וכמו בכל שנה לפני תחילת הלימודים...

מיכל@ל

New member
וכמו בכל שנה לפני תחילת הלימודים...

מאמר המביע שתי דעות שונות,בעד ונגד לידע את המורים \ גננות בכך שהילד מאומץ.

English

New member
אנחנו עולים לכיתה א´../images/Emo63.gif

והחלטנו כן לספר, די הרבה בהשפעת הפורום. הבעיה היא שבגלל אילוצים שונים (עבודה תובענית ואופי מחורבן) אני לא נוטה להיות בקשר מיוחד עם גננות ומורות, ואני חושבת שהאמירה הראשונית שהילד מאומץ אינה מספיקה. אם מאמצת לשני ילדי בי"ס סיפרה לי שלמרות שהמורה ידעה שמדובר באימוץ הכינה ליום ההולדת של הילדה הצגה על הריון ולידה מבלי לציין את האימוץ. כשהאם שאלה למה נאמר לה שזה נעשה בעצה אחת עם היועצת של ביה"ס, מה שמראה שלא די בלמסור את האינפורמציה. אני אבקש שבכל מוקש כזה יתייעצו גם איתנו ולא רק עם היועצת, ואנסה לחזות מוקשים כאלה.

מיכל@ל

New member
אינגליש

את רוצה שאני אשלח לך עותק של דף למורה "עשה ואל תעשה" בהקשר אימוץ ? מאוד צורם לי מה שסיפרת,צריך להיות ממש אטום כדי לעשות את מה שהמורה עשתה. האם אמרה לה משהו בענין ?

English

New member
כן, אשמח לקבל דף כזה

האם נתנה הוראה שכל התייעצות תשתף גם אותה. אותי זעזע שגם מורה וגם יועצת לא היו מספיק רגישות. לא שהיתה לי דעה נפלאה על מערכת החינוך מקודם, אבל זה גורם לי לחשוש.

מיכל@ל

New member
אני גם ביקשתי

שכל החלטה או התיחסות לנושא תעבור דרכי. לפני שנה ,כשדיברו בכתה על אברהם שעזב את ביתו ,ביקשו מהילדים להעלות קשיים שקשורים בפרידות. עדי דיברה,ואז אותו מורה [שלא הכיר כנראה] אמר לכתה :"איזה יופי שעדי כל כך בוגרת ושהיא לא מתבישת לספר על האימוץ... "
לפעמים גם עודף כוונות לא מוסיף... אני אחפש לך את הדף ואשלח לך

חני ב

New member
ערב טוב לכם

קפצתי לפורום זה בעקבות kalla. אני כמורה רוצה לומר, שתמיד יידעו אותי לגבי אימוץ ילדים, דבר שהוא נכון לעשותו. תלמידים שלי ידעו שהם מאומצים (אני יודעת שכיום ההנחה היא לא להסתיר מהילד), ידעו שאני יודעת ולא היתה שום בעיה עם זה. לפעמים היו לתלמיד קשיים רגשיים עקב היותו מאומץ, ולכן חשוב מאד לעדכן בכך את המורה/גננת.

מיכל@ל

New member
המון תודות חני ../images/Emo140.gif

כשהפורום של הדס [והנוכחי] שכן באי או אל,הצגתי בפניכן את השאלה ורובכן עניתן לי על החשיבות שיש בעדכון המורה. תודה

למעלה