זהו, חזרתי הביתה מכל היום הזה,

droli

New member
זהו, חזרתי הביתה מכל היום הזה,

זה התחיל בצילומים של צחי, ארוחת צהריים עם מאיה אצל "אורנה ואלה", ואיחור היסטרי למסיבת יום המשפחה של בתי הגדולה... אז ככה: היה אחלה של יום, נילי חיכתה לנו בחוץ עם יום כתום, (אסנת - חומד של בחורה!!!) ונכנסנו פנימה. קיווינו שנחום תקום 2 תגיע ומסתבר בדיעבד שהיא נתקעה בבית. נכנסנו כעבור שעה וחצי בערך מאחר והיו תקלות טכניות אבל בינתיים נילי פינקה אותנו, הראתה לנו מסביב, דאגה לנו לסנביץ´ עסיסי והמתנו בסבלנות. בסופו של דבר נכנסנו לפריזר... (למה לא אמרו לנו להביא שמיכה...כמה קר שם... ברררר), כמה סבלנות יש לצחי, עוד צילום, ועוד צילום...והוא כל הזמן מחייך. ממש בחור רגוע. ראינו 2 מתכונים לא זוכרת את שמם המלא,אולי מאיה זוכרת.. מאיה?! את פה? משהו עם פולנטה וגבינות, ואח"כ התארח דניאל זך (לא יודעת מי זה?! מישהו מכיר?! והכינו קדרת בשר כפרית שנראת אחלה! בשתיים וחצי פרשנו, הקור בפנים הכריע אותנו. מה גם שכבר היה די מאוחר. כמובן שלא נשכח את הסכין שקיבלנו תודה לדני מרוסולינג ולנילי שהביאה לנו. וזהו, היה יום אחלה בסופו של דבר. וסיפור קטן אחד, לפני כמה שנים אמא שלי ראתה שאין לי סכינים טובות והיא אמרה לי שהיא תביא לי אחת טובה. הביאה, השחזתי ושמתי במגירה.. לא יודעת למה. אבל לא היתה לי נוחה. היום כשקיבלתי את הסכין, היא היתה מוכרת לי. מהפירמה הזו אמא קנתה לי... אז לכבוד יום האם שלנו - אמא תודה על הכל! מיכל
 
מסכימה עם כל מילה...בהחלט היה יום

כייף! עכשיו אני רק צריכה הסברים מה עוד צריך לרנות לסכין הזאת ואיך שומרים עליה בצורה הטובה ביותר...
 
אכן, היה יום נפלא ומעניין! דרולי

סיפרה את כל הסיפור, ולכן לא אוסיף. מומלץ לכולם לפעמים הבאות! שמחתי להכיר את כולכן (מיכל, מאיה ונילי)! נילי המון תודה על הנחמדות והדאגה! פשוט מקסימה!
 

droli

New member
האם אבן טובה מספיק לסכינים כאלו

או שחייבים שטול?
 
שמחתי לשמוע שנהניתם. לגבי האבן:

שטול: מומלץ לפני כל שימוש בסכין- מה שהוא עושה זה רענון להשחזה הקיימת. אבן השחזה- מיועדת לחידוד הסכין יותר לעומק. אם לא יודעים להשתמש בה ולהשחיז כמו שצריך (שזו מלאכה מדוייקת מאוד)- עדיף לתת את הסכין למשחיז מקצועי, חבל להרוס אותה סתם.
 

droli

New member
הסכין שיש לי בבית מלאה סימנים

של השחזה על האבן, שריטות וכו´, האם הסכין גמורה? יש לך מושג איפה משחיזים סכין באזור כ"ס? כל כמה פעמים צריך להשחיז? ובעצם - הסכין הזו - למה מיועדת? לסלט? לבשר? למה?
 
שטול=מוט השחזה. ודרולי-

את חייבת להעביר את הסכין המשומשת שלך השחזה מקצועית. נסי לשאול אצל יצחק כהן בכפר סבא- אולי הוא נותן שירותי השחזה- או מכיר מישהו כזה באיזורו. לגבי השימוש בסכין- לכל מה שנוח לך- ירקות, בשר, דגים- כשהסכין חדה כמו שצריך- כיף לחתוך ולהשתמש בה- נסי והווכחי. אורן
 
רגע...אז אני רוצה לעשות לי סדר בראש

צריך לקנות שטול לסכין ולהשתמש בו לפני כל שימוש בסכין ? ומעבר לזה צריך כל תקופה (כמה זמן?) ללכת למשחיז מקצועי שישחיז אותה ? ופעם קראתי שגם צריך לשמן אותה...זה נכון ?
 
למעלה