זהוי האולמוס כפי שנמסר במייל

איתן em

New member
זהוי האולמוס כפי שנמסר במייל

שהגיע מברלין ע'י גדעון פלומין'השם הבוטני הוא; ULMUS ELEGATISSIMA

vinbe

New member
elegantissima??

ערב טוב איתן, צר לי לאכזב אותך, אבל לפי תמונות שמופיעות בGOOGLE-, האולמוס ELEGANTISSIMA (שהוא כנירא סוג דל אולמוס הולנדי - זה של המחלה הידועה?) בכלל לא דומה לאולמוסים המסתוריים שלך. לא יודע למה גידעון חשב שזה הזן. אני חושב שהחיפוש ממשיך. להת' מאורו

איתן em

New member
elegantissima

ערב טוב מאורו,במידה ואתה צודק ,לא יהיה מנוס מלהמשיך לחפש פתרון "למסתורין"... אגב ,הכנתי כבר צמח לעציץ האפור,עדיין לא שתלתי להתראות -איתן

איתן em

New member
elegantissima ,ממבט נוסף מצאתי

שאי אפשר לסתור בבטחון או לשלול את הזהוי,מאחר שלצמח בתמונה השמאלית יש הרבה מאפיינים הדומים לצמחים שנמצאים אצלי.אבל מאחר וקשה לקבוע בוודאות,החיפוש כמובן ימשך. להתראות-איתן

אולמוס

New member
חן חן לחברנו גדעון

לפני מספר שנים גדעון פלומין חברנו המליץ לי לגדל בדיוק את האולמוס הזה כשבקרנו במשרשה של רפאל ז"ל ואכן בחר עבוריבדיוק אחד כזה- מאחר והכיר את הצמח כנראה עוד מפעילותו בחוג בונסאי בחו"ל. מאז יש לי עוד אחד או שניים צעירים שהושרשו. התרשמתי שגדעון מכיר היטב את זן האולמוס הזה ואני סבור שלא טעה.

סן תאי

New member
דווקא נראה שהזיהוי נכון

מהצילום המופיע בקישור נראה לי שהעץ של איתן הוא אכן כפי שגדעון טוען

איתן em

New member
זהוי וודאי של האולמוס "המסתורי"

לאחר בירור יסודי והצלבת מידע,הזהוי הוודאי של האולמוס בשמו הבוטני הוא:ulmus elegantissima \jaqline hiller או כפי שמכנים אותו בשם:ulmus x holandeica איתן

סן תאי

New member
../images/Emo48.gif מעניין

מי זו אותה ז'קלין שעל שמה קרוי האולמוס?

איתן em

New member
ז'קלין-אין לי מושג בשלב זה במה היא

קשורה לענין, אבל גם זה יתברר בשלב כל שהוא.

סן תאי

New member
עוד צעד

הכי קרוב שהצלחתי לדוג: בבריטניה קיימת אימפריית גינון מאז 1860 בבעלות נוכחית של סיר הילייר. האימפרייה כוללת גנים ומשתלות בכל רחבי בריטניה. משפ' הילייר אחראית לגילוי למעלה ממאתיים זני צמחים במהלך השנים שאת חלקם הם קראו של שם בני משפחה. מיהי בדיוק ז'קלין לא הצלחתי להבין.

איתן em

New member
עוד צעד,טוב לדעת

אכן משפ" היילר אחראית לגלוי של 200 זני צמחים חדשים ומאוד חבל שלא נספחה לאתר שלהם רשימת הצמחים שהם גילו.לפי מה שהסברתי כיצד נעשה התהליך של רישום צמח חדש,יתכן שאותה ז'קלין היילר היא בת למשפחה זאת הקשורה ל:ulmus elegantissima\ jaqline hiller תודה שגיא על המידע-איתן,

למעלה