ויזת התמחות

Daniel Cowman

New member
ויזת התמחות

צהריים טובים, מה שלומכם? אני מלא התפעלות מהיעילות של הפורום הזה. ביליתי את השבוע האחרון בשיטוט אקראי וממוקד בין הפוסטים פה ומדהים כמה ידע אפשר לחפון בכל גיחה! יש לי מספר שאלות כלליות שלא מצאתי להן תשובות במאמרים ובהודעות. במידה וטעיתי והתשובות ישנן שם, אשמח לתקן. אני עומד להינשא לחברתי שתחיה לקראת סוף השנה. שנינו חובקים תואר ראשון. שלה בחינוך מיוחד (+ניסיון רב של שנים בטיפול בילדים במגוון מסגרות), ושלי, הפרקטי פחות כך מסתבר, בפסיכולוגיה. עוד לא ברור לחלוטין מה נעשה בשנה הבאה. אני שקלתי הסבה אקדמאית למחשבים, והיא תעשה אולי תואר שני ותעבוד. כך או כך, חלמנו הרבה על חו"ל. בתחילה חשבנו על טיול ארוך שהומר לפנטזיה על השתקעות זמנית. יש לנו משפחות מבוססות ומקושרות היטב (Unfortunately לא איתנו) בארצות הברית, כך שניתן להיעזר בהם. אופציית הסוכנות היהודית נפלה מסיבות מגוונות (הרצון להיות כנים במטרתנו) והניסיון לגייס את חברתי כאו-פר התגלה כבעייתי בכל הנוגע לקבלת J-2. אם כך: א. הבנתי שניתן לבקש ויזת התמחות במקצועות מגוונים, אך אלה חייבים להיות מקצועות שלולא המתמחה לא היו קיימים כלל כאופציה עבור אזרח האמריקני הממוצע. בהתחשב ברקע האקדמי ובנגישות האפשרית לקהילות יהודיות, מה לדעתכם (אם בכלל) האפשרויות לקבל ויזת J כמתמחה (עבורי או עבורה)? ב. במידה וזה אפשרי וכדאי- מה כדאי לחפש אצל אותם קרובים? (למשל, לחפש גן יהודי שזקוק לגננת? מורה פרטית לעברית?) ב. האם ישנן אפשרויות אחרות - חוקיות - לגור ולעבוד בארה"ב (אפילו לנגן ברכבות תחתיות :) ) לתקופה של חצי-שנה/שנה, בהתאם לרקע שלנו? - לימודים יכלו להיות רעיון להיות נפלא לו הארנק היה תפוח יותר. תודה מראש וסליחה אם השאלות מופרכות מדי.

yanivfel

New member
לצערי אני לא ממש בקיא, אבל...

לצערי, לא נראה לי שהעתיד אופטימי כל כך. גם אם חברתך תוכל להגיע להתמחות בארה"ב בשל המקצוע שלה (לא קל להגיע לזה) על ויזת J1 או J2, אזי היא תהיה ראוייה לעבודה חלקית מאוד (לעניות דעתי) ואתה לא תורשה לעבוד, היות ואתה נלווה אליה ולא רשאי לקבל אשרת עבודה. אני כותב את הדברים האלו מכיוון שלא ראיתי שקיבלת כל תגובה, אך אני ממתין לאחרים שיאוששו את הנכונות של הנתונים שכתבתי פה, היות וייתכן ואני טועה ואף מטעה. במידה ולא תקבל תגובה נוספת ומבוססת יותר, אנא נסה לקרוא במקורות אחרים או במאמרים אודות הזכויות והחובות שמאפשרות הויזות האמורות. בהצלחה. יניב.

doronf65

New member
מופרכות במקצת ../images/Emo13.gif

אשתדל לענות לפי הסדר: א. הבנתי שניתן לבקש ויזת התמחות במקצועות מגוונים, אך אלה חייבים להיות מקצועות שלולא המתמחה לא היו קיימים כלל כאופציה עבור אזרח האמריקני הממוצע. - לא ממש הבנתי. אתה יכול לפרט? בכל מקרה, אם דבר כזה קיים, אתה צריך למצוא אצל מי להתמחות, ושהוא יטרח די הרבה לשם כך. יש לך כזה מועמד / מוסד? בהתחשב ברקע האקדמי ובנגישות האפשרית לקהילות יהודיות, מה לדעתכם (אם בכלל) האפשרויות לקבל ויזת J כמתמחה (עבורי או עבורה)? - הרקע האקדמי: בלי לזלזל, המון אמריקאים חובקים תארים והתמחויות דומות. ולהם יש ייתרון גדול בזכאות לעבודה, בידיעת השפה והמנטליות על בוריה... למה שינסו ללכת עליכם? ושוב, צריך למצוא את המוסד הזה... קהילות יהודיות... זה די אמורפי. כמובן שיש, אבל אתם חייבים לעניין אותם במשהו ממש ייחודי. ישראליותכם לא ממש תושיע. מלבד זאת, ויזות J מונפקות עבור מוסדות בד"כ. ב. במידה וזה אפשרי וכדאי- מה כדאי לחפש אצל אותם קרובים? (למשל, לחפש גן יהודי שזקוק לגננת? מורה פרטית לעברית?) - כאלה נחוצים די הרבה. אבל זה מבוסס על צורך מיידי. לכם אין אישורי עבודה, ובד"כ בשטח יש מועמדים אמריקאיים או ישראלים עם אישורים. ב. האם ישנן אפשרויות אחרות - חוקיות - לגור ולעבוד בארה"ב (אפילו לנגן ברכבות תחתיות :) ) לתקופה של חצי-שנה/שנה, בהתאם לרקע שלנו? - ממש לא... - לימודים יכלו להיות רעיון להיות נפלא לו הארנק היה תפוח יותר. - אכן
תודה מראש וסליחה אם השאלות מופרכות - מצטער שלא הצלחתי למלא לכם את המפרשים בקצת רוח... יש המון כמוכם ששואלים את השאלות האלה חדשות לבקרים... בהצלחה, דורון

Daniel Cowman

New member
תודה והרחבה

יניב - תודה (אתה גם הראשון שענה
), הבנתי שבמידה ולאחד מבני הזוג ויזת J, הרי שהשני מקבל J-2 והוא יכול לעבוד במידה והוא מקבל אישור מתאים לכך. דורון - המפרשים נפולים כבר מאז שהתחלתי להתעניין בכל הנושא ביתר רצינות, אבל תודה רבה בכל אופן. כשהלכנו למשרד של האופר-אין-אמריקה, הוא הסביר לנו שהאו-פר לא בא בחשבון. הוא הוסיף שישנן אפשרויות לבצע התמחות כויזת J במקצועות מגוונים. בדקתי את זה ברשת, אבל לא הצלחתי להבין במה בדיוק מדובר (חוץ מהמשפט הנ"ל - "Sponsors may not place trainee participants in positions which are filled or would be filled by full-time or part-time employees. "). אני הבנתי שמדובר כאן בתפקיד ייחודי משהו, ואם כך אולי יהיה קל יותר להשתחל אליו באמצעות הקשרים הנכונים (כי הוא ממילא מיועד לתיירים ולא לאזרחים אמריקאיים). מלבד זאת, חשבתי שבמידה ואכן יש צורך מיידי באחת הקהילות, בן משפחה שלנו יוכל לנסות לעניין אותם בכישורינו יוצאי הדופן
.. שוב תודה. ואם לא ילך עכשיו אז אולי בעתיד כשיהיה לנו יותר מה להציע!

Ani15

New member
הסבר למשפט

אין פה שום ענין של תפקיד ייחודי, אלא הסתייגות שהמתמחה יעסוק באמת בהתמחות, לטובת החברה ששלחה אותו להתמחות, ולא ינצל את הויזה לעבודה "אמיתית", כזו שמועסק בה עובד רגיל ומצריכה ויזת עבודה רגילה. ע"פ ייעוץ של העו"ד שהתארח פה לא מזמן, סעיף זה אינו נאכף ורבים מנצלים ויזה זו לעבודה רגילה, אם המעסיק יכול לתת אותה (לא כל מעסיק יכול). אין פה קשר לקהילה יהודית, פרט לכך שבעבר מורים לעברית קיבלו ויזה זו אבל לא כמתמחים אלא כ"חילופי תרבויות".

למעלה