ו-לנזיפה הדו-חודשית

net the jet

New member
בעקרון משפט יפה.. אבל כשאומרים לך ש

ראו עוגה שלך ב TV רק שזה לא עוגה שלך אלה העתק מדויק.... זה טיפה מרגיז ( וזו רק דוגמא )

זהר 36

New member
נטע - מצד אחד זה נכון אבל מצד שני

אני לא מאמינה שידיים שונות עושות בול את אותה יצירה. מי שמחפש באתרים השונים בסוף עולה על התותחיות שעושות עוגות נקיות ויפות. ולא פחות חשוב - מקוריות. הרי יש גם קו עיצובי מסוים לכל אחת. שמשקף את האופי שלה. דבר שני שגם פעם אמרתי אותו ואני מאמינה בו מאד - לא כולן עמדו בראש התור כשאלוהים חילק את הכישרון. יש מעצבות מלידה וגם כאלה שבאו מתחום העיצוב עוד לפני שהתחילו להתעסק עם בצק סוכר ויש כאלה שלא. ולהן לוקח זמן להתפתח. זה תהליך שלוקח זמן עד שתופסים בטחון ורוכשים טכניקות שונות ולפעמים זה מאד עוזר לנסות עוגות של אחרות (בדיוק כמו שנעתיק מספרים שלב אחרי שלב עוגה שראינו בתחילת הדרך). אני - אחרי שנתיים של התעסקות חובבנית - רק היום מתחילה להעיז לשחק עם הרעיונות שלי . עם ים נפילות לפני כן. מה שכן - צריך להיות מינימום של הוגנות לתת קרדיט ליוצרות ולא לפרסם עוגה שהעתקת תחת השם שלך. זה יהיה כמו לקחת שיר של יהודה עמיחי ולהגיד : זה אני כתבתי. קיבלת השראה מאיזה דימוי : סבבה. תהיה מספיק הוגן להגיד : הוא נתן לי השראה והלכתי עם זה צעד אחד קדימה. בינינו - כל החברה האנושית מושתתת על דורות שהמציאו ואלה שבאו אחריהם שיכללו ולא הלכו והמציאו את הגלגל מחדש. ואחרי ההתפלצפות הזאת אני הולכת לתקוע איזה מילקי ויאללה למיטה. לילה טוב.

net the jet

New member
מסכימה עם כל מילה... ודרך אגב-

את מה שכתבתי למעלה לא המצאתי.. משהיא פה בפורום ברכה אותי פעם על עוגה שלי שראו באיזה תוכנית טלויזיה.... רק מה, זו לא היתה עוגה שלי, אלא עוגה מועתקת אחת לאחת ( מלבד השם של ילדת היומולדת ) במקרה זו היתה עוגה פשוטה מאד עם רעיון חמוד כך שלא היה צריך כשרון גדול להעתיק..... היו עוד מקרים שכמו שאת כתבת, לא היו ברמה של העוגה שהמצאתי, אבל מה, זה לא מחמיא לי ולא נעליים, זה מעצבן, כי כמו שאני חשבתי ותיכננתי כל אחד יכול, ואם משהו לא יכול, שיקח משהו וימשיך איתו הלאה, וכמובן שיתן את הקרדיט. וזהו- גמני לישון

למעלה