ויזת עבודה לבת הזוג

Omrii3

New member
ויזת עבודה לבת הזוג

שלום, חברה שלי ואני מתכוונים לנסוע לארצות הברית בקיץ הקרוב. אני אמור ללמוד שם תואר שני במשפטים (LL.M) באחת מהאוניברסיטאות בניו-יורק או בבוסטון. חברה שלי מעוניינת לעבוד שם במהלך אותה שנה. הבנתי שלשם כך היא זקוקה לויזת עבודה מסוג 2J. שתי שאלות עיקריות מעסיקות אותי: א. האם אנחנו חייבים להתחתן (אין לשנינו התנגדות עקרונית לכך, למעט לחץ הזמנים בו אנו נמצאים) או שמא מכירים גם בסטאטוס של ידועים בציבור לצורך הענקת ויזה מסוג זה? ב. מהם הסיכויים לקבלת ויזת עבודה לבת הזוג? בהקשר זה אציין, כי אני אמור לקבל ממוסדות הלימוד אליהם התקבלתי מלגה שנעה בין 20,000$ למלגת לימוד מלאה. האם בנסיבות אלו מוסד הלימוד יוכל להיחשב כספונסר שלי והדבר יוכל לסייע לי להשגת ויזה מסוג זה? אני ממש מודה לכל אלו שיוכלו לסייע לי!

The Other One

New member
ויזת עבודה ובת זוג

א. כן חייבים להתחתן, אחרת היא אפילו לא תוכל להיות פה איתך. מעמד ידועה בציבור אינו מעניק שום זכויות הגירה/שהיה/עבודה. ב. תלוי בויזה שלך, אם אתה תקבל ויזה J אז היא תקבל J2 ותוכל לקבל אישור עבודה תוך 3 חודשים, אם אתה מקבל ויזה F היא תקבל F2 שאינה מקנה אישור עבודה. אישור עבודה לויזת J2 אינו מצריך ספונסר. בהצלחה

doronf65

New member
תשובות

1. כן. חייבים. אין שום הכרה בנושא ידועים. 2. 100% סיכוי, אם אין שום בעיה אחרת כמו הסטוריית הגירה לא טובה או עבודה לא חוקית. זה הליך סטנדרטי לבעלי J2. מה שעליך לדאוג לו - שתקבל את ה- J1 מהאוניברסיטה, ולא את ה- F. העובדה שאתה טוב יכולה אולי לסייע, זה כבר עניין פנימי באוניברסיטה. נחכה לאני15, אם יש לה מה להוסיף. דורון

Ani15

New member
לא ממש

פרט לכך שמקבל מלגה אכן זכאי לקבל J1, אם המוסד האוניברסיטאי מסכים לתת לו כזאת (וגם מוסמך לתת זאת, בד"כ כן). הדבר היחיד שלא הוזכר הוא שמבקש הויזה יצטרך להוכיח יכולות כלכליות קצת יותר גדולות כשהוא מבקש ויזה לזוג בהשוואה ליחיד (ההבדל הוא באיזור ה5000$, לא כל כך משמעותי).

ranshe

New member
לגבי א - חתונה בלבד

בהנחה שאתה מקבל J1, היא מקבלת J2, ואז היא יכולה לעבוד (זה רק ענין של זמן וניירת). אני לא סטודנט, אבל תוודא שאתה מקבל J ולא F - על F2 אי אפשר לעבוד

Cappuccino

New member
הערה אחת

יש התחשבות מסויימת לבני זוג לא נשואים, אגב אפילו בני אותו המין. בן או בת זוג לא נשואים יכולים לקבל ויזת B1/B2 מיוחדת לתקופת ויזת העבודה של בבן/בת זוג. אם אתה לא רוצה להתחתן מסיבה זו, זה הפתרון. אמנם זה לא מקנה זכות עבודה אבל מקנה שהייה חוקית למהדרין, למעשה כמו H4 שמקבל בן זוג של H1B,( או כמו כל ויזה של בן זוג, של כל בעל ויזת לימודים או עבודה שאינה מאפשרת עבודה) יצויין שהאופציה לשינוי סטטוס בארה"ב במקרה זה, לויזת עבודה עצמאית או אחרת בעקבות נישואין נשמרת, כך גם יציאות וכניסות מארה"ב במהלך התקופה.

למעלה