זהו - בשנה הבאה הם בגנים נפרדים

anat30g

New member
זהו - בשנה הבאה הם בגנים נפרדים

התלבטנו והתלבטנו, התייעצנו עם שתי פסיכולוגיות והחלטנו להפריד אותם... הפסיכולוגיות מבחינתן אמרו להן תמיד ממליצות להפריד תאומים זהים, אנחנו החלטנו סופית על הפרדה לאחר שגיליתי שהילדים בגן קוראים לשני הילדים שלי "דודו" - ושניהם עונים, הם לא טורחים לתקן... מה גם שיש באיזור שלי שני גנים חובה שנחשבים טובים, שנמצאים במרחק סביר זה מזה, ככה שגם לוגיסטית זה הפך להיות אפשרי (בטרום חובה לא היו שני גנים). ילדי השכונה חלקם הולכים לגן אחד והאחרים לגן השני, ואח"כ כולם מגיעים לאותו בית ספר בכיתה א'. עוד משהו מעודד שמהגן שלהם חלק מהילדים הולכים לגן אחד וחלק הולכים לגן האחר, ככה שאף אחד מהם לא יהיה בודד בגן בשנה הבאה בלי להכיר אף ילד מהגן הנוכחי. היתה לנו התלבטות את מי לשים איפה, החלטתי לשים את נתנאל שהוא יותר וורבלי בגן של הגננת עם פחות הסבלנות, כי אני סומכת עליו שהוא יצליח להתמודד איתה, דוד שיש לו בעיית גימגום והיגוי ילך לגן של הגננת עם יותר הסבלנות, גננת שאולי נחשבת פחות, אבל הרבה יותר חמה ונעימה. בכל מקרה, היה ברור לי שעדיף להם להיפרד בשנה הבאה וכבר עכשיו אנחנו מדברים איתם על זה שבשנה הבאה הם הולכים לגנים נפרדים, כבר עכשיו הם אומרים לנו שהם יתגעגעו זה לזה והלב מתכווץ... אבל עכשיו אין דרך אחורה. היום נעשתה ההרשמה וקיבלנו את האישור.

טל של 4

New member
ענת ../images/Emo24.gif

ממה שכתבת מרגישים שקיבלת את ההחלטה הנכונה ביותר. אני די בטוחה שאם עומר ורוני היו זהות הייתי מקדימה את ההפרדה ככל הניתן כי תאומים זהים זה סיפור אחר לגמרי מתאומים לא זהים. אין לי ספק שהיום בעוד שנה לא תביני בכלל למה חששת, במיוחד שהתנאים שתיארת נשמעים ממש אידאליים (גנים קרובים עם חברים מהגן הנוכחי בשניהם...). לגבי הבחירה מי הולך לאיזה גן, דווקא על זה שאלתי את ורד בסדנא שהיתה בכנס, והיא אמרה שזה ממש לא משנה בד"כ. מאחלת לכם המון בהצלחה לקראת השנה הקרובה

ענת - בהצלחה

עשיתם צעד גדול והחלטתם - היו שלמים עם החלטתם. סביר ורצוי שיהיו געגעוגים אבל נראה לי שבסך הכל זה יהיה לטובת שניהם. ובכל מקרה אחרי שעות הפעילות בגן הם יפגשו ואולי הזמן הזה שלהם ביחד אחרי שנפרדו למשך היום יהיה איכותי יותר. בהצלחה!!!

שולחת לכם ../images/Emo24.gif של עידוד וחושבת..

שאתם עושים את המעשה הנכון. אני מורה בכתה א' והשנה יש לנו תאומים זהים שלא הופרדו עד כתה א' ותחילת השנה היתה להם מאד מאד מאד מאד קשה עד עכשיו הם המון מחפשים את קרבת התאום מה גם שאצלם בבית ההתייחסות אליהם כאל גוף אחד ומה לעשות למרות הכל הם שונים ובכתה א' יש כל מיני לחצים של הסתגלות ושל רכישת הקריאה ועוד ועוד והפרידה מתאום רק מעצימה את כל הקושי אז... אני חושבת שיופי שאתם עושים את ההפרדה כבר בגן כי שם יש פחות הסתגלות . מאחלת לכם המון הצלחה אריאלי

michal66

New member
ענת, שיהיה ../images/Emo50.gif

גיסתי הפרידה אף היא את הבנות שלה בגן חובה, למרות שהן לא זהות. ההחלטה הייתה קשה וההתחלה עוד יותר קשה (לאחת מהן) ולאחר כ חודש הבנות הסתגלו למצב החדש ושתיהן מרוצות וגם ההורים כמובן. חשוב מאוד לדבר איתם על ההפרדה גם בגן, עם יש לגן יועץ , פסיכולוג, רצוי שידריך את הגננת כיצד לדבר על הפרידה באופן כללי ולאו דווקא על הבנים שלך. כשמור וגל היו בגן חובה , הכנו אותם לפרידה שתבוא בכיתה א', הגננת ממש דיברה עם כל ילדי הגן על נושא הפרידה באופן כלי ועל הפרידה בין אחים. עלי לציין שיחד עם מור וגל היו עוד 3 זוגות תאומים. מאחלת לכם הצלחה מרובה, ילדים מסתגלים מהר מאוד לשינויים , אנחנו בד"כ אלה שקשה להם יותר.

נירית1

New member
ענת שיהיה בהצלחה

הכי חשוב שאת נשמעת שלמה אם המהלך ואת הבטחון הזה כבר תעבירי לנתנאל ודודו, וילדים בד"כ מתרגלים מהר. מקווה שהפרידה שלהם תהיה קלה

אילונה2

New member
ענת, בהצלחה!

חשוב מאוד שאתם שלמים עם החלטתכם. חשוב גם שלשני הילדים יהיו חברים מהגן הקודם, זה יקל עלים. שיהיה בהצלחה ושהקטנים יסתגלו מהר.

anat30g

New member
תודה לכולן על העידוד

בשכל ברור לי שאנחנו עושים את ההחלטה הנכונה, עכשיו צריך להכניס את זה גם ללב... אני צריכה להזכיר לעצמי שזה לטובתם, הרי הבסיסי ביותר - כל אחד ראוי להיות מזוהה בשמו - וזה יקרה רק כשאחד מהם יהיה נוכח בגן...

נעמיא

New member
ענת!!!!!!!!

הכל לטובה. ולי זה נשמע כהחלטה נבונה. שיהיה בהצלחה
לדעתי זה רק יעשה להם טוב.

ענת, שיהיה לכולכם בהצלחה ../images/Emo45.gif

אני מתארת לעצמי שזו החלטה לא קלה אבל מקווה שעם הזמן כולם ירוויחו מהענין
בהצלחה

sandrag

New member
גם אני מפרידה שנה הבאה

גם אצלי שנה הבאה גן חובה, ואני מפרידה. הן אמנם לא תאומות זהות אבל עדיין אני חושבת שהכי טוב להפריד. הבעיה אצלי שכנראה כל החברים מהגן יעברו ביחד לגן חובה, אז אחת יהיה לה ילדים שהיא מכירה ולשניה... יש בגן ליד ילדה שהיא מכירה אז ביקשתי שישבצו אותה עם החברה. מבחינה לוגיסטית אין בעיה, שני הגנים באותו קומפלקס, ובאותו צהרון, אז ההפרדה רק חצי יום. קשה לי לחשוב שיהיה גננת אחת שאני אוהב והשניה אולי פחות. יזמינו את האחת ליום הולדת והשניה לא... אמנם גם עכשיו יש להן חברות נפרדות, אבל כולם מכירים את כולם וימי הולדת הולכים יחד. פעם ראשונה יום הולדת לבד בגן ולא ביחד... דיברתי עם הרבה הורים שהפרידו ואומרים שזה הדבר הנכון ביותר שעשו, אבל עדיין קשה לי (להן?...) אם הבנות לא זהות ויש להן חברים נפרדים (הן ממש שונות) ובגן ממש לא ביחד האם עדיין כדאי להפריד. אני יודעת שיש תחרות בניהן, אבל זה נכון גם בין אחים ולא רק תאומות (טוב רואים כמה אני החלטית בדעה להפריד...)

טל של 4

New member
תקראי קצת את הסיכום של הכנס

הנושא עלה שם כמה פעםים מה שתחליטי שיהיה בהצלחה

מיכל @

New member
שיהיה בהצלחה! ../images/Emo39.gif

ענת, אינטואיטיבית נשמע לי שאתם עושים את הדבר הנכון. באמת מדאיג לשמוע ששניהם עונים לשם דודו.
אני חושבת שההפרדה תעשה להם טוב מבחינה אישית וגם תאומית. המון בהצלחה לדודו ונתנאל.

tzof

New member
../images/Emo45.gifנשמע שלם כל כך

מאחלת המון הצלחה לכם.

למעלה