ופתאום... פחד

אילה272

New member
ופתאום... פחד

ביום שישי הקרוב אני מתחילה חודש שביעי- שליש אחרון ופתאום אני מפחדת מהלידה. איך תהיה הלידה? למה לצפות? מה יהיה אחרי זה? התחילו לי גם כאבים בגב העליון בגלל הכובד, מידי פעם יש לי בחילות ועייפות גדולה בערב. מקווה שיהיה טוב ודרך אגב שבוע 25+2 מרגישה את אפונית שלנו בועטת ונמרצת וכל כך אוהבת את ההרגשה

ornak

New member
חכי, את עוד רחוקה../images/Emo13.gif

ככל שזה מתקרב, את קולטת וחוששת יותר. אבל אין מה לחשוש. לגבי כאבי הגב אני אהיה קרציה
ובפעם המיליארד אמליץ על תרגילים, שחייה וכדור פיזיו.

אילה

הפחד הזה הוא החלק הנפשי של ההכנות שלך להיות אמא. אני די משוכנעת שזה לא מרגיע - כמו גם האמירות ש"זה טבעי", ו"ככה זה אצל כולן" וכו', אבל - ככה זה. גם הנפש שלך מתכוננת - ביחד עם האגן, צואר הרחם והשדיים. כ-ו-ל-ך מחכה! ככל שתהיי יותר פעילה ועסוקה, כך התחושות הלא נוחות יציקו לך פחות. נסי לצ'פר את עצמך כמה שאפשר, לעשות מה שעושה לך טוב, לאגור אנרגיה, לאכול טוב ולנוח. קורס הכנה ללידה טוב יכול גם לתת לך אינפורמציה שיכולה להרגיע (ידע הוא כוח...) אבל-לא פחות חשוב- להפגיש אותך עם הריוניות בערך בשלב שלך איתן תוכלי לדבר ולאוורר את החששות והפחדים. לעיתים קרובות נוצרות בקורסים כאלה חברויות, ואז התמיכה ההדדית נשארת גם לאחר הקורס. לקראת סוף ההריון תוכלי להתארגן לגבי העזרה שתבקשי לעצמך לאחר הלידה. לא מוקדם להתחיל להתאמן על "לבקש עזרה"...

anatina

New member
בעניין כאבי הגב

אני מאד ממליצה על יוגה להריון. וזה גם עשוי לתת לך כמה טכניקות להתמודדות עם החרדה (הלגיטימית לגמרי כמובן)

למעלה