וריקוצלה באשך שמאל לנער בין 13

msolom1x

New member
וורקוצלה בנער בין 13

תודה פרופ וינוגרד האם אתה מתכוון שלא לחכות יותר מחצי שנה מאז שנתגלתה הווריקוצלה?? לא עניתה לי לשאלה האם 10-15% מהגברים בארץ עברו ניתוח לקשירת הורידים כי זהו אחוז התופעה ואם לא מהו ? ואם לא עברו מהוא האחוז באכלוסיה שסובלים מהתופעה ואין להם שום בעיות פוריות?? על פי מספר המלצות אורולוגים ראה תגובתם מצורפות ממליצים להמתין עם הניתוח ומכאן אני יוצא מבולבל ולא יודע מה להחליט מבקש שתתיחס לטענותם על מנת לעזור לי להחליט תודה משה. ===================================================================== נושא : ואריקוצלה תאריך : 30/11/03 18:47 מחבר/ת : דר' יחזקאל לנדאו דואר אלקטרוני : [email protected] שלום רב, ההחלטה על ניתוח לקשירת ורידי האשך בילד בן 13 מתבססת על גודל האשכים. אם האשך הנדון (= השמאלי) בעל גודל דומה לימני, סימן שהוא מתפתח באופן תקין (בתנאי שהימני בעל גודל תקין). בגיל 13 מוקדם בהחלט לבקש בדיקת זרע. ניתן להסתמך על בדיקת הורמונים FSH Testosterone. ואם הם תקינים ניתן להתבסס על בדיקת GNRH TEST. אם בדיקה זו תקינה אין צורך לנתח אלא להשאר במעקב. תודה. ===================================================================== וריקוצל בנער בן 13 30/11 08:52 פרופ' פנחס ליבנה נושא : וריקוצל בנער בן 13 תאריך : 30/11/03 08:52 מחבר/ת : פרופ' פנחס ליבנה שלום רב, ההחלטה לביצוע התערבות בוריקוצל כאשר לא מדובר בגברים נשואים שהוכחה הפרעה בתפקוד הפוריות, תלויה בבדיקת זרע אשר מראה הפרעה בתפקוד (מספר, תנועה, צורות נורמליות) או בצעירים יותר אשר בדיקת הזרע אצלם עדיין לא ברת ביצוע בהקטנה משמעותית של האשך עם הוריקוצל. בברכה פרופ' ליבנה ===================================================================== נושא : וריקוצל בנער בו 13 תאריך : 04/11/03 12:00 מחבר/ת : פרופ' פנחס ליבנה שלום רב, הרחבת ורידי האשך (וריקוצל- היא תופעה שכיחה מאד. הרבה פעמים אין לה כנראה כל משמעות. היא נובעת מכך שכלי הדם בעיקר הורידים של האשך ארוכים והמסתמים בתוכם אינם מתפקדים כראוי והדם מצטבר בחלק הנמוך ליד האשך. בחלק מהגברים עם הפרעות בפוריות מוצאים וריקוצל ולעתים לאחר טיפול בו משפרים את הפוריות. לכן ההגיוני כאשר מאבחנים וריקוצל לבדוק את הזרע ולראות אם יש ירידה בפרמטריפ שונים ואז להמליץ על התערבות. בנערים שבדיקת הזרע לא ניתנת לביצוע ההמלצה להתערבות היא כאשר האשך באותו הצד עם הוריקומראה הקטנה בולטת. בברכה פרופ' ליבנה ===================================================================== מחבר: דר רן לין [מנהל הפורום] תאריך: 21-11-2003 07:18 אולטרסאונד ממש משמ ממש לא חשוב יותר חשוב לי מה תוצאות בדיקת הזרע שלך גם אם יש לך וריקוצלה בדרגה גבוהה עם בדיקת זרע תקינה - אל תבצע שום ניתוח - מיותר לחלוטין - אלא אם האשכים שלך הם חלק מהמקצוע שלך - נניח אם אתה כזה אחד שיוצא מתוך עוגה ביום הולדת - אבל אז זה עניין קוסמטי - אסטטי ולא רפואי =====================================================================

msolom1x

New member
וריקוצלה באשך שמאל לנער בין 13

שלום ותודה לתגובתך פרופ וינוגרד לאחר שחקרתי מעט אני למד ש 10-15% מאוכלוסיית הגברים סובלים מוירקוצלה באשך שמאל האם אתה מנתח את כולם (אלו שבדרגת 2-3)כלומר 10-15% מאוכלוסיית הגברים בארץ עברו ניתוח לחיתוח וקשירת ירידי האשך???!!! האם קו המנחה לא אשר מ- האם ישנה ירידה באיכות הזרע? מה עושים אצל נערים שבדיקת זרע עדיין מוקדמת? כרגע גודל באשכים ומדידתם באולטרסואנד הם שווים בגודל ללא כאבים ולא נראים עוד בעיות נוספות חוץ מהוירקוצלה עצמה שבאולטרסונאד נראית דרגה 1 ובבדיקת אורלוג מישוש נראית 2-3 ואורולוג נוטה למעקב ואפשרות לניתוח. מהם הסיבות לדחיפות על פי תשובתך לניתוח אם הכן הדרגה היא 2-3 http://www.emedicine.com/PED/topic2806.htm על פי המאמר (בקישור מעל) המצורף ההמלצה שאני מבין זה מעקב חצי שנתי בשלב זה תקן אותי אם אני טועה ואם בכלל ניתוח זה ניתוח פתוח בשיטת\גישת המיקוסקופיה שלה אחוזי הצלחה הכי גדולים) תודה מראש ממתין לתשובתך משה

למעלה