמך לחיות?, מתי תקשיבי לעצות של עצמך? מחבקת אותך כמה שאפשר ומתפללת שתוכלי לה, למפלצת השחורה הזו שלך.

morfo

New member
וכרגע מה את עושה כדי לצאת מזה?

את בטיפול? מכל סוג שהוא? כי קשה להיות לבד עם הסיפור הזה

אירובי

New member
אין לי מילים

אין לי מה להגיד
מאחלת לך את כל ההטוב, האושר, והרבה בריאות מגיע לך את זה.
מיה

אוח.. יורדות לי דמעות... :(

היה לי ממש קשה לקרוא את הסיפור שלך.. כל כך כואב... אוח.. :( מקווה מאוד שהיום הכל יותר טוב

../images/Emo24.gif מקסימה אחת...

אין לך מושג כמה מה שכתבת פה חשוב.... תודה רבה על ששיתפת אותנו. אני לומדת כ"כ הרבה מהסיפורים שכלן, אין לכן מושג כמה..

miniyou

New member
אלוהים...קשה להגיב...

שקראתי....אני חושבת שהגרון שלי נהיה יבש לא יכולתי להרגיש כלום חוץ מצורך עז לחבק אותך ולעזור לך.....יושבת איתי פה חברה שעברה גם היא התעללות מינית והיא לא יודעת איך להגיד את זה אז אני אנסח.... היא אומרת שבזמן שהיא עברה את ה"חוויה" שהיא הייתה קשה היא הלכה לפסיכולוג ליותר משנה והיה לה קשה עם הגוף שלה והיא אומרת שלמרות כל הקושי בסוף עוברים את זה ואם תאמיני שבעצמך ובהחלמה שלך את תעביר את זה ותצליחי! אז...זהו חמודה! אנחנו שתינו התרגשנו ובכינו.... ואנחנו מוסרות לך חיבוק ואין ספור חיזוקים! כי את יכולה! לילך+החברה שלה לימור (שם בדוי...)

behappy

New member
מדהימה שאת../images/Emo20.gif

הלוואי,הלוואי שתצליחי להתגבר. את יכולה. והמודעות שיש לך כיום כלפי המצב שלך היא השלבים הראשונים. אני מאמינה בך..ויודעת שאת מסוגלת..
ואת מוכשרת כלכך..

חן Y

New member
תיתפלאי

אבל קראתי כל מילה ואהבתי את המסקנות שהיגעת אליהם המשפט האחרון שלך שהבריאות הנפשית והגופנית הן מעל הכל. שמרי על עצמך ושמחה שהיום את רואה את הדברים בצורה אחרת

למעלה