ועוד על הריבית שהיא מילת הקוד עכשיו

מצב
הנושא נעול.

gkeidar

New member

קחו בחשבון שכוחות חזקים בשוק שאינם מעונינים בעליית הריבית בסוף החודש עושים את שלהם; משמע, כוחות השקעה כבדים בתוך ומחוץ לארה''ב מנזלים במכוון את השוק באופן מתון כדי להשפיע על ברנאנקי לא להעלות את הריבית. זה כמובן גורם לסחף מסוים באותו כיוון, כי משקיעים קטנים יותר פוסעים (כידוע) בתלם שהנ''ל יוצרים, מה שמגביר קצת את התופעה. אבל לכל זה אין קשר ישיר עם המצב הכלכלי לאשורו בארה''ב והפדראל ריזרב כבר מזמן לא מסתיר את העובדה ששוק ההון משפיע על הצעדים שננקטים על ידו. בעבר הפדראל ריזרב טען שהוא פועל על פי התרשמותו באופן מדעי וברור מהמספרים שהכלכלה מספקת, תוך התעלמות משיקוליו של ציבור המשקיעים או במילים אחרות מה שקורה בבורסה. אבל זה כבר מזמן לא כך ומזמן הפדראל ריזרב הודה בזה ואת זה כולם כבר יודעים, כי לשוק ההון יש השפעות מרחיקות לכת על בריאותן של החברות בפרט והכלכלה ככלל. ולכן, ברנאנקי בוחן את שוק ההון (הבורסה) בשבע עיניים ומושפע ממנו/ה באופן ניכר מאד וזה כאמור כבר מזמן לא סוד כמוס.

elicr

New member
אז מה אתה אומר

קחו בחשבון שכוחות חזקים בשוק שאינם מעונינים בעליית הריבית בסוף החודש עושים את שלהם; משמע, כוחות השקעה כבדים בתוך ומחוץ לארה''ב מנזלים במכוון את השוק באופן מתון כדי להשפיע על ברנאנקי לא להעלות את הריבית. זה כמובן גורם לסחף מסוים באותו כיוון, כי משקיעים קטנים יותר פוסעים (כידוע) בתלם שהנ''ל יוצרים, מה שמגביר קצת את התופעה. אבל לכל זה אין קשר ישיר עם המצב הכלכלי לאשורו בארה''ב והפדראל ריזרב כבר מזמן לא מסתיר את העובדה ששוק ההון משפיע על הצעדים שננקטים על ידו. בעבר הפדראל ריזרב טען שהוא פועל על פי התרשמותו באופן מדעי וברור מהמספרים שהכלכלה מספקת, תוך התעלמות משיקוליו של ציבור המשקיעים או במילים אחרות מה שקורה בבורסה. אבל זה כבר מזמן לא כך ומזמן הפדראל ריזרב הודה בזה ואת זה כולם כבר יודעים, כי לשוק ההון יש השפעות מרחיקות לכת על בריאותן של החברות בפרט והכלכלה ככלל. ולכן, ברנאנקי בוחן את שוק ההון (הבורסה) בשבע עיניים ומושפע ממנו/ה באופן ניכר מאד וזה כאמור כבר מזמן לא סוד כמוס.
אז מה אתה אומר
יעלה את הריבית או לא ?

gkeidar

New member
מה שאני אומר זה כדלהלן:

אז מה אתה אומר
יעלה את הריבית או לא ?
מה שאני אומר זה כדלהלן:
אני לא יודע כמו שאף אחד לא יודע וזה כולל לדעתי גם את ברנאנקי בכבודו ובעצמו; מה שאפשר לעשות זה לשער ואני כבר כתבתי כאן את דעתי בשבועיים שלשה האחרונים מעבר למספר הפעמים שאני יכול לזכור ואני בד''כ לא משנה את דעתי כל יום וגם לא כל יומיים. אני גם כתבתי שאני צופה עליות שערים בינוניות בת''א ביום ראשון (שלשום) וכך היה. ואני גם כתבתי שאני צופה עליות שערים מתונות ביתרת החודש הנוכחי ובינתיים מה שהיה אתמול ההיפך הוא הנכון. אבל בינתיים גם סגרנו את יום ב' הראשון בחודש הנוכחי, שהוא גם היום הראשון של השבוע המלא הראשון שמתנהל בו מסחר בניו-יורק ועד סוף החודש עוד נשארו הרבה ימים לפי החשבון שלי. לקחתי בחשבון אפשרות של ירידות כאלה בימי מסחר מסוימים ואני עדיין עומד על שלי שאין סיבה במשק שהשוק ירד, אבל ת'אמת גם לא היתה סיבה משקית שירד כמו שהתחיל לרדת לפני שש שנים. אם תבחן את הגרף של הדאו-ג'ונס בכל הזמנים תראה שמשולש כל כך גדול והפוך עם הקודקוד למטה בסדר גודל שנוצר מהרבע הראשון שך שנת 2000 למשך כשלש שנים מעולם לא קרה ומבט חטוף של כלכלן בגרף הזה היה והיה בא מעולם אחר, היה מאמין שהעולם עבר תקופת בצורת מאין כמוה שכנראה גם חלק ניכר מהמין האנושי שבו נכחד (ס'תכל בגרף כל הזמנים). אבל אנחנו יודעים שלהד''ם. מה שכן קרה היה בדיוק להיפך. מבערך תחילת שנת אלפיים ובמיוחד כשהספור של ה-Y2K התברר ככלום אחד גדול והאפשרות לסחור בזמן אמת דרך האינטרנט תוך ישיבה בכל מקום בעולם נעשתה ענין של מה בכך בזכות הקדמה הטכנולוגית, שוק ההון נעשה נגיש בצורה שמעולם לא היה לה תקדים וגם לא יהיה יותר ממנה. כי היום אתה רואה הכל בזמן אמת ויותר מזה לא יכול להיות, אלא אם תמצא שפור טכנולוגי שיקח אותך קדימה ואחורה בזמן לפי רצונך ותהיה לך ת'אפשרות לדעת מה אני אעשה מחר גם אם לא אגיד לך, שלא לדבר שאני בעצמי בד''כ גם לא יודע. ואז, השוק לא יכול היה ולא יוכל לעולם להמשיך לעלות לו בעצלתיים כשהוא הולך ומעפיל יותר ויותר באיטיות ולאורך זמן על עקומת גרף מעודנת, בדומה למה שאתה רואה במאה השנים בערך מאז שהבורסה בניו-יורק קימת. כבר מזמן לא שולחים מזוודה של כסף או לבנות זהב במרכבת סוסים מסן-פרנסיסקו לבורסה בניו-יורק. השוק פרוץ. יושבים אנשים כמוני וכמוך שבשבילם מחשב זה כמו מסרק ונותנים לשוק בראש. לא נותנים צ'אנס לאף אחד לעשות מה שפעם היה אפשר. היום רמת התחכום הממוצעת הרקיעה שחקים. אם לא יודעים או לא מבינים פרט זה או אחר, שואלים למשל כאן בפורום וצ'יק צ'אק מקבלים פה תשובות מאנשים שמבינים ענין ובקיעים באופן משמעותי בנושא ואינני רוצה להזכיר שמות אבל גם לא צריך ויש לפחות כמה שיודעים בגדול על מה הם מדברים ואז, בכמה הקלדות הכל שריר וקיים ומזיזים ענינים בצורה שלא היתה כמוה. לכן לדעתי בשנת 2000 התחילה בורסה חדשה וכל מה שקרה לפני כן מת. וכשאני אומר מת, אני בעיקר מתכוון שלמרות שהפנדמנטלס שהתפתחו במשך השנים שלפני כן נשארו הבסיס להתנהלות הסחר, דוגמאות ממה שקרה בעבר שלפני התקופה הנ''ל מתבררות השקם וערב כדבר שאין לו ולא יכול להיות לו שום יישום תכליתי שניתן לעשייה הלכה למעשה בהווה, כי לא אתה ולא אני ניתן שזה יהיה. ראיתי כאן מתרברבים לא מעטים שהשפריצו הרבה שוויץ על רווחים של 10% ויותר לחודש מתחילת השנה כשהם חושבים שהם גאוני השקעה מבלי להתייחס לעובדה שבעצם זה גם מה שהמדדים בערך עשו ואתם הרבה אחרים. אבל אם תפסק הרוח, אז גם מפרש פי שבע יותר גדול לא יזיז ת'סירה שלהם. הם יהיו צריכים למצוא ולקנות מנוע שאפשר לסמוך עליו, להתקין אותו בסירה, למלא אותו בדלק ולקוות שהכיוון שהם ינהגו אותה יהיה נכון, כי כבר לא תהיה רוח גבית שכולם מסתדרים עם הפנים ממנה והלאה והכיוון ברור. לא רק זה, אלא שגם למצוא דלק תהיה להם בעיה; וגם כשימצאו, יגלו שאת הדלק הזול או זה באוקטן הגבוה קשה עוד יותר למצוא והתור ארוך, שלא לדבר על פרוטקציות. אבל אחרי הגלישה הארוכה הרחק מהנושא שעליו שאלת מאד בקצרה ואני עונה לך כאן מאד באורכה, אחזור אליו לפחות בעקיפין בינתיים. ואני רוצה להפנות את תשומת ליבך לעובדה שמדד הדלק (נפט) והגז הטבעי (OGX.X$) שהוא ה- Oil and Natural Gas Index ירד אתמול (ג') ב-2.69% ומדד המתכות ראסל מטאלס (RUSMF) לא זז. מה שממשיך לחזק את טענתי שאין כאן נטיה לנ''ל (דלק ומתכות) וזה אומר שההון רוצה להיות בשוק המניתי או באג''ח ממשלתי אמריקאי וכרגע הוא נמצא בשני מהשניים יותר, כי כוחות חזקים רוצים שברנאנקי יהיה מבסוט ומשום שכרגע אין לזה הצדקה יותר מאשר בשבוע שעבר, כי הוא לא העלה את הריבית היום (רק דבר קצת) וגם לא אתמול ושלשום. ואז, הנגררים שבשוק גם ניזלו את הונם בשוק ורצו לשים ת'כסף בקופה של ברנאנקי (כמו האווזים הגדולים). הווה אומר שוב, הכסף לא נשפך לדלק ולמתכות, הנהירה לשם היתה זמנית ואין ענין בישיבה שם לזמן ארוך. ולמרות הזהרותיו של ברנאנקי היום, היה והשוק ימשיך להנזל אליו ולקופתו, זה לא מתקבל על הדעת מבחינה משקית שהוא למרות ההאטה בשוק ההון גם יעלה ת'ריבית וימוטט את השוק. אבל יש אספקט חשוב אחר והוא הקיצוני ביותר; משמע, בהתחשב בהוצאות העצומות שארה''ב עומדת בהן כפי שכתבתי באורכה בתקופה האחרונה ומנגדן מרבצי הכסף הזרים בארה''ב שכוללים כסף ממדינות ערב וארגונים אחרים שתומכים במדיניותן ובכללה מדיניות שנוגדת את העולם החופשי ובכללו ובראשו ארה''ב כשמנגד הסכנות למיניהן שמרחפות, יש מצב שהפדראל ריזרב עושה ויעשה הכל לנזל ולשאוב כמויות עתק של הון לקופתו במאמץ ליבש גורמים חיצונים ומנוגדים למדיניות שארה''ב חפצה בה, גם אם זה לזמן מה יממוטט את הבורסה ובתנאי שבמציאות הכלכלה היא חזקה. תמונה כזאת אפשר לקחת כדוגמא מהעבר שאמרתי שהוא מת ואין לקחת ממנו דוגמאות, כי זאת דוגמא קיצונית של מה מדינה ובכללה ארה''ב צריכה לעשות ועשתה כשמדובר במלחמה- מלחמת קיום. ואז ובמקרה כזה, יסחף הון רב לקופת הפדראל ריזרב כשהוא מפצה בריבית נאותה את המשקיעים בו, מניות של חברות תרדנה ובכללן המדדים, דהיינו הבורסה תרד ותהיה תקופה של חיי קרנפים עד שהקונפליקט הבינלאומי יגיע לכדי רגיעה שתביא את השינוי המיוחל.

eshco

New member
כל הכבוד על ההשקעה

בפסקה התשיעית לעיל צ''ל כתוב (ב')
...ירד אתמול (ב')...
כל הכבוד על ההשקעה
אבל האמת....אני לא יכול לקרוא את הכל, אני מתעייף באמצע. אם תוכל בבקשה לתמצת את דברייך, אני אשמח.

דיל1

New member
לדעתי יעלה את הריבית

אז מה אתה אומר
יעלה את הריבית או לא ?
לדעתי יעלה את הריבית
וכל מה שהוא אומר בזמן האחרון זה פשוט להכין את השוק כדי שלא יקבלו את זה במכה.. כל זה אם הנתונים בארהב ימשיכו להראות שהאינפלציה עולה, אם יהיה שינוי עם זה אז זה כבר משהו אחר . דעתי כרגע היא שהוא יעלה את הריבית..

anavi131

New member
ברננקי והריבית...

ברננקי והריבית...
מה הוא חושב לעצמו הנגיד המטורלל הזה?מה הקשר להעלאת ריבית כדיי למתן את מחירי הנפט?שבעקבותם מעלים את מדד המחירים לצרכן. יש סחורות שלא מתנהגות רק לפי ביקוש והיצע אלה גם לפי תהליכים פוליטיים ומדיניים.הנפט עולה בגלל מתיחות באיראן,ניגריה עירק בעיקר ולא רק בגלל הגברת הצריכה. אפילו להפך הצריכה דיי התמתנה ונוצרו מלאים גדולים יותר של נפט. ברור לכולם שהחלה האטה בצמיחת המשק האמריקני שנתנה אותותיה גם על שווקים כמו הודו ואמריקה הלטינית,והיא מחלחלת דיי מהר ועלולה להשפיע על כל העולם.ולכן צריך לחכות ולהפסיק את עליית הריבית למספר חודשים. אבל ברננקי בשלו ימשיך להעלות ריבית כדיי לשמור על רמה אינפלציונית סבירה. הוא טועה ובגדול!!!העלאת ריבית נוספת ועוד העלאות אחריה יביאו להאטה במשק אך הנפט וגם המתחות ומחירי סחורות נוספות הקשורות לתהליכים מדיניים ופוליטים ימשיכו לעלות. ואז נראה אותו מוציא את השווקים מהמצב הזה של מחירי אנרגיה וסחורות גבוהים ושוק במיתון כבד. המסקנה דיי ברורה למשקיעים,צמצמו את החשיפה מהשקעה באפיק המנייתי לאפיקים סולידים יותר עד שיחליפו את ברננקי!אני מוכר לפחות 20%.

קרלטון

New member
ענבי...

ברננקי והריבית...
מה הוא חושב לעצמו הנגיד המטורלל הזה?מה הקשר להעלאת ריבית כדיי למתן את מחירי הנפט?שבעקבותם מעלים את מדד המחירים לצרכן. יש סחורות שלא מתנהגות רק לפי ביקוש והיצע אלה גם לפי תהליכים פוליטיים ומדיניים.הנפט עולה בגלל מתיחות באיראן,ניגריה עירק בעיקר ולא רק בגלל הגברת הצריכה. אפילו להפך הצריכה דיי התמתנה ונוצרו מלאים גדולים יותר של נפט. ברור לכולם שהחלה האטה בצמיחת המשק האמריקני שנתנה אותותיה גם על שווקים כמו הודו ואמריקה הלטינית,והיא מחלחלת דיי מהר ועלולה להשפיע על כל העולם.ולכן צריך לחכות ולהפסיק את עליית הריבית למספר חודשים. אבל ברננקי בשלו ימשיך להעלות ריבית כדיי לשמור על רמה אינפלציונית סבירה. הוא טועה ובגדול!!!העלאת ריבית נוספת ועוד העלאות אחריה יביאו להאטה במשק אך הנפט וגם המתחות ומחירי סחורות נוספות הקשורות לתהליכים מדיניים ופוליטים ימשיכו לעלות. ואז נראה אותו מוציא את השווקים מהמצב הזה של מחירי אנרגיה וסחורות גבוהים ושוק במיתון כבד. המסקנה דיי ברורה למשקיעים,צמצמו את החשיפה מהשקעה באפיק המנייתי לאפיקים סולידים יותר עד שיחליפו את ברננקי!אני מוכר לפחות 20%.
ענבי...
כמה שנים אתה עוסק באופן מקצועי בכלכלה שאתה קובע בצורה כל כך נחרצת שהוא טועה? אבל עזוב, בתכל'ס זה לא משנה - בתור משקיע אין מה לכעוס על השווקים או על מקבלי ההחלטות שמשפיעים עליהם אלא למצוא את הכיוון שלהם וללכת אתו.

yair24

Member
קרלטון

ענבי...
כמה שנים אתה עוסק באופן מקצועי בכלכלה שאתה קובע בצורה כל כך נחרצת שהוא טועה? אבל עזוב, בתכל'ס זה לא משנה - בתור משקיע אין מה לכעוס על השווקים או על מקבלי ההחלטות שמשפיעים עליהם אלא למצוא את הכיוון שלהם וללכת אתו.
קרלטון
המטרה של הנגיד זה לגרום לבורסה רק לעלות ולא לרדת! אם הוא לא מבצע את זה הוא מטומטם.

קרלטון

New member
דבר אחד לא הבנתי

בדרך...
ההודעה הזאת כמובן היתה בציניות, אמנם היא נשמעת רצינית,אבל מי שבאמת מכיר אותי פה מהפורום יבין. אבל אני סולח לך בכל מקרה.
דבר אחד לא הבנתי
אם ענבי כל כך פסימי למה הוא מוכר רק 20% ולא 100%? או שזה הסיפור הישן של - נכון השווקים עומדים לרדת, אבל עדיף שנשקיע בהם בכל זאת כי מק"מ זה משעמם מדי??
כלומר עדיף להפסיד הרבה מאשר להרוויח מעט. זאת חשיבה של מהמרים שמחפשים את הריגוש ולא את התשואה.

yair24

Member
אני לא יודע

דבר אחד לא הבנתי
אם ענבי כל כך פסימי למה הוא מוכר רק 20% ולא 100%? או שזה הסיפור הישן של - נכון השווקים עומדים לרדת, אבל עדיף שנשקיע בהם בכל זאת כי מק"מ זה משעמם מדי??
כלומר עדיף להפסיד הרבה מאשר להרוויח מעט. זאת חשיבה של מהמרים שמחפשים את הריגוש ולא את התשואה.
אני לא יודע
דווקא לי לא משעמם להסתכל על המק"מ שלי ולראות אותו עולה ועולה...

anavi131

New member
אני מוכר רק 20% ולא הכל כי...

דבר אחד לא הבנתי
אני מוכר רק 20% ולא הכל כי...
אין סיבה אמיתית לירידות החדות. ויש לי אחזקות כבדות באפיקים סולידיים.

KobeRider

New member
המטרה של הנגיד היא:

קרלטון
המטרה של הנגיד זה לגרום לבורסה רק לעלות ולא לרדת! אם הוא לא מבצע את זה הוא מטומטם.
המטרה של הנגיד היא:
1. לרסן אינפלציה (לא למנוע, ולא להוריד ולא לבטל, אלא לרסן) 2. לשלוט ברמת האבטלה במשק 3. לייצב את הכלכלה בכיוון עולה (צמיחה) או בכיוון יורד (מיתון)

eshco

New member
מה ההבדל בין ריסון לשליטה?

המטרה של הנגיד היא:
1. לרסן אינפלציה (לא למנוע, ולא להוריד ולא לבטל, אלא לרסן) 2. לשלוט ברמת האבטלה במשק 3. לייצב את הכלכלה בכיוון עולה (צמיחה) או בכיוון יורד (מיתון)
פה בדיוק קבור הכלב. אם מנסים לשלוט ברמת האבטלה ורק לרסן את האינפלציה אז מה שנגרם זה שיש התערבות של פוליטיקה במדיניות הבנק המרכזי, מה שגורם להורדת האבטלה בטווח הקצר, והתפרצותה יחד עם אינפלציה בטווח הארוך.(עקומת פיליפס). העובדה היא שככל שמדיניות הבנק המרכזי עצמאית יותר (למעשה יכולה להתבצע כל ידי מחשב) היא טובה יותר למשק לטווח הארוך. מכיוון שישנם גורמים נוספים, אנושיים, כמו אמינות ואמון, את העבודה הזו עושים אנשים.האנשים הם בד"כ גברים מבוגרים, בעלי אימיג' חיובי ואמין.

KobeRider

New member
צודק

פה בדיוק קבור הכלב. אם מנסים לשלוט ברמת האבטלה ורק לרסן את האינפלציה אז מה שנגרם זה שיש התערבות של פוליטיקה במדיניות הבנק המרכזי, מה שגורם להורדת האבטלה בטווח הקצר, והתפרצותה יחד עם אינפלציה בטווח הארוך.(עקומת פיליפס). העובדה היא שככל שמדיניות הבנק המרכזי עצמאית יותר (למעשה יכולה להתבצע כל ידי מחשב) היא טובה יותר למשק לטווח הארוך. מכיוון שישנם גורמים נוספים, אנושיים, כמו אמינות ואמון, את העבודה הזו עושים אנשים.האנשים הם בד"כ גברים מבוגרים, בעלי אימיג' חיובי ואמין.
צודק
בהקשר שלי, ריסון = שליטה.

anavi131

New member
אני לא קונה שורטים!

ענבי...
אני לא קונה שורטים!
ונגיד לא יכול לרסן בכל כוחו את האינפלציה שלא נובעת מביצועי המשק אלה מתהליכים פוליטיים מדיניים! לנפט ולזהב ושאר מתכות אין כל קשר לריבית בארה"ב.

biz man

New member
אתה יודע משהו

ברננקי והריבית...
אתה יודע משהו
אתה יודע מה ההבדל בין משקיע חכם לבין עוד סתם משקיע? משקיע חכם יודע מה יעשה גם בירידות וגם בעליות בעוד שמשקיע קטן לא יתכנן מה יעשה בירידות.. הוא עושה משהו שנקרה "החזק והתפלל".. הוא שם סכום כסף ומתפלל שיעלה ואם לא עולה הוא מתחיל להאשים את כל העולם ואישתו אבל את עצמו? מה פתאום הוא לא אשם זה כל השאר אשמים. משקיע חכם יודע בדיוק מה יעשה בירידות ומה יעשה בעליות ולא רק זה, משקיע חכם לא מפחד מירידות כלל! הוא בכל מקרה ירוויח גם ככה וגם ככה. משקיע חכם לא שוחה נגד כיוון הזרם בעוד שמשקיע טיפש וקטן לא רק שישחה נגד כיוון הזרם הוא גם יאשים את הרוח שהיא זאת שמפריע לו. לא רוצה לדבר עלי אישית אבל אני מאמין שאתה יודע ועוד הרבה פה יודעים,ואולי גם עושים, הרבה הרבה כסף מהירידות האלה. קח זאת לתשומת לבך ידידי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה